Autor Wątek: "DZIURA" w systemach  (Przeczytany 1325 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zofia

  • Kreatywny
  • ****
  • Wiadomości: 291
"DZIURA" w systemach
« dnia: Grudzień 10, 2002, 14:08:49 »
Przeczytajcie art (Arkadiusz Piasek archiwum) z dnia 09.12.2002 13:20
Microsoft "nie docenił" dziury
Dziura w zabezpieczeniach Internet Explorera, o której informowaliśmy w piątek (6 grudnia), okazała się dużo groźniejsza niż przypuszczano. Microsoft zmienił jej status z "umiarkowanego" na "krytyczny".
http://www.pcworld.pl/news/news.asp?id=49915

W miniony czwartek Microsoft poinformował o wykryciu kolejnej luki w przeglądarce Internet Explorer. Zagrożenie dla bezpieczeństwa danych użytkowników IE zostało wówczas określone jako "umiarkowane". Teraz koncern przyznał jednak, że dziura jest dużo poważniejsza niż wcześniej sądzono i postanowił zmienić status luki na "krytyczny".
Przedstawiciele Microsoftu zalecają więc bezwarunkowe pobranie i zainstalowanie dostępnego już patcha, usuwającego lukę.

Przypomnijmy -
dziura dotyczy Internet Explorera w wersjach 5.5 i 6.0. Wykryty w przeglądarce błąd pozwala nieautoryzowanym użytkownikom na przeglądanie i kopiowanie plików zgromadzonych na dysku komputera, którego użytkownik odwiedził odpowiednio spreparowaną stronę WWW lub otworzył taką wiadomość HTML za pomocą programu Outlook Express.

Niektórzy eksperci są zaniepokojeni zachowaniem Microsoftu. Thor Larholm z firmy Pivx Solutions stwierdził nawet, że koncern celowo bagatelizuje zagrożenie płynące z niektórych luk, aby poprawić swój wizerunek. Firma z Redmond twierdzi natomiast, że "podczas wcześniejszych analiz luki nie zauważono po prostu pewnego szczegółu" (tak określają to specjaliści Microsoftu), który znacząco zwiększa "możliwości" hakerów. Trzeba przyznać, że argumentacja koncernu rzeczywiście może dawać sporo do myślenia...
Więcej informacji i patch do pobrania:
http://www.microsoft.com/security/security_bulletins/ms02-068.asp

a może to "prezent" od tegorocznego Mikołaja?

Polski Norton
http://www.pcworld.pl/news/news.asp?id=49910
innym kłopotliwym draństwem jest "robactwo":
http://www.pcworld.pl/artykuly/26114.html
Dar Życia
Pozdrawiam
Sonia