Strona Dzieci - www.dzieci.org.pl

Tekst wydrukowany z: Strona Dzieci - www.dzieci.org.pl | www.stronadzieci.org - portal dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, ich rodziców, opiekunów oraz specjalistów.

Catherine Faherty "Autyzm... Co to dla mnie znaczy" Podręcznik z ćwiczeniami dla dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu

Drukuj
Kategoria: Informacje
Utworzono: 22 listopad 2016

Catherine Faherty oferuje podejście poszerzające rozumienie autyzmu – zachęca osoby autystyczne do lepszego poznawania siebie samych. Jej podręcznik jest dla dzieci autystycznych skarbnicą wiedzy, która pozwala im uświadomić sobie własną naturę, zrozumieć ją i zwiększyć poczucie własnej wartości.  Taka publikacja bardzo by pomogła mojej rodzinie i mnie, kiedy byłem dzieckiem. Dave Spicer, zdiagnozowany w wieku 46 lat.

Autorka podręcznika przedstawia typowe, codzienne sytuacje, z którymi mają do czynienia dzieci autystyczne  i ich rodziny pozwalając je poznać i lepiej zrozumieć.  Każdy rozdział dotyczy ważnego aspektu życia, na przykład komunikacji, talentów, twórczego wyrażania siebie, uczenia się czy zawierania przyjaźni. Ostatnia część każdego rozdziału została napisana z myślą o rodzicach, terapeutach oraz innych ważnych dorosłych w życiu dziecka. Znajdują się tam praktyczne sugestie i ciekawe pomysły, które można wykorzystać zarówno w domu, jak i w szkole.

Catherine Faherty pracowała przy międzynarodowym programie TEACCH w Asheville w Północnej Karolinie w charakterze konsultantki dla rodziców, terapeutki dla dzieci i dorosłych, a także konsultantki programów szkolnych. Jest trenerką nauczycieli i innych profesjonalistów.

www.wuj.pl


Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego