Autor Wątek: Leki dobrze zabezpieczone przed dziećmi  (Przeczytany 2629 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bozena

  • Global Moderator
  • Zasłużony
  • *****
  • Wiadomości: 1345
Leki dobrze zabezpieczone przed dziećmi
« dnia: Kwiecień 29, 2004, 08:31:02 »
Witam,

 
Leki dobrze zabezpieczone przed dziećmi

 
90 procent dorosłych z trudem otwiera opakowania leków fabrycznie zabezpieczonych przed dziećmi - informuje brytyjskie pismo wydawane przez Engineering and Physical Sciences Research Council.

Szczególnie osoby po 50. roku życia często nie mają dość siły, by otworzyć opakowanie i muszą korzystać z pomocy kogoś silniejszego. Prowadzi to do sytuacji, w której osoby starsze przekładają leki do prostszych w obsłudze opakowań, z których otwarciem dzieci nie mają już trudności.

Naukowcy z University of Sheffield doszli do oczywistego wniosku, że opakowania leków powinny się otwierać w sposób prosty dla dorosłych, ale zbyt skomplikowany dla małych dzieci, bez używania dużej siły. Pojemnik może mieć na przykład trzy guziczki, które trzeba wcisnąć w określonej kolejności. Otwierający przycisk może też być blisko dna pojemnika zbyt długiego, aby dziecku z jego krótkimi palcami udało się go otworzyć.

Zatrucia lekami i różnymi chemikaliami stosowanymi w gospodarstwie domowych to ważna przyczyna wypadków - nierzadko śmiertelnych - wśród małych dzieci. Nawet aspiryna czy paracetamol w zbyt dużej ilości mogą być bardzo niebezpieczne.

Wprowadzenie opakowań, do których otwarcia nie wystarcza siła dziecka, znacznie zmniejszyło liczbę wypadków.
 
¬ródło: PAP - 29.04.04
Zgoda Redakcji na publikację.
Bożena Nowakowska
"Strona Dzieci Sprawnych Inaczej"
http://www.dzieci.org.pl/

kk001

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Leki dobrze zabezpieczone przed dziećmi
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2019, 10:51:57 »
Leki muszą być porządnie zabezpieczone, dla dziecka to zabawa otwieranie ich tutaj znajdziesz kasetki na leki , myśle ,że to jest jakiś pomysł na zabezpieczenie. Oprócz tego warto zadbać o trudno dostępność !