DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Rusza świąteczna akcja Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Wyślij list... Od Św. Mikołaja”!

Drukuj
Kategoria: Informacje
Utworzono: 22 listopad 2016

Boże Narodzenie to wyjątkowy okres w roku – zwłaszcza dla dzieci, które marzą o prezentach, a także o... spotkaniu ze Św. Mikołajem. Aby święta były dla nich jeszcze bardziej niezwykłe, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę przygotowała akcję „Wyślij list... Od Św. Mikołaja”. 

Pomocnikami Mikołaja w tym roku są znani i lubiani ilustratorzy książek dla dzieci: Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Piotr Karski, Michalina Rolnik, Marianna Oklejak i Adam Wójcicki.

Do 19 grudnia na stronie www.listodmikolaja.fdds.pl, za pomocą dostępnych treści i grafik, można przygotować list, który dotrze do dziecka na święta. Każdy zamówiony list to realna pomoc dla dzieci, którymi opiekuje się Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).

To już trzecia odsłona naszej świątecznej akcji „Wyślij list... Od Św. Mikołaja”. W tym roku całkowity dochód z akcji wesprze projekt utworzenia przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę specjalistycznego Centrum Pomocy Dzieciom krzywdzonym. To bardzo ważny cel. Ważny dla nas, ale przede wszystkim dla dzieci, które czekają na wsparcie. – mówi dr Monika Sajkowska, prezeska Zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Kontakt dla mediów:

Dział PR
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
+48 22 616 02 68
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Monika Zagórska
+48 609 793 927
Iwona Rybicka
+48 22 616 02 68

Na stronie akcji dostępnych jest 5 wersji grafiki oraz 4 propozycje treści: dla malucha, dla starszaka, dla rodzeństwa i „całkiem już dużego dziecka”. Tekst listu można dostosować do odbiorcy, korzystając z formularza i uzupełniając m.in. o imię, wiek dziecka, jego ulubione zajęcia czy zainteresowania. List dostarczany jest pod wskazany adres, tradycyjną pocztą, w świątecznej kopercie.

Partnerem tegorocznej akcji jest Wydawnictwo Dwie Siostry. Znani ilustratorzy, którzy wsparli akcję „Wyślij list... Od Św. Mikołaja”, projektując unikatowe świąteczne grafiki do listów, na co dzień ilustrują książki, które pokochali najmłodsi. Pomocnikami Mikołaja są Aleksandra i Daniel Mizielińscy (autorzy książek „Mapy”, Pod ziemią, pod wodą” i serii „Mamoko”), Piotr Karski („W góry”, „Pionierzy”), Michalina Rolnik („Zakątki”), Marianna Oklejak (książki z serii: „8 + 2”) i Adam Wójcicki („O.G.R.Ó.D.”, „Binek i Pulpet w świątyni Majów”).

Bardzo cieszymy się, że wraz z naszymi ilustratorami możemy uczestniczyć w akcji „Wyślij list... Od Św. Mikołaja” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Wierzymy, że dzięki tej akcji uda się pomóc wielu dzieciom i mamy nadzieję, że tak fantastycznie zilustrowane przez naszych twórców listy sprawią w nadchodzące święta wiele radości małym i dużym adresatom. – mówi Katarzyna Domańska z Wydawnictwa Dwie Siostry.
Podczas dwóch pierwszych edycji akcji do domów w całej Polsce trafiło ponad 2 500 listów od Świętego Mikołaja. W tym roku Mikołaj, wspierany przez swoich pomocników, będzie wysyłał listy w dwóch terminach: na Mikołajki, 6 grudnia (jeśli list zostanie przygotowany do 29 listopada) i na Wigilię, 24 grudnia (list napisany między 30 listopada a 19 grudnia).

Jak sprawić dziecku niezwykły prezent na Święta i jednocześnie pomóc innym dzieciom? To prostsze, niż myślisz:

★ Wejdź na: www.listodmikolaja.fdds.pl

★ Wybierz jedną z 5 świątecznych grafik.

★ Wybierz treść listu i dodaj kilka szczegółów dotyczących Twojego dziecka, aby list był
napisany specjalnie dla niego.

★ Wpłać drobną darowiznę.

★ Czekaj na list... Od Św. Mikołaja

Pamiętaj, że wysyłając list, nie tylko sprawisz radość swojemu dziecku, ale pomożesz też przywrócić uśmiech na twarzach podopiecznych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Wszystkie darowizny zostaną przekazane na pomoc ofiarom przemocy i wykorzystywania i będą wspierać projekt utworzenia specjalistycznego Centrum Pomocy Dzieciom krzywdzonym.

Więcej informacji dostępnych na stronie: www.listodmikolaja.fdds.pl oraz na stronie

Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: http://fdds.pl


Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Szukaj

Sonda

Czy podoba Ci się nowa witryna?

Na Stronie m.in...

unicef gruzja.jpg

:) fb

Support: Akeeba | Kontakt | Reklama

Copyright © 2017 Strona Dzieci. Template designed by olwebdesign.