Autor Wątek: Wsparcie dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi  (Przeczytany 5298 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bozena

  • Global Moderator
  • Zasłużony
  • *****
  • Wiadomości: 1345
Wsparcie dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – rozmowy w Centrum Dialogu Społecznego

15 maja br. minister Anna Zalewska spotkała się z rodzicami oraz przedstawicielami organizacji reprezentujących dzieci z niepełnosprawnościami oraz dzieci przewlekle chore. Poniedziałkowe rozmowy w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” dotyczyły rozwiązań z zakresu wsparcia dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W spotkaniu udział wzięła także Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN.

– Wspólnie z partnerami społecznymi, rodzicami ustaliśmy takie zapisy rozporządzenia, które zapewnią organizację edukacji uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi odpowiadającą realnym potrzebom dziecka – powiedziała dziś szefowa MEN. Naszym celem jest realnie włączanie dzieci do życia w szkole, a nie wykluczanie.

Spotkanie zorganizowane z inicjatywy minister edukacji związane było ze skierowaniem w kwietniu do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych projektów rozporządzeń: w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym, w sprawie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci i indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży oraz w sprawie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówkach.

więcej na http://www.dzieci.org.pl/www/Informacje/wsparcie-dzieci-i-mlodziezy-ze-specjalnymi-potrzebami-edukacyjnymi-rozmowy-w-centrum-dialogu-spolecznego.html

Zachęcamy do zgłoszenia swoich opinii do projektu rozporządzenia do 19 maja br. https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12297457.

Więcej informacji na ten temat w komunikacie MEN - https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/nauczanie-indywidualne-a-indywidualizacja-ksztalcenia-wyjasnienie-odnosnie-zmian-w-zakresie-ksztalcenia-dzieci-i-mlodziezy-ze-specjalnymi-potrzebami-edukacyjnymi.html
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2017, 14:05:27 wysłany przez bozena »
Bożena Nowakowska
"Strona Dzieci Sprawnych Inaczej"
http://www.dzieci.org.pl/