Autor Wątek: Pozew zbiorowy możliwy od 19.07.2010 r. !  (Przeczytany 4687 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziobek555

• Zasłużony
Pozew zbiorowy możliwy od 19.07.2010 r. !
« dnia: Lipiec 19, 2010, 12:57:53 »
od dzisiaj istnieje możliwość pozwu zborowego.
Zastanawiam się jakie nam to daje szanse i możliwości.
Z jednej strony możliwość pozwu.. ale kogo za uszkodzenie dzieci, a z drugiej strony tak sobie myślę, ze możliwość wywalczenia dobrowolności poddawania się szczepieniom. Przecież mamy prawa konstytucyjne, które są łamane.
Co o tym sądzicie? Myślę, warto o tym porozmawiać... ::).

Karolina

• Global Moderator
  • Zasłużony
Odp: Pozew zbiorowy możliwy od 19.07.2010 r. !
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2010, 18:39:06 »
Dokładnie o tym samym dziś pomyślałam. Nadal jednak brak instytucji, która mogłaby nas rodziców reprezentować.
Myślę, że co innego pozew rodziców, których dzieci już ucierapiały w wyniku szczepień i co innego rodziców dzieci, którym teoretycznie nic nie jest a nie chcą podjąc ryzyka szczepiąc.
Pozdrawiam, Karolina

dziobek555

• Zasłużony
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2010, 02:08:52 »
Te dwie rzeczy powinny być faktycznie rozdzielone.
Ale zastanawiam się jak to zorganizowano w Niemczech. Jak to jest, że u nich można nie szczepić, jaka była procedura. Niestety nie znam niemieckiego. Może ktoś wie coś na ten temat?
Tak intuicyjnie powinno być tak, że to rzecznik praw obywatelskich powinien występować o dobrowolność.
Kurcze, mam wrażenie,z ę jest zielone światło by to wykorzystać...

samiii1

• Kreatywny
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2010, 13:49:13 »
Szczególna instytucja, która mogłaby rodziców reprezentować - to jest akurat najprostrze. To moze zrobić reprezentant grupy lub każdy radca prawny. Ale co do pozwu zbiorowego to w Ustawie napisane jest, że ma ona zastosowanie w sprawach o roszczenia o ochronę konsumentów, z tytułu odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny oraz z tytułu czynów niedozwolonych, z wyjątkiem  roszczeń o ochronę dóbr osobistych. Roszczenia są konskwencja powstałej szkody, a jaka szkoda powstała jak się nie zaszczepiło? No i kto tą szkodę wyrządził? przychodnia, sanepid, lekarz, ustawodawca? ja nie kumam. Czy wynika z tego, ze trzeba znależć 10 osób , które zostały zaszczepione przez jednego konkrentego lekarza/przychodnię i mają powikłania? i jak to udowodnić skoro nikt nie przyjmuje zgłoszen co do działań nieporządanych? Jesli tak to ma wyglądać to już prościej chyba wystąpić indywidualnie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2010, 13:52:59 wysłany przez samiii1 »

dziobek555

• Zasłużony
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2010, 21:54:47 »
w takim razie zostaje nam zebranie tysiące podpisów o dobrowolność szczepień i przesłanie tego do sejmu. Nie znam sie  na tym. Mam wrażenie, ze powinniśmy coś zacząć robić.
Zastanawiam się jak to zrobili Niemcy?

samiii1

• Kreatywny
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2010, 09:47:37 »
też uważam , że osób przeciwnych szczepieniom jest już spora grupa i pewnie można cos przynajmniej próbowac robić. Ale co do zielonego światła na takie działania to jest wręcz odwrotnie. 

mama_Dyzia

• Zasłużony
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2010, 14:07:14 »
witam:)
Ja mysle ze mozna by uderzyc do Rzecznika Praw Dziecka i sprawdzic jak by to wygladalo w przypadk pozwu zbiorowego. Obecny Rzecznik to naprawde kumaty facet i naprawde chce pomoc dzieciom. Mysle ze oprocz dobrowolnosci szczepien warto tez by bylo podniesc jako taka sprawe "Kalandarza szczepien" a juz napewno szczepienia w pierwszej dobie zycia. Prawda jest taka ze ludzie którzy interesuja sie tematem szczepien to glownie Ci, ktorych dzieci ucierpialy w ich wyniku. Mloda matka rodzaca w szpitalu ( nie tylko zreszta mloda- bo ja juz np stara jestem) martwi sie zeby dziecko urodzilo sie cale i zdrowe i nie mysli o jakichs tam szczepieniach( oczywiscie sa mamy ktore rodza i nie pozwalaja zaszczepic- ale to mniejszosc).A kalendarz szczepie jest tak napchany ze masakra.
A tak na marginesia ja po czasie dowiedzialam sie ze istnieje osobny kalendarz szczepien dla wczesniakow. Ktos cos slyszal na ten temat?
(...)Stanie się cud i poczujesz w sobie moc,
taka moc, co rozjasni mrok(...)
Dyziek  02.2009 (autyzm dziecięcy)
Dyziek 56 # 10 ALA
             5 # 1,56 DMSA

T.S. DPT 3 # 10 M

samiii1

• Kreatywny
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2010, 16:07:30 »
Nie słyszałam o oddzielnym kalendarzu dla wcześniaków. Wydaje mi się , że wcześniaki mogą szczepić  tak jak dzieci urodzone o czasie. Wyjątkiem jest chyba szczepienie przeciwko gruźlicy, to tuz po urodzeniu, które powinno być odroczone u noworodków w ciężkim stanie klinicznym oraz u wszystkich urodzonych przed 32 tygodniem lub z masa ciała poniżej 2000 g. Są też zalecenia  ze względu na możliwośc infekcji, zaburzeń oddychania, neurologicznych itp.  do czasowego odroczenie szczepień aż do ustabilizowania stanu ogólnego i ustąpienia objawów. W przypadku przebycia krwawienia wewnątrzczaszkowego lub innych zaburzeń neurologicznych szczepienia odracza się do chwili ustąpienia ostrych objawów i zakończenia ewentualnej diagnostyki neurologicznej. Jeżeli dziecko jest w dobrym stanie i ma masę ciała powyżej 2000 g, to nikt sie nie przejmuje i szczepi.

A i oczyśc skrzynkę, bo nie mozna do Ciebie PW napiać:)

oleczek555

• Zasłużony
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2010, 19:11:36 »
myślę, że gdyby zebrała sie grupka rodziców, których dzieci po zaszczepieniu ta samą szczepionką, np euvaxem miały odczyny poszczepienne, które są wymienione w rozporządzeniu ministerstwa o odczynach poszczepiennych, a w późniejszym okresie wystąpiły u nich problemy rozwojowe, w tym autyzm, mogliby złożyć pozew zbiorowy. u mnie ta droga  odpada, bo jestem w trakcie indywidualnego procesu ze szpitalem.

mama_Dyzia

• Zasłużony
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2010, 14:48:20 »
samii a moj mlody urodzil sie z masa urodzeniowa 1800 gram:( i zostal zaszczepiony. Wprawdzie gruzlice podano mu dopiero jak sie podtuczyl do 2000 gram. Jedna pani doktor- rosjanka powiedziala ze szczepienie dzieci zaraz po urodzeniu to........sprawa kryminalna...a juz szczegolnie wczesniakow.

pozdrawiam
Dyziek 56 # 10 ALA
             5 # 1,56 DMSA

T.S. DPT 3 # 10 M

dziobek555

• Zasłużony
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 28, 2010, 20:37:18 »
popieram p. doktor z Rosji... jak nigdy.... ::)

samiii1

• Kreatywny
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2010, 22:30:29 »
ja też, a opisałam to co mi wiadomo, że się dzieje w temacie wczęsniaków, a nie jak uważam, że być powinno

dziobek555

• Zasłużony
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2010, 23:34:51 »
szczerze mówiąc dla mnie to, ze szczepią wcześniaków, to już przestępstwo! >:(

mama_Dyzia

• Zasłużony
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 02, 2010, 12:31:58 »
Tak sie zastanawialam w ogole nad tym wszystkim i to naprawde jest kryminał. Przeciwskazaniem do szczepien jest choroba. To jak to jest ze zaszczepili mi dziecko, ktore od samego urodzenia dostawalo antybiotyk bo mialo stan zapalny w organizmie( podwyzszone CRP) . Prawda jest taka ze najpierw szczepia a potem dopiero robia badania i jak trzeba to podaja antybiotyk. Powinno byc odwrotnie, ale nie!!!! Trzeba zaszczepic na WZW bo w szpitalach jest syf i trzeba sie zabezpieczyc na wszelki wypadek. Mojego dziecka nie powinni byli w ogole szczepic przed zrobieniem szczegolowych badan, bo bylo z zagrozonej ciazy i przez 180 dni w zyciu polodowym dostawalo juz antybiotyk. O podaniu prebiotyków i priobiotykow nie wspomne, bo nikt nawet o tym nie mysli.
Masakra jednym slowem.

pozdrawiam
Dyziek 56 # 10 ALA
             5 # 1,56 DMSA

T.S. DPT 3 # 10 M