DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Zimowe święta – warsztaty dla dzieci 3-8 lat, 18 grudnia 2016 r. godz. 10:30 i 13:30, wstęp wolny!

Drukuj
Kategoria: Informacje
Utworzono: 14 grudzień 2016

Centrum Kultury Jidysz przy ul. Andersa 15 w Warszawie zaprasza w niedzielę 18 grudnia o godzinie 10:30 i 12:30 dzieci w wieku 3-8 lat na specjalne warsztaty o zimowych świętach w różnych kulturach.

Chanuka, Boże Narodzenie, Muharaam, Bahata Kutia, Chiński Nowy Rok, święto Tet, Shōgatsu – czyli zimowe święta są ważne w wielu kulturach. Jak wyglądają? Co jest w nich podobnego, co je różni? Czy dzieci zawsze dostają podarunki?

Na warsztatach dzieci poznają tradycje różnych kultur, pobawią się w świąteczne zabawy i przygotują przyjęcia. Na koniec wspólnie wykonają chanukowe świeczniki. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prowadzenie: Patrycja Dołowy i Anna Pietruszka-Dróżdż z Fundacji MaMa.

Projekt współfinansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zapisy do 16 grudnia pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Wydarzenie na FB: https://web.facebook.com/events/153302648479844/

Centrum Kultury Jidysz w Warszawie (צענטער פֿאַר ייִדיש און ייִדישער קולטור אין
וואַרשע) powstało z inicjatywy Gołdy Tencer i działa dziś w ramach Teatru Żydowskiego-Centrum Kultury Jidysz. CKJ to inicjatywa, której działania skupiają się przede wszystkim na kulturze i języku Żydów aszkenazyjskich. Twórcy CKJ chcą o nich mówić i uczyć w sposób ciekawy, współczesny – po to, by ta ogromna i bogata spuścizna miała szansę lepiej zaistnieć we współczesnej kulturze polskiej. Pragną pokazać, że kultura jidysz to coś więcej niż nostalgiczne obrazki sztetl – to żywe dziedzictwo, które trzeba podjąć, z którym trzeba się zmierzyć w różnych projektach społecznych i artystycznych oraz inicjatywach naukowych.
Oficjalna strona CKJ:
http://www.jidyszland.pl/

Centrum Kultury Jidysz ul. Andersa 15, 00-159 Warszawa

tel. 22 620 47 33, 409 91 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | www.jidyszland.pl

Czynne od poniedziałku do piątku 9.00-17.00 (i w weekendy, kiedy są zajęcia)


Joanna Kawińska www.badforyou.pl

Szukaj

Sonda

Czy podoba Ci się nowa witryna?

Na Stronie m.in...

dinozaury ms dla dzieci.jpg

:) fb

Support: Akeeba | Kontakt | Reklama

Copyright © 2018 Strona Dzieci. Template designed by olwebdesign.