Autor Wątek: dentysta  (Przeczytany 7295 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michaga

• Zasłużony
Odp: dentysta
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2014, 18:43:25 »
Ja też byłam pod Krakowem i udało się, choć nie wierzyłam. Mojemu nic nie dało się wcześniej wytłumaczyć, bo on jest taki, że nie przyjmuje nic co sie do niego mówi i histerie odstawi. Ale za następnym razem - jeśli wszystko było ok-to już nie panikuje. Tak mamy wszędzie.
Grześ    lipiec 2002
Dawid   marzec 2005 (autyzm)
Karol    czerwiec 2012

candi2012

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 23, 2015, 10:39:08 »
Trzeba przede wszystkim samemu mieć pozytywne nastawienie do dentysty. Zauważyłam, że rodzice przychodząc z dzieckiem pierwszy raz do mnie mówią do niego: "nie bój się", "nie będzie bolało" itp. przez co automatycznie  dziecko myśli, że skoro tak mu mówią tzn., że jakiś powód do strachu jest lub może boleć i wtedy dopiero zaczyna się lęk. Najlepiej w domu pobawić się z maluchem w dentystę, po to by leczenie zębów kojarzyło mu się z zabawą.
Ania
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2015, 14:17:40 wysłany przez admin »

mamazosi

• Aktywny
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 11, 2019, 09:27:25 »
To prawda. Nasze nastawienie ma bardzo duży wpływ na nasze dzieci. Bardzo często sami projektujemy swoje obawy i strach przed stomatologiem na nasze pociechy. Ja zaryzykowałam i zaprowadziłam córeczkę do swojego lekarza [...] . Była obecna podczas mojej wizyty i widziała, ze nie jest to nic niezwykłego. Później chętnie sama usiadła na fotel.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2019, 11:09:18 wysłany przez admin »