Autor Wątek: Wypadające włosy po ciąży- problem!  (Przeczytany 13460 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adas1995

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wypadające włosy po ciąży- problem!
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 20, 2017, 19:03:53 »
Ja zrobiłabym tak:
1. Leki homeopatyczne - "Ponad 20 środków homeopatycznych uważa się za skuteczne przy wypadaniu włosów, zwłaszcza spowodowanym ciążą, stresem albo urazem emocjonalnym."
2. Wzmocnienie nerek i śledziony u lekarza medycyny chińskiej - zioła i masaże - "Stan włosów odzwierciedla kondycję narządów wewnętrznych i przemiany materii. Szczególny związek z wyglądem włosów ma praca nerek i wątroby oraz jakość i ilość krwi. W medycynie wschodniej uważa się, że włosy są przedłużeniem krwi i dlatego wpływa na nie stan śledziony i nerek (oba narządy dbają o jakość i ilość krwi). Stąd wynika, że wypadanie i siwienie włosów można leczyć przez poprawienie jakości krwi i wzmocnienie wymienionych narządów."
3. Preparat ziołowy na wzmocnienie włosów ojca Klimuszko - podoba mi się skład i sama też wypróbuję ;) (koszt miesięczny 33zł bardzo do mnie przemawia).
4. Domowy delikatny masaż - "usprawnia krążenie, co z kolei poprawia stan zdrowotny włosów i skóry". Twoje włosy są teraz w fazie katagenu, "kiedy  czynność komórek macierzy włosa ustaje, ulegają one zwyrodnieniu i zanikowi. Opuszka włosa przechodzi proces keratynizacji i stopniowo zanika Zatrzymana zostaje produkcja melaniny przez melanocyty, zahamowane zostaję podziały komórek macierzy opuszki." Dajmy tym komórkom całe bogactwo krwi i zobaczymy czy można ten proces spowolnić, albo zatrzymać.
5. Sprawdzona multiwitamina np. Vitaspectrum Klaire labs, albo inna
6. Dieta - moim zdaniem świeża, bogata w mikro- i makroelementy, enzymy, coś w kierunku paleo (z pewnością bez nadmiaru białka, konserwantów, nabiału, słodkości i soli).
7. Kubek pozytywnego myślenia pt: 'od dzisiaj mam piękne gęste włosy'. "W sferze emocjonalnej wypadanie włosów jest związane ze skłonnościami do zamartwiania się i nadmiernego myślenia. Zmartwienie wynika z koncentrowania się na kłopotach i wysyłania w ich kierunku powtarzających się, kompulsywnych myśli." Inna sprawa: poczytaj prof. Bruca Liptona (są też wykłady) - "Pozytywne myślenie przynosi efekty, jeśli podświadomość wspiera świadome zamiary."
Powodzenia!

Super wpis !