Nasze sprawy > Prawo na codzień

Orzeczenie o niepełnosprawności

<< < (2/11) > >>

Magdalenkaaa78:
Cytat (neoaferatu @ Kwie 03 2006,13:53)My dostaliśmy orzeczenie na 3 lata przy bardzo poważnym stopniu autyzmu i niskim funkcjonowaniu oraz sprzężonej niepełnosprawności(porażenie mózgowe, afazja), więc bywa różnie, a spodziewać się można wszystkiego. Generalnie patrzą na poziom funkcjonowania i stopień samodzielności, a nie tylko na jednostkę chorobową. Pozdrawiam

Neo Aferatu
nie bardzo rozumiem, jak sprawdzą poziom funkcjonowania u 3- latka który nic nie mowi i nie wykonuje większości poleceń za to jak coś nie tak to wpada w histerię i krzyczy. nie mam określonego stopnia autyzmu - Scolar tak nie diagnozuje, dla nich autyzm to autyzm, koniec

dodo:
Cytat (kicia @ Kwie 03 2006,14:07)My też na 2 lata, ponowna komisja, i znowu 2 lata, więc skąd takie rewelacje Dodo???
Z naszego orzeczenia; poza tym przytoczyłam słowa pedagoga specjalnego orzekającego w komisji; widocznie jednak mylnie za co przepraszam.

Funa:
Ja tez mam na 2 lata już drugi raz, chociaż dziecko nic nie mówi i niewiele rozumie. Cała ta komisja to farsa w 3 minuty sprawdzili umiejętności mojego dziecka.( spytali gdzie ma bucik) Za tydzień mam komisje w Katowicach, gdyz sie odwołałam, miałam wrażenie że nikt wcześniej nie czytał dokumętów które dołączyłam do wniosku

jandar:
potwierdzam to co pisze Funa,ja równiez co 2 lata mam komisje która jest farsą.nie czytaja dokumentacji na pewno, bowiem o wszystko pytaja i sa zdziwieni,ze dziecko które wyglada i zachowuje sie" normalnie" ma problemy o których matka mówi.ja ostatnio zaproponowałam ,ze wychodze niech sami
rozmawiaja z synem.nie zdazyłam nawet zamknąc drzwi jak pani zaczeła mnie wołac:"bo dziecko tak dziwnie sie zachowuje"..........mówię jej,ze jest dzieckiem autystycznym itd.a ona na to:ale tak ładnie sie przedstawił i mówił co lubi..........szkoda gadać,nie maja pojęcia o naszch dzieciach.
30-go bm.mamy komisje....zobaczymy.

pozdrawiam

anka35:
jandar ja mialam podobie ale wiesz co podsunelas mi cos wlasnie bede sie odwolywac  i zoatawie im asie na chwilke sama  bo moze wtedy cos zrozumieja i nie beda pytac tak jak u mnie co dziecku jest to po co te papiery cholera  sa ,pozdrawiam anka

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej