Autor Wątek: Emerytura  (Przeczytany 6208 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sylwinkowamama

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Emerytura
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 03, 2008, 08:12:47 »
Witam! Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam te posty! Jestem mamą niepełnosprawnego syna, dorosłego już. Byłam jedną z pierwszych mam, która skorzystała z tej wcześniejszej emerytury. Wiadomo,że jest w granicach najniższej, przecież mając dziecko niesprawne, nie można pracować na najwyższych obrotach. Ale przyznać muszę, że naprawdę pomogła mi ta emerytura jakoś utrzymać się na powierzchni i nie zginąć (tym bardziej, że owdowiałam i zostałam zdana na własne siły). Teraz, gdy syn jest już dorosły i w dalszym ciągu  niesamodzielny, ale na tyle mądry, że mogę go zostawić samego w domu na parę godzin, by wyjść do pracy, założyłam własną działalność gospodarczą i w ten sposób zwracam dług - płacę składki do ZUS-u- za te lata, gdy korzystałam z wcześniejszej emerytury.
Dlatego uważam, że pozbawienie mam dzieci niepełnosprawnych tej możliwości , jaką była  wcześniejsza emerytura, jest błędem, który trzeba jak najszybciej naprawić. Dołączam się do Was, tylko czy znajdzie się przywódczyni, która potrafi zorganizować ten pomysł opracowania projektu tej ustawy?
Dopóki ktoś nas kocha - nieważne kim jesteśmy i jak wyglądamy (Roald Dahl)
http://basinek.nxto.pl

mamazosi

  • Aktywny
  • ***
  • Wiadomości: 199
Odp: Emerytura
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 04, 2019, 14:00:12 »
Lata mijają, a temat emerytur wciąż budzi wiele kontrowersji, wątpliwości i pytań. Przepisy zmieniają się w błyskawicznym tempie, a ludzie za nimi nie nadążają. Niedawno pomagałam sąsiadce załatwić formalności związane z przejściem na emeryturę po mężu. Sporo informacji znalazłam na stronie https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/1530/ . Kobieta nie miała pojęcia, że w ogóle może przejść na świadczenie męża.