DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Tydzień Zdrowia Psychicznego w Katowicach

Drukuj
Kategoria: Informacje
Utworzono: 10 marzec 2017

Warsztaty poświęcone zaburzeniom psychicznym, najnowszym metodom terapii i indywidualne konsultacje przygotowali dla zainteresowanych organizatorzy rozpoczętego w poniedziałek (06.03) Tygodnia Zdrowia Psychicznego w Katowicach.

Wydarzenie w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach jest adresowane do wszystkich osób zainteresowanych problematyką zdrowia psychicznego, pomocą psychologiczną, nowymi nurtami i trendami w udzielaniu wsparcia psychologicznego. 

Z inicjatywą wystąpił śląski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland. 

„Wciąż spotykamy się z bardzo dużą stygmatyzacją osób chorych psychicznie. My staramy się edukować, prowadzimy m.in. warsztaty w szkołach, gdzie pokazujemy uczniom, że problemy psychiczne są, że mózg może chorować jak każdy inny narząd i jest to choroba, z którą należy sobie radzić, a najlepszym sposobem pomocy dla osoby chorej psychicznie jest wsparcie, jakie może otrzymać od swoich bliskich, od rodziny” – powiedziała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Agnieszka Hoffmann z IFMSA–Poland.

 „Warsztaty, które proponujemy, potencjalnie mogą poszerzyć perspektywę osób biorących w nich udział, a więc skonfrontować z pewnymi trudnościami, problemami, a jednocześnie pokazać techniki pracy współcześnie coraz częściej stosowane” – dodała Maria Flakus z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 

Popołudniowe spotkania w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego potrwają do 10 marca. Są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.


Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Szukaj

Sonda

Czy podoba Ci się nowa witryna?

Na Stronie m.in...

unicef domestos.jpg

:) fb

Support: Akeeba | Kontakt | Reklama

Copyright © 2018 Strona Dzieci. Template designed by olwebdesign.