Forum Strony Dzieci

Tematyczne => Szczepienia => Wątek zaczęty przez: Bepi w Luty 25, 2015, 16:11:22

Tytuł: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: Bepi w Luty 25, 2015, 16:11:22
Przypadkiem włączyłam wiadomości, w Niemczech 600 przypadków odry, kurcze zaczynam się trochę bać bo na roczek Julki zjedzie się rodzina z Niemiec i co teraz. ....niby szczepienie nie gwarantuje że się nie zachoruje, szczepić nie chce a nawet gdybym chciała to za wcześnie.
Słyszeliście o tej odrze
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: malgo w Luty 25, 2015, 17:34:09
Bepi ja też oglądałam te wiadomości,zajrzałam jednak do mojej biblii "Stop autyzm now" i tam B.Fife pisze że "it is common childhood disease.There is no specific treatment for measles and most children recover with adequate rest in 7to 10days.Dalej pisze że tak jak dziecko zdrowieje bez większych problemów odra wśród dorosłych jest poważną chorobą.Pisze też o tym że ostatnio rodzice często rezygnują z mmr i że to według lekarzy stwarza większe ryzyko zachorowania,on natomiast stwierdza że to bardzo dobrze bo lepiej żeby dzieci przeszły ta chorobe bo przechodzą ją bezproblemowo natomiast dorośli są bardzo zagrożeni bo przecież szczepionki działają kilka lat a nie całe życie.
moja córeczka tez nie była szczepiona ale nie wyobrażam sobie żeby ją szczepić,ja się boję autyzmu bardziej niż odry ale też pocieszam się że nie zachoruje.Bepi jeśli karmisz małą swoim mlekiem to ma ona sporą barierię ochronną przed tego typu wirusami
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: mama_Dyzia w Luty 25, 2015, 19:16:22
Ja tez ogladałam i z ciekawosci wrzuciłam w internet epidemia odry w Europie.... znalazłam kilkanascie artykułow od chyba 2009 roku wlacznie...na poczatku każdego roku pojawia sie ten sam temat..... powraca epidemia odry...... i to by bylo na tyle....
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: zosia_ w Luty 25, 2015, 22:01:32
W Berlinie mieszka 3,5 miliona ludzi. Z tego 600 zachorowało na odrę. Zwykłą chorobę wieku dziecięcego  (Ile  znich było szczepionych  a ilu nieszczepionych? Podają, ze wyszczepialność w Berlinie wynosi 95%, wierzyć się nei chcę, ale tak podają ) ;) Epidemia, co tam, kolejna Pandemia normalnie ;)
Zmarło jedno dziecko, 1,5 roczne. Miało odre. Przyczyna śmierci na razie nie jest znana. Są informacje o tym, ż edziecko było chore na serce. Na temat szczepienai sa sprzeczne informacje. Jedne zródła mówią, ze dziecko miało wszystkie szczepienia poza tym na odrę, inne, ze własnie niedawno dostało szczepionkę na odrę (wiekiem to by sie zgadzało, bo ok 13 miesiąca jest termin tego szczepienia).
Na konketne informacje trzeba poczekac.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: seeker w Luty 25, 2015, 22:41:36
 na świecie rocznie umiera kilka milionów ludzi z powodu grypy ( na którą nie ma skutecznej szczepionki bo  wirus grypy to najszybciej mutujący się wirus  a te które dostępne są w sprzedaży dotyczą wirusa z roku poprzedniego- poprostu tak cykl produkcyjny ) a media robią panikę z powodu jednego przypadku.

ze strony koncernów farmaceutycznych ruch antyszczepionkowy jest bardzo wygodny.  bo na te szczepionki które mają skuteczność wg niektórych publikacji naukowych równą placebo. więc  jak zaczynają się zachorowania to zawsze mozną zwalić na tych którzy nie szczepią swoich dzieci.

u syna w szkole- cała szkoła chorowała na krztuścia. oprócz mojego syna nie zaszczepionego
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: dziobek555 w Luty 25, 2015, 22:49:40
A ja się zastanawiam nad tym, czy aby to dziecko zostało dobrze zdiagnozowane i od początku w odpowiedni sposób leczone. Biorąc pod uwagę to, że obecni lekarze nie potrafią zdiagnozować zwykłego krztuśca tłumacząc, ze jest epidemia zap. oskrzeli i źle leczą ta chorobą jestem w stanie przypuszczać, że tak się też mogło stać przypadku tego małego dziecka. Gdzieś czytałam, że często odra diagnozowana jest jako nieswoista wysypka.... nikt nie zapytał o błąd w diagnostyce lekarskiej... a może by warto było. Co o tym myślicie?
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: dziobek555 w Luty 25, 2015, 22:52:02
No i obawiam się też tego, że będzie to przyczyna do większej nachalności i nagonki ze strony sanepidu. Dlaczego? Ano dlatego, e przed tym wydarzeniem, jakiś miesiąc dwa, było bicie na alarm, że jest epidemia... Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Wystarczyło mieć tylko asa w rękawie.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: martek250 w Luty 27, 2015, 15:48:50
Dziś w DDTVN była nagonka na rodziców nieszczepiących i ruchy anty szczepionkowe, zaczęło się od informacji o epidemii odry w Niemczech i śmierci 1,5 rocznego dziecka na skutek tej choroby. Pan redaktor (swoja droga mocno zmanipulowany) stwierdził, że dziecko zmarło bo źli rodzice nie zaszczepili na obowiązkowe MMR. Dalej był tekst, już tylko o tym że nie zaszczepiono w Polsce na ten rok już 7 tys. dzieci, że nie wyobraża sobie, uwaga uwaga, żeby nie szczepić na obowiązkową w kalendarzu odrę i ospę, (od kiedy to ospa jest obowiązkowa????). Ponieważ przerwałam szczepienia mojej dzidzi na etapie MMR, odebrałam już dziś chyba ze trzy telefony, jedna z moich koleżanek (byłych koleżanek) stwierdziła, że narażam inne dzieci a ja jej na to że jak będzie ta epidemia w Polsce to zamknę moja małą w domu ;D, a Ona na to, że dobrze by było :-\. Tak się uśmiałam, że szkoda gadać. Dobrze że się już trochę uodporniłam na idiotyczne zarzuty o nieszczepienie bo inaczej dom wariatów.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: zosia_ w Luty 27, 2015, 16:18:49
Komercyjna kampania reklamowa produktu, oparta na strachu. Takie strategie marketingowe są najskuteczniejsze. Ale zakazane.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: Bepi w Luty 27, 2015, 18:20:18
Zosiu Ty to dodajesz skrzydeł  ;D ale podkreślili ze dziecko nie było szczepione
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: zosia_ w Luty 27, 2015, 19:12:57
To w Berlinie? No najpierw podawali, ze było nieszczepione, potem ze szczepione na wszystko poza odrą. Potem jakas matka się odezwała na niemieckim forum, ze znała to dziecko i rodzinę, i ze własnie niedawno miało szczepienie przeciw odrze (wiekiem to by się zgadzało, ale nie mamy jak zweryfikować tego wpisu). Wczoraj już na niemieckich stronach były artykuły, z edziecko co prawda miało odre, ale było też chore na serce. I że to nie odra była powodem śmierci. Ale oficjalnej przyczyny śmierci jeszcze nie podano.
Jak by nie było, to tragedia dla rodziców. Ale robienie na tym kasy prze koncerny, jest po prostu obrzydliwe.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: malgo w Luty 27, 2015, 20:54:45
Oto co znalazłam o oleju kokosowym

Bruce Fife, C.N., N.D. and author of The Coconut Oil Miracle shares, "Laboratory tests have shown that the MCFAs (medium chain fatty acids) found in coconut oil are effective in destroying viruses that cause influenza, measles, herpes, mononucleosis hepatitis C, and AIDS; bacteria that can cause stomach ulcers, throat infections, pneumonia, sinusitis, urinary tract infections, meningitis, gonorrhea, and toxic shock syndrome; fungi and yeast that lead to ringworm, candida, and thrush; and parasites that can cause intestinal infections such as giardiasis." Sounds like a powerhouse to me.

czyli musimy spożywać dużo oleju kokosowego który niszczy wirusy powodujące między innymi odreLearn more: http://www.naturalnews.com/026624_oil_coconut.html#ixzz3SycEYlWC
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: ebusiek w Luty 27, 2015, 22:18:00
A wiecie co, moje chłopaki bardzo prawdopodobnie przeszły odrę, najpierw starszy wysoka gorączka potem wysypka. Myślałam, że to różyczka, poszłam do lekarza a on na to typowa alergia pokarmowa. Za 3 dni młodszy ten sam scenariusz, ale poszłam do innego lekarza, prywatnie, który powiedział, ze to żadna alergia tylko wysypka wirusowa nieznanego pochodzenia. Teraz jak sobie oglądam w necie zdjęcia odry to było cholernie podobne. Jak uzbieram kasę to zrobię jednemu z nich przeciwciała na odrę.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: seeker w Luty 27, 2015, 23:29:59
a ja olewam te wszystkie artykuły czy newsy odnośnie tego jednego przypadku odry. ciekawe jednak wracając jeszcze do krztuścia dlaczego nikt nie robi badań skuteczności szczepionki na krztusiec wśród dzieci zaszczepionych.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: m8rii w Luty 28, 2015, 07:48:14
To w Berlinie? No najpierw podawali, ze było nieszczepione, potem ze szczepione na wszystko poza odrą. Potem jakas matka się odezwała na niemieckim forum, ze znała to dziecko i rodzinę, i ze własnie niedawno miało szczepienie przeciw odrze (wiekiem to by się zgadzało, ale nie mamy jak zweryfikować tego wpisu). Wczoraj już na niemieckich stronach były artykuły, z edziecko co prawda miało odre, ale było też chore na serce. I że to nie odra była powodem śmierci. Ale oficjalnej przyczyny śmierci jeszcze nie podano.
Jak by nie było, to tragedia dla rodziców. Ale robienie na tym kasy prze koncerny, jest po prostu obrzydliwe.

na wojnie pierwszą ofiarą jest prawda http://pl.wikiquote.org/wiki/Hiram_Johnson


przypomniał mi sie również raport zamieszczony z rok temu na forum, gdzie były informacje dot. tzw. ruchów antyszczepionkowych w różnych krajach i propozycje radzenia sobie z nimi, m.in. dezinformacja, wyszydzanie, zastraszanie np. w internecie
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: maPatrykama w Luty 28, 2015, 09:11:34
https://kefir2010.wordpress.com/2015/02/27/panika-koncernow-farmaceutycznych-spadaja-zyski-ze-szczepionek-beda-szczepic-pod-przymusem/
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: malgo w Luty 28, 2015, 10:14:01
A mnie trochę rozdrażniła ignorancka puenta wczorajszych wiadomości że niby skutki uboczne szczepionek to margines >:(.Ciekawe...szczególnie świadczy o tym tak duża liczba osób na tym forum. 9lat temu opusciłam moją ojczyznę wtedy nawet nie słyszałam i nie wiedziałam co to autyzm.Teraz po powrocie do rodzinnych stron synek chodził do mojej byłej podstawówki i co szkoła przekształciła się w integracyjna i mają tam sporą liczbę dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami.Niby skąd to wszystko się wzieło?? z nikąd,a to jedzenie z tymi E też jest zdrowe tak?? No nic,telewizja niestety nie jest obiektywna,dlaczego nie powiedzieli dlaczego rodzice nie szczepią,że w szcepionkach jest rtęć czy aluminium o czym wiele osób po prostu nie wie.Odpowiedz jest oczywista inne było przesłanie wiadomości jakie??wiemy
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: maPatrykama w Marzec 03, 2015, 09:41:46
https://kefir2010.wordpress.com/2015/03/02/epidemia-odry-w-polsce-to-cyniczne-klamstwo-koncernow-chodzi-o-miliony-zl-zyskow-ze-szczepionek/
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: bubbelek w Marzec 03, 2015, 12:27:54
W Poznaniu dwoje dzieci z podejrzeniem odry.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: Yamaha w Marzec 05, 2015, 11:29:39
http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1711804,1,odra-epidemia-coraz-blizej,index.html#.VPgYJ27mWGQ.facebook

Czy moglibyście się odnieść do tego artykułu? Jak dotąd nie dawałam się zastraszyć tej niby epidemii, ale ten artykuł dał mi do myślenia. Skoro w USA już jakieś kwarantanny robią? Może macie nieco świeższy umysł niż ja i nieco uspokoicie....
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: zosia_ w Marzec 05, 2015, 15:21:54
Totalne bzdury. kampania marketingowa.
W Niemczech nie ma żadnej epidemii, odra nie wróciła bo niegdzie nie odeszła. Warto sprawdzac sobie statystyki. I to nie tylko z kilku, ale z kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Poziom zachorowań jest od wielu lat mniej więcej na tym samym poziomie (a w tym roku niższy niż w zeszłym).

No i odra, to nie ebola ;)

W sumie tam kampania jest interesująca. Kupe kasy na nią koncerny wydają. Ciekawi mnie prawdziwy powód. Kończą produkcję MMR i trzeba sprzedać zapasy? Za chwile dowiemy się, ze jest jakiś "nowy", świetny produkt szczepionkowy? Pozbawiony wad MMR? Ciekawa jestem co okaże.

A z tą "odpornością stada" to nieżle pojechali ;) W PL wyszczepialnośc 98% - czyli wg tej ich teorii, jestesmy ansolutnie bezpieczni.
Ale to jest wyszczepialność DZIECI. A co z dorosłymi? Przecież to jest dopiero wielkie "stado" ;) I to bez odpornosci poszczepiennej, bo przecież odporność po szczepieniach dawno im wygasła a się nie doszczepiają. Ile wynosi wyszczepialność dorosłych? 5% ? Mniej?
Te 12 tys dzieci niezaszczepionych w pierwszym roku zycia, jest winnych epidemii? Przecież w pierwszym roku życia nie szczepi się przeciw odrze nikogo (dopiero 13 miesiac). A rocznie w  PL rodzi się i szczepi ok 500 tys dzieci.

A już rozwaliło mnie to ;) :
"Epidemia, w Polsce, jeśli przyjdzie, a myślę, że niestety tak się stanie, będzie efektem skojarzonego polskiego agresywnego nieuctwa i absolutnej obojętności, nawet wrogości do innych. Nieuctwa, bo jak tłumaczyć inaczej popularność stron i blogów antyszczepionkowych, których autorzy z namaszczeniem tłumaczą, że każdy z nas inaczej reaguje na zakażenie wirusowe i na szczepionki. Byłoby to tylko wtedy możliwe, gdyby każdy z nas miał inny system immunologiczny, a co za tym idzie - kod genetyczny u każdego byłby zróżnicowany."

Według tego artykułu w "prasie medycznej", niemozliwe jest, zeby każdy inaczej reagował na "zakażenie" wirusowe i na szczepionki ;)  No rozwalili mnie na łopatki ;)
To po co wogóle robic jakies badania kliniczne leków czy sczepionek? Wystarczy zbadać jak zareaguje jeden osobnik - bo z całą pewnościa tak samo zareagują wszyscy.  No i po co lista mozliwych działań nieporządanych w ulotce kazdej szczepionki czy leku? Przeciez albo te działania nieporządane będą mieli wszyscy, albo nikt.  Jesteśmy klonami ;)

Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: Yamaha w Marzec 05, 2015, 15:36:59
Zosiu, jesteś niezastąpiona :D Od razu mi lepiej. Cóż, mam w rodzinie bliską osobę, która wierzy w całą tą propagandę i podsuwa mi takie artykuły... w końcu nie trudno zacząć wątpić jak się to czyta.
A powiedz, gdzie można znaleźć rzetelne i wiarygodne statystyki dotyczące zachorowań na poszczególne choroby zakaźne??
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: zosia_ w Marzec 05, 2015, 18:32:01
Polskie dane znajdziesz na stronach PZH - są raporty miesięczne, roczne. Wejdż na ich strone i wybierz co Cie interesuje. Są też dane na stronach WHO. To chyba żródła, uznawane za wiarygodne nawet przez wyznawców szczepień.

http://www.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/index_p.html

http://www.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/2014/index_mp.html
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: dziobek555 w Marzec 05, 2015, 19:29:04
a ja dotarłam do takiego artykułu dzisiaj:
Dlaczego rodzice nie chcą szczepić dzieci? Boją się reakcji poszczepiennych. Tymczasem w 2013 roku zanotowano jedynie 30 odczynów miejscowych poszczepiennych, 130 odczynów ogólnych, 30 odczynów alergicznych. Łącznie zanotowano 1848 niepożądanych reakcji poszczepiennych, w tym 102 poważne, reszta była łagodna lub nie spełniająca kryteriów odczynu poszczepiennego.
- Nawet w krajach wysoko rozwiniętych takich jak Francja, Niemcy, czy Włochy dochodzi do zgonów z powodu odry – mówi dr Iwona Paradowska-Stankiewicz, krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii. – W dalszym ciągu w niektórych krajach pojawiają się ogniska epidemiczne odry. W 2014 roku najwięcej przypadków zanotowano we Włoszech, w tym roku w Niemczech zgłoszonych zostało już 700 przypadków odry. Niepokoi bardzo dynamika wzrostu osób uchylających się od szczepień. Tym bardziej, że jednym z argumentów osób niechętnych szczepieniom jest to, że dana choroba nie występuje. A tu nie ma większego błędu. Nie występuje, ponieważ się szczepimy, jeśli zaprzestaniemy choroba może powrócić ze zdwojoną siłą. Aktywność ruchów antyszczepionkowych jest obserwowana od wielu lat, ale obecnie może ona bardzo niepokoić.
Co grozi rodzicom, którzy uchylają się od szczepień? W skrajnym przypadku grzywna, jednak na forach ruchów antyszczepionkowych można przeczytać dokładne instrukcje jak kary uniknąć. Marek Posobkiewicz nie odpowiedział na pytanie, czy jego instytucja monitoruje sytuację w tym zakresie. Przyznał jedynie, że na stronie internetowej GIS publikowana jest rzetelna informacja zachęcająca do szczepień ochronnych. Wspomniał za to, że rodzicom, którzy nie szczepią dzieci może grozić kara grzywny, ale wydaje się, że są niewystarczające i można ich łatwo uniknąć.

Co można zrobić, aby rodzice szczepili dzieci? I samych siebie? Eksperci wskazują, że wyjściem z sytuacji jest nieprzyjmowanie niezaszczepionych dzieci do przedszkoli i szkół. Może to spowoduje, że rodzice zastanowią się nad tym, że nieszczepione dziecko to nie tylko zagrożenie dla nich samych, ale także dla innych dzieci, które na przykład z przyczyn zdrowotnych nie mogły zostać zaszczepione.

-To proste, to uczciwe, to nie wymaga zmian w prawie, a jedynie polepszenie egzekucji obowiązujących przepisów – mówi Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali. –Po prostu: dzieci niezaszczepione powodują zwiększenie ryzyka wybuchu epidemii. Podobnie niezaszczepione pielęgniarki dla pacjentów, a kucharze: dla gości restauracji. Obecne prawo pozwala wymagać od tych grup zawodowych trzymania wyższych standardów prozdrowotnych. Trzeba jednak chcieć sięgnąć po istniejące przepisy i dobrze je egzekwować – dodaje.

Jego zdaniem wciąż mamy szanse na zatrzymanie epidemii ruchu antyszczepionkowego na naszych granicach.

Efekty nieszczepienia widać na przykładzie odry. Ma z nią problem coraz więcej krajów, w których właśnie rodzice nie szczepią dzieci. Bo szczepienia, to prawda, nie gwarantują braku zachorowań. Ale - co udowodnione - gwarantują lżejszy przebieg choroby, zmniejszają ryzyko powikłań.

całość można znaleźć na stronie:
http://www.termedia.pl/Ruchy-antyszczepionkowe-jak-zatrzymac-powrot-sredniowiecza,16435.html

moim zdaniem oni się przygotowują do szczepienia wszystkiego co chodzi, leży i stoi.... no i zwęszyli cudowny interes... dorosłych! ... Bo "rynek" dzieci mają już opanowany...
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: Yamaha w Marzec 05, 2015, 20:48:07
Dziękuję Zosiu :) Takie dane, to jak dla mnie argument nie do zbicia. Choć Ci bardziej uparci i tak będą szukać dziury w całym...

Swoją drogą, widać, że od początku tego roku Krztusiec przybiera na sile... 3 razy więcej zachorowań niż w porównywalnym okresie w zeszłym roku. Ciekawe, skąd taki wzrost zachorowań...
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: martek250 w Marzec 05, 2015, 21:53:46
Do mnie dziś dzwoniła dr z przychodni, czy aby na pewno nie zmieniłam zdania bo jest straszna epidemia i matki do niej już tydzień wydzwaniają czy aby na pewno ich dzieci są zaszczepione na odrę :-\ Ludzie co za kraj, co za rodzice, co za matki, które nie wiedza jakie szczepienie otrzymało ich dziecko. Albo dr chciała mnie zrobić w konia i takim gadaniem zmusić do szczepienia albo faktycznie są takie matki które nie widza co podawane jest ich pociechom.
A tak w ogóle to jestem pod straszną presją rodziny, a nawet męża :(, iść i zaszczepić bo epidemia.
Zaczynam wierzyć, że jestem jedyna matką która odmówiła w moim rejonie szczepienia.
 
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: malgo w Marzec 05, 2015, 23:05:55
Martek250 jestem zdumiona jaki wysiłek podjęła twoja pani doktor i to za darmo zadzwoniła...?a może przez ciebie nie pojedzie na Hawaje?Propaganda jest skuteczna moja rodzina też naciska a ja im na to że jak epidemia rzeczywiście wybuchnie to zaszczepie no problem i się uspokoili.Na razie odry nie widać nigdzie w moim regionie .W tv też widze znów tą beznadziejną reklame pani z brzuszkiem reklamująca szczepionki.Może warto przeczekać
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: seeker w Marzec 06, 2015, 00:47:32
Do mnie dziś dzwoniła dr z przychodni, czy aby na pewno nie zmieniłam zdania bo jest straszna epidemia

jeden potwierdzony przypadek w Polsce i media ogłosiły to epidemią.

ta sytuacja jest idealnym polem dla badań nad psychologią tłumu. mam wrażenie że większość  jest chora na schizofrenie -  atmosfera psychozy i strachu.
czy ludzie pogublili gdzieś zdrowy rozsądek ?
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: megara w Marzec 06, 2015, 11:27:14
https://www.youtube.com/watch?v=iLnIcjUdvVY

Dr Humphries - "Odporność Stada" i Odra Poszczepienna.
Dr Suzanne Humphries wyjaśnia, dlaczego teoria o "odporności stada" w odniesieniu do szczepień jest błędna; o odrze poszczepiennej oraz o tym, jak leczyć odrę, aby uniknąć komplikacji.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: megara w Marzec 06, 2015, 11:30:14
https://www.youtube.com/watch?v=Deq-yd6u3Qk

cyt: " Wpisujecie hasło "szczepienia" w wyszukiwarce Google i co się pojawia? Cała masa propagandy! Jak dotrzeć do prawdy? Jak nauczyć się zauważać, że pewne strony są sponsorowane, a niektórzy komentatorzy - są płatnymi Trollami. Eksperci w swojej roli - ASTROTURF. W tej otwierającej oczy przemowie, doświadczona dziennikarka z CBS, Sharyl Attkisson, wyjaśnia, co to jest Astroturf oraz jak wiadomości multimedialne są skutecznie manipulowane, aby wpłynąć na Waszą opinię. Łącznie z Wikipedią, o której również jest mowa w tym materiale... A szczególnie powinni to obejrzeć wszyscy zwolennicy szczepień, którzy uważają, iż potrafią wyszukać rzetelne informacje w Internecie oraz ufają swoim lekarzom - być może te 10minut pomoże obudzić się im z Matrixa, w którym żyją."
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: maPatrykama w Marzec 06, 2015, 13:13:38
Superasny wyklad, dzieki megara!
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: mama_Dyzia w Marzec 06, 2015, 14:01:38
Krztusiec od dawna szaleje w naszym kraju. Roznosza go głownie osoby dorosłe. Wprowadzono tez szczepionke przypominajaca bo okazuje sie ze ta nie daje odpornosci. Generalnie wiecej jest zachorowan w ciagu roku na swinke i rozyczke niz na odre. Nie rozumiem. Przeciez wszystkie te trzy choroby to "straszne" cierpienie dla dzieci i mnostwo powiklan. A jakos o swince i rozyczce nic sie nie mowi. Moze dlatego ze nie powoduje zapalenia mozgu. Generalnie nie ma zadnej epidemii. Wystarczy popatrzec na statystyki z Sanepidu gdzie widac to czarno na bialym. TO ze w Niemczech , Wloszech czy we Francji panuje"epidemia" odry jest raczej wynikiem wiekszej rotacji ludnosci ( zreszta w ogole jest ich wiecej) oraz wiekszej roznorodnosci etnicznej. W Anglii szczepienia tez nie sa obowiazkowe i jakos cisza na temat epidemii odry w WB.
To wszystko propaganda nastawiona na zyski. Szczerze mowiac jesli chodzi o odre to bardziej sie martwie o nieszczepionego meza ( nie przechorowal tez) niz o niezaszczepione dziecko. Poza tym najwieksza paranoja w tym wszystkim jest brak monuwalentnej szczepionki przeciw odrze. Moze gdyby takowa byla nawet tacy "zażarci antyszczepionkowcy" jak my rozwazyliby jej podanie. W ogole to czesc pediatrów uwaza ze powinny byc jak juz to 2 szczepionki. Jedna dla chlopców( swinka+odra) i druga dla dziewczynek ( rozyczka+ odra). Po co szczepic chlopca przeciw rozyczce a dziewczynki przeciw swince? ......a no tak..... bo moga przenosic...odpornosc stada pada:P
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: martek250 w Marzec 06, 2015, 18:33:06
Wiecie, naprawdę nakręciły się media, dziś panorama, tv Kraków, wszyscy tylko o szczepieniach, nikt nie podaje żadnych faktów związanych z ,,epidemią", jedyne co, to nacisk na nieszczepionych, jakiś gość Grześkowiak czy jakoś tak w tv Kraków dziś jednoznacznie wyraził opinię, iż powinno się ograniczać prawa rodzicielskie rodzicom nieszczepiącym, w panoramie jakiś radny z Krakowa wpadł na genialny pomysł i ponoć już jest przygotowana ustawa do przegłosowania o nieprzyjmowaniu dzieci nieszczepionych do przedszkoli publicznych (wzorem USA i Kanady).
Ciekawa jestem jakie jeszcze kroki będą podejmowany aby nas zastraszyć.

Malgo- wyobraź sobie że dr zadzwoniła i to na dodatek na swój koszt :P. Chyba jestem jedyną matką której numer telefonu jest umieszczony w prywatnej komórce Pani dr. Ale już mnie  nieraz tak zaskoczyła, przez te 1,5 roku unikania szczepienia na mmr odebrałam dużo takich telefonów z prywatnej komórki Pani dr, skoro numer z przychodni olewam to ona dzwoni prywatnie.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: seeker w Marzec 06, 2015, 19:12:36
w panoramie jakiś radny z Krakowa wpadł na genialny pomysł i ponoć już jest przygotowana ustawa do przegłosowania o nieprzyjmowaniu dzieci nieszczepionych do przedszkoli publicznych (wzorem USA i Kanady).

haha dobre. ciekawe jak to zrobią skoro 5 latki  od przyszłego roku a teraz 6 latki muszą obowiązkowo iść do przedszkola. nie wspominając o szkole która w oczywisty sposób jest obowiązkowa.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: maPatrykama w Marzec 07, 2015, 13:53:28
https://kefir2010.wordpress.com/2015/03/07/koncerny-farmaceutyczne-zwolennicy-szczepien-i-ich-histeria-podgrzewana-przez-media/
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: Rokitkaa w Marzec 09, 2015, 13:39:30
A wiecie co, moje chłopaki bardzo prawdopodobnie przeszły odrę, najpierw starszy wysoka gorączka potem wysypka. Myślałam, że to różyczka, poszłam do lekarza a on na to typowa alergia pokarmowa. Za 3 dni młodszy ten sam scenariusz, ale poszłam do innego lekarza, prywatnie, który powiedział, ze to żadna alergia tylko wysypka wirusowa nieznanego pochodzenia. Teraz jak sobie oglądam w necie zdjęcia odry to było cholernie podobne. Jak uzbieram kasę to zrobię jednemu z nich przeciwciała na odrę.

Mi teraz się zbliża szczepienie na odre ale miałam podobnie jak ty..  kilka ms temu synek w nocy miał goraczke a na nast dzień wychodziło mu od góry na dół jakieś uczulenie, aż zajęło całe ciałko.  Następnego dnia nic już nie było. ..
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: maPatrykama w Marzec 09, 2015, 21:47:34
https://vaccgenocide.wordpress.com/tag/odra/
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: Bepi w Marzec 11, 2015, 22:58:37
A to badanie przeciwciał jest drogie czy tak jak reszta badań tego typu, bo chętnie bym sprawdziła u mojej.
Był kaszel, gorączka, wysypka,buzia jakby płakała godzinami i mega zmęczony wyraz twarzy ,az mnie korci by sprawdzić bo szczepiona nie była i nie będzie więc przeciwciała wskazywalyby na przechorowanie.

Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: Jola2408 w Maj 18, 2015, 17:38:30
Ja mam bardzo podobne pytanie jak Bepi. U nas w lutym zaczelo od przeziebienia ktore w rezultacie przeszlo w zapalenie oskrzeli byl kaszel katar szkliste oczy. niestety skonczylo sie na antybiotyku. Po 4 dniach od zakonczenia antybiotyku mala dostala wysypki plamy za uszami na buzi ktore zchodzily i rozlewaly sie na cale cialo. Byla przytym moze przez 2 dni goraczka do 38 stopni. Plamy te przrszly w wybroczyny jak to okreslil pediatra i utrzymywaly sie ponad miesiac. Czy mogla byx to odra tzn jak myslicie. Pediatra ktory wtedy widzial mala stwierdzil ze to jakis adenowirus. Dodatkowo byly problemy z nerkami tzn wyszlo toz badania moczu. Teraz obczytalam sie o powiklaniach po odrze w postaci stwardniejacego zapalenia mozgu chyba tak sie to nazywa i bardzo sie boje zeby dziecko moje tego nie mialo. Musialam to napisac bo juz sama nie wiem co robic i co myslec o tym wszystkim. Czy ktos z Was mial moze podobnmodoswiadczenia.bardzo prosze o info. Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: Gulietta w Maj 18, 2015, 18:44:12
Jola2408 jeśli nie daje Ci to spokoju to zrób przeciwciała (nie są chyba aż tak drogie badania)
A czy mała była szczepiona,bo jeśli tak, to w IGG na pewno będą jakieś wyniki.
Ja bym rozważyła czy nie dostała też jakiegoś uczulenia od antybiotyku. Ja już jako osoba dorosła dostałam takiej alergii skórnej ,że właśnie prawie miesiąc miałam wybroczyny i wyglądało to jak skóra ropuchy.
Jeśli chodzi o powikłania,czy coś niepokojącego zauważyłaś? Nie jestem lekarzem,ale wydaje mi się że już byłyby jakieś objawy.
Teraz jest  też wiele dziwnych wirusów,ostatnio u mojego synka była trzydniówka ,a wysypka wyglądała jakby ktoś go potraktował szczotką,(lekarz się nie mógł poznać ,taka była dziwna.U córeczki wysypka była normalna w kropeczki,ale tu nie było kaszlu.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: Jola2408 w Maj 18, 2015, 20:38:06
Moje dziecko nie bylo szczepione i sama nie wiem co myslec. Niby bylismy u doswiadczonego pediatry ale teraz zaluje ze nie skonsultowqlismy sie jeszcze z jalims innym zeby tez sie wypowiedzial. Po chorobie nawet przez troche bylo lepiej niz dotychczas jesli chodzi o apetyt ale to juz minelo niestety.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: ArekZ w Maj 19, 2015, 10:59:11
Ale dlaczego nie chcesz szczepić dziecka? po co narażać malucha, skoro mozna zabezpieczyć przed chorobą?
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: maPatrykama w Maj 19, 2015, 12:27:01
a ty z ktorej choinki sie urwales?
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: misiolina2 w Maj 19, 2015, 14:13:01
a ty z ktorej choinki sie urwales?
hahhahahahahahah:)
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: haosik w Maj 19, 2015, 15:57:17
Ta epidemia w Niemczech to chyba już dawno opanowana? Szkoda, że nie podają ile jest dokładnie chorych dzieci w danym kraju lub regionie :) - wiem, że to nie możliwe ale ciekawe by były takie statystyki ;)
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: maPatrykama w Maj 19, 2015, 16:40:23
Nie bylo zadnej epidemii, tylko nagonka medialna, zeby sprzedac zalegajace zapasy szczepionek. Zapoznaj sie z watkiem, poczytaj statystyki, porownaj sobie dane z przeszlych lat i wtedy pisz swoje spostrzezenia. Tak to powielasz medialna papke, a tu na tym forum nikt nie pada na takie rewelacje.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: zosia_ w Maj 20, 2015, 00:14:17
Jesli w mieście,w  którym mieszka 3,5 mln ludzi (oficjalnie, bo nieoficjalnie dużo wiecej) zachorowało 600 osób, na zwykła chorobę wieku dziciecego (to odra, nie ebola ;) ) to kto mówi o epidemii? Wyłacznie sponsorowane media. Niemieckie ministerstwo zdrowia żadnej epidemii nie ogłaszało, nawet stanu zagrożenia. Miedialna epidemia wygasła ;) Na jakiś czas ;)
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: maPatrykama w Maj 22, 2015, 11:09:20
Ebola za to wraca, teraz twierdza, ze osoby, ktore przeszly chorobe i zyja, moga byc nosicielami i niby maja caly czas powiklania, ale na koncu nie zapomnieli dodac, ze szczepionka bedzie pod koniec tego roku ::)
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: jojka86 w Maj 25, 2015, 21:30:37
Moja córka ma 2 lata na odrę cały czas nie zaszczepiona. Czekam szczepienie nie ucieknie a bardziej boję się odczynu poszczepiennego niż ewentualnej odry.
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: maPatrykama w Maj 25, 2015, 21:55:06
No i dobrze ;)

"W 2002 Dr Vijandra Singh opublikowała w Journal of Biomedical
Sciences badanie, w którym mierzyła poziomy przeciwciał
przeciwko Myelin Basic Protein w wirusie odry. W badaniu
wzięło udział 24 dzieci autystycznych, 14 normalnych i 16 z
innymi niż autyzm zaburzeniami. Do badań użyto testu ELISA. W
grupie autystycznej poziom przeciwciał był 7-krotnie wyższy niż
w grupie badanej.
W kolejnym badaniu z 2005 r wzięło udział 125 dzieci z autyzmem i
92 w grupie kontrolnej. Badano przeciwciała przeciwko MMR i
przeciwko MBP. Przeciwciała przeciw MMR II wykazywało 56%
dzieci autystycznych (0% w grupie badanej). U 90% dzieci
autystycznych przeciwciała przeciwko MBP były dodatnie.
Stwierdzono również, że przeciwciała były skierowane przeciwko
proteinie hemaglutyniny odry typowej dla podtypu używanego w
szczepionce."
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: zosia_ w Maj 26, 2015, 12:46:26
Interesujace. Mozesz podac żródło?
Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: maPatrykama w Maj 26, 2015, 14:29:54
To jest cytat z prezentacji  MCK, dawniejszej, ale jak sie wbije w googla rok i personalia osoby, ktora robila te badania, to wyskakuja linki ze informacjami, ja znalazlam tyle:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/2182690.stm
http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1403963/Study-linking-autism-to-MMR-is-published.html
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1123877/
http://www.dailymail.co.uk/health/article-132515/New-evidence-shows-MMR-link-autism.html


a tu ciekawa prezentacja  dr Vijandra Singh:

http://vacinfo.org/vijendra_singh.htm

Tytuł: Odp: Niemcy odra
Wiadomość wysłana przez: keirametz w Maj 27, 2015, 16:46:47
Media zawsze potrafią wszcząć panikę i to niezależnie od tego o jakich mediach mówimy - polskich, niemieckich czy angielskich. Po prostu środki masowego przekazu są utrzymywane ze wzbudzania sensacji i straszenia ludzi różnymi informacjami, które są bardzo często wyolbrzymiane.