Forum Strony Dzieci

Serwisy infomacyjne => Wiadomości SDSI => Wątek zaczęty przez: bozena w Czerwiec 13, 2016, 11:48:03

Tytuł: Aktywizuje komórki, działa bakteriobójczo - to tylko wybrane skutki tlenoterapii
Wiadomość wysłana przez: bozena w Czerwiec 13, 2016, 11:48:03
Na czym polega leczenie tlenem?

Podczas jednego wdechu do naszych płuc trafia ok. 1,5 litra tlenu. W takich warunkach hemoglobina jest nim nasycona już w 97%. Co stanie się jeśli znacznie zwiększymy jego stężenie? Organizm doskonale potrafi radzić sobie z tą nadwyżką. Wraz ze stężeniem tlenu powinno jednak wzrosnąć także ciśnienie. To dlatego w komorze hiperbarycznej jest ono około 1,5 razy większe niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym specyficznym okolicznościom tlen oprócz czerwonych krwinek nasyca też płyn mózgowo-rdzeniowy i osocze. Tym sposobem natlenione zostają wszystkie komórki i tkanki w naszym organizmie, w tym również te, do których dostęp był czymś utrudniony (np. na skutek złamań lub poparzeń). Wyższa niż zwykle dawka tlenu (100% zamiast 21%) mobilizuje komórki do dalszej pracy, dzięki czemu odzyskują one zdolność regeneracji. Tlen przyczynia się również do usunięcia toksyn z organizmu i hamuje rozwój szkodliwych bakterii beztlenowych, co wykorzystywane jest np. w leczeniu boreliozy.

więcej na http://www.dzieci.org.pl/www/Informacje/aktywizuje-komorki-dziala-bakteriobojczo-to-tylko-wybrane-skutki-tlenoterapii.html
Tytuł: Odp: Aktywizuje komórki, działa bakteriobójczo - to tylko wybrane skutki tlenoterapii
Wiadomość wysłana przez: bartek4 w Luty 08, 2019, 09:33:22
Moim zdaniem to trochę szkoda że nikt tego na ten moment nie skomentował.Moim zdaniem jakieś komentarze powinny wreszcie być.