DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Instalacja "Common Body" - wspólna zabawa rodziców i dzieci na SOLO/DUO TF

Drukuj
Kategoria: Informacje
Utworzono: 28 październik 2016

Dzisiaj 28 października 2016 r. w Warszawie podczas Przeglądu Nowych Form Teatru Fizycznego zapraszamy wszystkich rodziców z małymi dziećmi do udziału w instalacji „Common body”. Wydarzenie jest bezpłatne i odbędzie się w nowej warszawskiej przestrzeni o nazwie LUB/LAB – na praskim Kamionku – poświęconej pracy laboratoryjnej i edukacji teatralnej.

Twórczynie projektu skupiły się na opartej na niewerbalnym przekazie relacji między dzieckiem i rodzicem. W trakcie pracy zaprosiły do włączenia się w projekt rodziców z niemowlętami i dziećmi w wieku do lat 3. Spektakl wykorzystuje zebrany w tym procesie materiał, jest wielogłosem opartym na indywidualnych doświadczeniach jego współtwórców. W trakcie tworzenia spektaklu zadawałyśmy sobie pytania: Jakie są moje przyzwyczajenia, gdy poruszam się z dzieckiem? Jak układa się moje ciało? Co się stanie, gdy zmienimy dotychczasowe schematy ruchu? Czy dziecko jest partnerem w tym ruchu? Zastanawiałyśmy się nad tym, jak od czasu narodzin przebiegał wspólny, rodzica i dziecka, proces ruchowy – mówi Karolina Dziełak, pomysłodawczyni projektu – Zależało nam na tym, by osiągnąć jak największą różnorodność doświadczeń w tym procesie.

28 października godz.17:00 „Common body – instalacja”, premiera, wstęp wolny

  • występują: Karolina Dziełak, Helena Żakowska, Nela Mitukiewicz oraz uczestniczki i
  • uczestnicy projektu „Common body”
  • idea/dramaturgia: Karolina Dziełak
  • współpraca choreograficzna: Nela Mitukiewicz
  • produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Wydarzenie na Facebooku:

  • https://www.facebook.com/events/354465671573560/

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Stowarzyszanie Sztuka Nowa

sztukanowa.pl

facebook.com/SztukaNowa

Organizatorzy SOLO DUO TF

Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Celem Stowarzyszenia Sztuka Nowa jest wspieranie wartościowych działań i zjawisk artystycznych w Polsce i za granicą. Stowarzyszenie stwarza możliwości zaistnienia młodych twórców, grup, ciekawych projektów. Wspiera przedsięwzięcia na najwyższym poziomie artystycznym, które kreują nowe jakości w sztuce i nawiązują istotny dialog społeczny. Inicjatorem i liderem zespołu teatralnego Sztuki Nowej jest Dawid Żakowski. W ramach działalności edukacyjnej stowarzyszenie prowadzi projekty skierowane do różnorodnych grup wiekowych. Jego członkowie rozwijają działalność edukacyjną realizowaną poprzez warsztaty i projekty badawcze prowadzone w kraju i za granicą. W ramach działalności artystycznej Stowarzyszenia Sztuka Nowa kontynuuje badania nad techniką performera. Korzystając z tej tradycji, grupa młodych artystów współpracująca ze stowarzyszeniem rozwija sposób pracy przez eksperymentowanie z nowymi mediami, tworzenie nowatorskich choreografii czy wykorzystywanie różnorodnych technik pracy z ciałem.
sztukanowa.pl

Pracownia TF

Pracownia Teatru Fizycznego to pierwszy tak kompleksowy projekt poświęcony teatrowi fizycznemu w Warszawie. Obejmuje Scenę TF pokazującą twórczość młodych artystów teatru fizycznego, Kurs TF i Warsztaty TF umożliwiające pogłębienie umiejętności w obszarze własnego rozwoju ruchowego i sztuk performatywnych. Pracownia działa od września 2015 roku.


Organizatorzy SOLO DUO TF

 

Szukaj

Sonda

Czy podoba Ci się nowa witryna?

Na Stronie m.in...

doartykuluoalergii1.jpg

:) fb

Support: Akeeba | Kontakt | Reklama

Copyright © 2018 Strona Dzieci. Template designed by olwebdesign.