DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Muzealne aktualności - MHM Krakowa

Drukuj
Kategoria: Informacje
Utworzono: 27 czerwiec 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na szereg imprez dotyczących obchodów 200. rocznicy urodzin Ignacego Kriegera, aktorstwa Antoniny Hoffmann, na spotkania z cyklu "Muzealna Akademia 67+/-, Pod prąd historii, Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty: Czyżyny czy Średniowiecze da się lubić ...

KRAKÓW Z KLISZY KRIEGERÓW: NA DRUGIM PLANIE
27 czerwca 2017, godz. 17:00
Stara Synagoga

Zapraszamy na ostatni wykład towarzyszący obchodom 200. rocznicy urodzin Ignacego Kriegera - wybitnego fotografa i dokumentalisty: Z kliszy Kriegerów: na drugim planie.
Odczyt Mateusza Niemca przybliża niezwykły świat zdjęć krakowskiego fotografa.
Bohaterem będzie nie człowiek, ale to co na fotografii często znajduje się na „drugim planie”, czyli otoczenie, krajobraz, wygląd ulicy, placu – miejsce. Często bowiem to właśnie fotografia jest jedynym źródłem pokazującym nam wygląd Krakowa sprzed około 100 laty, a odbitki z zakładu Kriegerów mają tu szczególną wartość.
WSTĘP WOLNY

 

SALON KSIĄŻKI KRAKOWSKIEJ
27 czerwca 2017, godz. 18.00
Rynek Podziemny

Zapraszamy na ostatni przed wakacjami Salon Książki Krakowskiej. Już 27 czerwca zaprezentujemy katalog towarzyszący wystawie Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu, którą można zwiedzić w Pałacu Krzysztofory do 20 sierpnia 2017.
Katalog został podzielony tematycznie na pięć części: Geneza, Klęska, Kreacja, Gloria i Splendor. Jest to ujęcie chronologiczne zastosowane również na ekspozycji.
Publikacja zawiera zdjęcia obiektów prezentowanych na wystawie: m.in. niezwykle kunsztownie wykonaną młodzieńczą zbroję polskiego króla Zygmunta II Augusta czy miecz katowski z XVII wieku.

Spotkanie poprowadzi Marcin Baran, a wezmą w nim udział kuratorzy wystawy:
Łukasz Walas (MHK)
dr Michał Szczerba (MHK)
dr Jacek Zinkiewicz (MHK)

SUPER PROMOCJA!
50% rabatu na zakup katalogu dla każdego uczestnika podczas spotkania!

WSTĘP WOLNY

ZAPOMNIANE DZIEDZICTWO NOWEJ HUTY: CZYŻYNY
LOTNISKO W CZYŻYNACH JAKO JAKO POMNIK CHWAŁY LOTNIKÓW POLSKICH
1 lipca 2017, godz. 12.00
Dzieje Nowej Huty
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie z Maciejem Miezianem – kustoszem MHK. Opowie on o dziejach lotniska w Czyżynach oraz sposobie uczczenia słynnych lotników na terenie tej dzielnicy..
WSTĘP WOLNY

DZIEJE TERENÓW PODWORSKICH W CZYŻYNACH
2 lipca 2017, godz. 12:00
Dzieje Nowej Huty
Wykład Macieja Mieziana – kustosza MHK, dla młodzieży o zachowanym do dnia dzisiejszego dworze Cieślewiczów, o którego istnieniu nie wiedzą nawet sami mieszkańcy Czyżyn i o jednym z pierwszych modernistycznych osiedli w Krakowie, które po 1956 r. wzniesiono na miejscu dawnych stawów dworskich.
WSTĘP BEZPŁATNY

więcej informacji na http://www.mhk.pl/


Dział Promocji i Marketingu Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

Szukaj

Sonda

Czy podoba Ci się nowa witryna?

Na Stronie m.in...

swwojciech1.jpg

:) fb

Support: Akeeba | Kontakt | Reklama

Copyright © 2018 Strona Dzieci. Template designed by olwebdesign.