DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Wszystko, co lata, skacze i pływa: obrazy zwierzęta do dziecięcego pokoju

Drukuj
Kategoria: Informacje
Utworzono: 20 kwiecień 2017

Dzieciaki lubią rozmaite rzeczy. Niektóre fascynują się promami kosmicznymi i marzą o tym, że kiedyś zostaną astronautami i będą zwiedzać odległe galaktyki. Inne lubią śpiewać i recytować wierszyki. Jeszcze inne nie wyobrażają sobie dnia bez zapełnienia rysunkami co najmniej kilku kartek i ulepienia czegoś intrygującego z plasteliny.

Jest jednak coś, co lubią wszystkie dzieci – bez względu na wiek, narodowość, płeć i wszystkie inne czynniki. Co to? To zwierzęta, oczywiście! Dla niektórych maluchów będą to koty, dla innych patyczaki a dla jeszcze innych – dinozaury i jednorożce, ale jedno jest pewne: zwierzaki są powszechnie lubiane. Czy zatem można wyobrazić sobie lepszą ozdobę pokoju dziecka niż właśnie obrazy ze swoimi ukochanymi psiakami? Dużo dobrych i ciekawych pomysłów znajdziemy na https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/zwierzeta/psy/

Zwierzęce motywy w pokoju dziecka

Obrazy zwierzęta mają różne oblicza. Niektóre są płótnami nadrukowanymi w charakterystyczne zwierzęce wzory, takie jak cętki lamparta, paski zebry czy krowie łaty. Inne to zdjęcia prawdziwych zwierząt – idealne dla małych przyrodników! Jeszcze inne są stworzonymi specjalnie z myślą o dzieciach barwnymi grafikami, przedstawiającymi zwierzęta wyglądające trochę tak, jakby były postaciami z jakiejś kreskówki... Jak wybrać najlepszy? Cóż, nie ma na to pytanie dobrej odpowiedzi: wiele zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć! Jeśli chcesz, by obraz był „aktualny” przez długi czas i pasował do pokoju zarówno malucha, jak i dziecka w wieku szkolnym, a nawet nastolatka – bo, na przykład, urządzasz pokój rodzeństwa – to sięgnij po wzór właśnie taki, jak zwierzęce desenie czy dokumentalne zdjęcia. Zależy Ci na prawdziwie „dziecięcej” aurze? Obrazy słodkich zwierząt, jakby żywcem wziętych z popularnej bajki, będą idealne!

A może aranżacja tematyczna?

Bardzo interesującym i stale zyskującym na popularności sposobem na udekorowanie dziecięcego pokoju jest wykorzystanie aranżacji tematycznej. Podobno sam książę George, syn książęcej pary brytyjskiej, miał pierwszy pokój udekorowany właśnie w ten sposób – i motywem przewodnim były zwierzęta zamieszkujące sawannę! Wystrój tematyczny to, najprościej rzecz ujmując, aranżacja podporządkowana jednemu, z góry założonemu motywowi. Jeżeli Twoje dziecko uwielbia zwierzęta, masz tych motywów do wyboru ogromne mnóstwo! Możesz zdecydować się na pokój wyglądający jak wnętrze oceanu, z niebieskimi ścianami, na których wiszą obrazy przestawiające ryby, delfiny, koralowce i innych mieszkańców wielkich wód, ale możesz też dać się zainspirować dżungli albo nawet naszym europejskim puszczom... Możliwości jest naprawdę wiele, i to tym bardziej że przecież nie musisz ograniczać się do środowiska zamieszkiwanego przez dane zwierzęta: możesz motywem przewodnim uczynić samo zwierzę! Pokój cały w koty, cały w dinozaury czy nawet cały w patyczaki i inne robale może wyglądać niezwykle oryginalnie i na pewno zachwyci Twoje dziecko. Mamy tylko jedno słówko przestrogi: dziecięce pasje i zainteresowania zmieniają się szybciej niż pogoda w kwietniu, dlatego, zanim zdecydujesz się na udekorowanie całego pokoju od podłogi po sufit podobiznami koników morskich albo królików, pamiętaj, że tego rodzaju aranżację prawdopodobnie trzeba będzie stosunkowo niedługo wymienić...

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bez względu na to, na jaki wzór – czy nawet aranżację – się decydujesz, na pewno zawsze masz na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo Twojego malucha. Nigdy nie zastosowałbyś do udekorowania jego pokoju niczego, co mogłoby zrobić mu krzywdę – obrazy nie są tutaj wyjątkiem! Obrazy stworzone z wykorzystaniem technologii druku lateksowego wyglądają fantastycznie i pysznią się nasyconymi, bogatymi kolorami, a jednocześnie są całkowicie bezpieczne dla dzieci: nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów ani toksycznych oparów na żadnym etapie użytkowania, dzięki czemu można zawieszać je nawet w bezpośrednim pobliżu dziecięcego łóżeczka. Co więcej, obrazy – zwłaszcza nieoprawione – są tak lekkie, że maluch nie zrobi sobie krzywdy, nawet gdyby przypadkiem któryś na siebie zrzucił.

Więcej inspiracji na https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/zwierzeta/

Szukaj

Sonda

Czy podoba Ci się nowa witryna?

Na Stronie m.in...

osadzaniechochoa1.jpg

:) fb

Support: Akeeba | Kontakt | Reklama

Copyright © 2017 Strona Dzieci. Template designed by olwebdesign.