DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Na dobranoc, Kołysankowy koncert rodzinny w NInA

Drukuj
Kategoria: Informacje
Utworzono: 23 styczeń 2017

Narodowy Instytut Audiowizualny zaprasza dzieci i rodziców na rodzinny, kołysankowy koncert „Na dobranoc” w wykonaniu chóru rezydencyjnego NInA – Varsoviae Regii Cantores (VRC), który odbędzie się w sobotę 28 stycznia o godzinie 16.00 w siedzibie Instytutu (ul. Wałbrzyska 3/5, Warszawa, stacja Metro Służew). Wstęp wolny.

Wydarzenie będzie połączone z premierą płyty VRC „Na dobranoc”. Na koncert złoży się wyjątkowy program pod tytułem „Kołysanki dla królewny, co spać nie chciała”. Skierowany jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi, zapraszamy jednak wszystkich, bez względu na wiek, którzy w weekendowe popołudnie chcieliby znaleźć się w świecie baśni, muzyki, wyobraźni i zabawy. Muzycy zaproszą publiczność do wspólnego usypiania królewny, która już od roku nie chce spać! Może się to udać tylko za pomocą wspólnych zabaw i oczywiście muzykowania.

Koncert będzie połączony z premierą płyty VRC „Na dobranoc”, na którą składa się 14 utworów napisanych na zamówienie chóru przez kompozytorów takich jak Adam Sławiński, Andrzej Karałow, Daniel Zieliński, Jan Krutul, Jerzy Burdzy, Michał Dzieciątko, Grażyna Grobelna czy Jowita Czaplicka. Płyta ukazała się dzięki akcji crowdfundingowej w serwisie Wspieram.to i została nagrana w siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia.

O chórze

Chór Varsoviae Regii Cantores to jeden z najciekawszych polskich zespołów wokalnych. Na koncie ma zarówno nagrania utworów współczesnych, jak i wykonania muzyki dawnej. Od 2016 roku jest rezydentem Narodowego Instytutu Audiowizualnego. To trzeci koncert zespołu w siedzibie NInA w przeciągu roku. Jesienią 2016 roku chór został nagrodzony na konkursie Ars Liturgica w Gnieźnie, gdzie ex aequo zajął pierwsze miejsce. VRC na dobranoc będzie czwartą płytą zespołu.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj: http://nina.gov.pl/wydarzenia/na-dobranoc-koncert-rodzinny-w-nina/


Narodowy Instytut Audiowizualny

Szukaj

Sonda

Czy podoba Ci się nowa witryna?

Na Stronie m.in...

kidzone2a.jpg

:) fb

Support: Akeeba | Kontakt | Reklama

Copyright © 2017 Strona Dzieci. Template designed by olwebdesign.