Autor Wątek: Świadczenie pielęgnacyjne  (Przeczytany 8185 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

obrazki

• Zasłużony
Odp: Świadczenie pielęgnacyjne
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 26, 2012, 12:51:50 »
M8rii, jest jeszcze marzec ;) ja nawet nie dostałam jeszcze marcowego świadczenia . Uzbrój się w cierpliwość, bo Mops rządzi się swoimi, niezrozumiałymi dla zwykłego śmiertelnika, prawami. Dowiadywać się jest sens pewnie dopiero w drugiej połowie kwietnia.
1994, autyzm
"Jeśli nie poświęcisz czasu na rodzenie się, czas zajmie ci umieranie."

m8rii

• Zasłużony
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 26, 2012, 14:02:34 »
w ostatnim kwartale ub.r. i pierwszym br. żeby otrzymać te dodatkowe 100zł miesięcznie należało PRZED tym okresem podpisać wniosek, marzec się kończy, nie śpię na kasie, dla mnie 100zł jest warte wycieczki do urzędu gminy a tym bardziej telefonu z pytaniem czy mam się stawić osobiście i podpisać czy wzrost będzie przyznany każdemu pobierającemu to świadczenie niejako "z automatu"

obrazki

• Zasłużony
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2012, 14:30:40 »
Ja tez nie spię na kasie, po prostu znam mops :|
http://www.rp.pl/artykul/757956,798908-Swiadczenie-pielegnacyjne--620-zl-tylko-dla-rodzicow-dziecka-niepelnosprawnego.html
To dodatkowe 100 zł od stycznia do marca, było z programu wspierania osób pobierajacych swiadczenia, dlatego żądali wniosku.  Jeśli panstwo chce podwyższyć samo świadczenie, to raczej nie będą potrzebne dodatkowe papierki (przy wczesniejszych podwyżkach nie były potrzebne), ale zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2012, 16:35:13 wysłany przez obrazki »
1994, autyzm

m8rii

• Zasłużony
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2012, 16:27:24 »
jest na forum może ktoś kto wie na pewno bo np. rozmawiał z OPS/gminą albo ma inne pewne źródło? (a nie tylko mu się wydaje? 8))

obrazki

• Zasłużony
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 26, 2012, 17:00:35 »
1994, autyzm

anuk

• Kreatywny
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 27, 2012, 08:50:54 »
Niby zmiany mają wejść od 1 kwietnia a jeszcze projekt nie jest zatwierdzony :o
miejmy nadzieję, że przejdzie
ale pewnie bedzie tak jak pisalam wcześniej, że dopiero od nowego okresu zasiłkowego
Choć mi znajomy prawnik radził jednak przedłużyć urlop wychowawczy jeżeli jest to możliwe, bo od urlopu mam większe składki odprowadzane
Mam jeszcze parę dni na zastanowienie
Michalinka IX 2009
autyzm

kropkaaga

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 27, 2012, 11:47:15 »
Ja pytałam w MOPS-ie i tam nic na ten temat nie wiedzą. Ale one nigdy nic nie wiedzą a potem tydzień przed upływem jakieś terminu wysyłają zawiadomienia >:(

Joanna81

• Bywalec
  • **
  • Najpiękniejszy jest uśmiech szczęśliwego dziecka
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 29, 2012, 09:07:28 »
Witajcie.Ja mieszkam w mazowieckim 100 km na północ od stolicy i u mnie też nic kompletnie nie wiedzą.Dzwoniłam co kilka dni i nic.Ale powiem Wam że o możliwości otrzymania dodatkowych 100 zł w miesiącach styczeń - marzec dowiedziałam się przypadkowo chyba na tym forum nawet.Nikt do mnie nie zadzwonił z informacją że muszę coś wypełnić ani nie otrzymałam żadnego zawiadomienia.U nas tak to wyglądało.Mam nadzieję że podniosą te świadczenia bo w tej chwili tak naprawdę jeżeli rezygnujemy z pracy aby poświęcić się naszym dzieciaczkom to te pieniądze są śmiesznie małe.
Kubuś,4.01.2008

Krzemyki

• Kreatywny
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 02, 2012, 14:08:03 »
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/577847,Podwyzki-swiadczen-nie-bedzie-Obietnica-premiera
No i tyle z obiecanej podwyżki. Czy jest ktoś, kogo ten pan nie oszukał?
Kai (03.04.2008)  16#ALA 7mg

Pozdrawiam, Kasia :)

anuk

• Kreatywny
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 02, 2012, 14:28:29 »
To info jest nieco przekręcone,nikt nie obiecywał, że te dodatkowe 100zł które było w miesiącach I-III będzie nadal, czytałam projekt nowelizacji ustawy i zapowiada on podwyżkę, ale tylko dla rodziców na dzieci i bez względu na dochody, natomiast gdy bezrobotny wnuczek "opiekuje" się zniedołężniałą babcią to dostanie tylko 520 i to jeśli nie przekracza kryterium.
Taki jest projekt i dopiero ma być głosowany a zmiany wejdą najwcześniej od nowego okresu zasiłkowego, czyli od 1 listopada
Szkoda, że pracownicy MOPS nie czytają projektów ustaw swojego pracodawcy, tylko ludzie mają sami szukać i niepotrzebnie się stresować!
A zmiany są potrzebne, bo od kiedy znieśli kryterium dochodowe to o 50% wzrosła liczba pobierających zasiłki na innych członków rodziny (nie dzieci)
Znam wiele przypadków, sąsiadka  ma I grupę niepełnosprawności,ma rentę, jej córka pobiera na nią świadczenie, pracuje na czarno a matka jeszcze jej sie dzieckiem opiekuje (a chyba powinno być odwrotnie). Bardzo często jeżdzą obie prawie za darmo  autobusem do miasta  połazić po sklepach (córka jako opiekun też ma ulgę) i nie muszą za każdym razem pokazywać zaświadczenia, że się jedzie do lekarza (a matka z chorym dzieckiem musi)
Michalinka IX 2009
autyzm

burszti

• Zasłużony
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 02, 2012, 15:05:21 »
Zaraz, zaraz premier Tusk obiecywał wzrost świadczenia o te marne 100 zł. na spotkaniu z rodzicami które było efektem protestu rodziców i ich niepełnosprawnych dzieci w WARSZAWIE.
To co zrobili to jest SKANDAL, nie wiem dlaczego ustanowili przy okazji tak głupie przepisy które rozszerzyły krąg uprwnionych w sposób mało logiczny.

Krzemyki

• Kreatywny
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 02, 2012, 16:48:29 »
burszti, no też mi się wydaje, że to już było "obiecane". Dla nich to jest śmieszna suma, nawet w skali całego kraju. Dla nas niekoniecznie.
Kai (03.04.2008)  16#ALA 7mg

Pozdrawiam, Kasia :)

burszti

• Zasłużony
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 02, 2012, 18:19:46 »
Według mnie to gra na zwłokę, da się w listopadzie (byc może) przy okazji podwyżki zasiłków a parę miesięcy mają do przodu...dlaczego znowu oszczędza sie na niepełnosprawnych? ile razy rodzice muszą protestować?

Abril

• Zasłużony
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 03, 2012, 16:09:37 »
Zaraz, zaraz premier Tusk obiecywał wzrost świadczenia o te marne 100 zł. na spotkaniu z rodzicami które było efektem protestu rodziców i ich niepełnosprawnych dzieci w WARSZAWIE.
To co zrobili to jest SKANDAL, nie wiem dlaczego ustanowili przy okazji tak głupie przepisy które rozszerzyły krąg uprwnionych w sposób mało logiczny.

najpierw poszerzyli a teraz kombinują jak wrócić do "progów dochodowych" stąd pomysł aby rodzice dzieci ON mieli "bez względu na dochód" to świadczenie a reszta np wnuczek,ciocia,siostra itd "z kryterium dochodowym" - szukaja oszczędności
może doczekamy się godnej podwyżki bo przez 15lat to podnieśli tylko o 200zł  8) 

anuk

• Kreatywny
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 08, 2012, 08:32:15 »
Czy ktoś z doświadczenia wie jak wygląda sprawa przejścia na świadczenie pielęgnacyjne

Mam umowę na czas nieokreślony, teraz jestem na wychowawczym, jeżeli nie znajdą dla mnie miejsca pracy bliżej to nie wracam, tak się umówiłam z kierownictwem
Czy żeby mieć to świadczenie trzeba samemu się zwolnić - wypowiedzieć umowę?
Dla mnie to utrata 3-miesięcznej odprawy... :(
Michalinka IX 2009
autyzm