Autor Wątek: opadanie powieki  (Przeczytany 2978 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

smoczyca

• Nowicjusz
  • *
opadanie powieki
« dnia: Marzec 31, 2005, 23:49:12 »
Witam wszystich,
Pierwszy raz na forum i mam tremę.
Jestem mamą 3 letniego Kubusia. Mamy za sobą ciężkie chwile i wiele problemów przed nami do rozwiązania. Kubuś urodził się z zespołem prawostronnych przykurczy tak napisano w diagnozie, i uszkodzeniu nerwu okoruchowego. Rehabilitacja, ćwiczenia, systematyczność. Są fantastyczne efekty oprócz ... prawej powieki, której nawet po 3 operacjach nie udało się podnieść. We wrześniu miał zabieg podciągania powieki na paskach okostnej i było dobrze przez ok 3 msc. W grudniu zauważyłam, że powieczka zaczęła znowu opadać. Już przerabialiśmy kilkakrotnie taka sytuację ale tym razem miałam nadzieję,że to sie nie powtórzy dlatego zdecydowaliśmy się na ten zabieg. W czwartek przed świętami nasz lekarz zaproponował kolejną operację. Mam dosyć ponieważ bardzo źle znosi narkozę a przed nami jeszcze przycięcie migdałków.Dzięki szpitalowi ma gronkowca w gardle i od 18 mscy co miesiąc ma anginę ropną, jest po 15 antybiotykach.
Proszę podzelcie się ze mną swoimi doświadczeniami. Może ktoś z Was ma podobne problemy. Dziękuję. Agnieszka - smoczyca
karalus

mamuska

• Bywalec
  • **
opadanie powieki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2005, 21:19:17 »
wiesz, mialam taka kolezanke, której opadala powieka. W okresie dorastania sie wyrownalo. Nie wiem jak bardzo Twojemu synkowi ta powieka opada, ale jezeli nie przszkadza mu w patrzeniu, to moze nie warto az tak bardzo na razie go meczyc? Mi sie wydaje, ze to skutki tych trudnosci neurologicznych, o ktorych piszesz. To tak, jak z zezem - niektorym operacja pomaga i zez mija, a niektorym powraca. Mam nadzieje, ze twojemu malemu przejdzie za jakis czas :)
walczcie o swoje dzieci! maja prawo do szacunku!

Tomia

• Bywalec
  • **
Odp: opadanie powieki
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2019, 18:33:03 »
Teraz można by pomyśleć o laserze.. Albo pójść do innego lekarza, który może miałby lepsze doświadczenie? Tutaj https://www.interaktywna.pl/uroda/opadajace-powieki-jak-sobie-z-nimi-poradzic/ w takich przypadkach co prawda piszą o opadających powiekach raczej od starzenia się skóry, ale i tak warto może zasięgnąć drugiej opinii.

fugazi

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2019, 13:19:20 »
silkomart

Myślę, że to ważny problem i koniecznie trzeba to zdiagnozować!

agagro

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2019, 11:01:35 »
mam brata młodszego z podobnym problemem, jednak jakoś już przestało mu to przeszkadzać. Choć wiadomo, że każdy przypadek jest inny, więc zostaje następna konsultacja z lekarzem.