Autor Wątek: Co na bliznę  (Przeczytany 1099 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mama Muminka

• Bywalec
  • **
Co na bliznę
« dnia: Wrzesień 27, 2017, 09:47:04 »
Córeczka miała operację, po której została spora blizna. Czy znacie jakieś sposoby postępowania, żeby ta blizna stała się jaśniejsza i mniej widoczna? Chciałabym ją jak najlepiej wyleczyć póki jest mała.

ElaKorcz

• Nowicjusz
  • *
Odp: Co na bliznę
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2017, 10:42:56 »
Na blizny są dobre maści ze złotem. Są one trochę droższe ale naprawdę warte swojej ceny. Można też spróbować olejkiem z firmy bio oil.

nelania

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2017, 09:47:00 »
Córeczka miała operację, po której została spora blizna. Czy znacie jakieś sposoby postępowania, żeby ta blizna stała się jaśniejsza i mniej widoczna? Chciałabym ją jak najlepiej wyleczyć póki jest mała.
Najlepsze efekty dają plastry silikonowe, brataniec męża po poparzenu je stosował przez parę miesięcy i jak go zobaczylam po tym okresie to była wielka różnica w wyglądzie blizn, rozjaśniły się i były bardziej płaskie, wiem że do tej pory tych plastrów używają bo chca uniknąć przerostów

Mama Muminka

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2017, 10:18:44 »
Z maścią może być problem, bo będzie sięgała łapką i ścierała. Z ciekawości będzie co chwila dotykać, przerabiałam to przy ospie z mazidłem..  Ale te plastry może by przeszły, powiesz coś więcej o nich? Dobrze się trzymają? Jak to dokładniej działa?

RobertoOo

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2017, 13:57:21 »
Maści ze złotem są dobre na blizny, ale to prawda, że dziecko może ja zetrzeć. Bardzo dobre są plastry, które nakleja się na blizny. Dzięki nim nie ma nieprzyjemnego dyskomfortu, gdy blizna ociera się o ubranie. Plaster się trzyma dobrze ciała i co najważniejsze nie ciągnie miejsca blizny.

nelania

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2017, 20:02:38 »
Z maścią może być problem, bo będzie sięgała łapką i ścierała. Z ciekawości będzie co chwila dotykać, przerabiałam to przy ospie z mazidłem..  Ale te plastry może by przeszły, powiesz coś więcej o nich? Dobrze się trzymają? Jak to dokładniej działa?
Z tego co wiem to trzymaja się dobrze, warto je zaokrąglać na rogach wtedy jeszcze lepszy efekt jest, wiem że szwagierka ściąga młodemu, jak go kąpie itp potem nakleja ten sam plaster bez problemu, jeden można kilka dni używać.

Mama Muminka

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2017, 23:53:59 »
A gdzie się te plastry kupuje? W aptece normalnie? Jaka cena orientacyjnie?

ancik1111

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2017, 19:16:49 »
maść ze ślikmka ze slimaka :)