Forum Strony Dzieci

Nasze sprawy => Prawo na codzień => Wątek zaczęty przez: smoczyca w Marzec 31, 2005, 23:49:12

Tytuł: opadanie powieki
Wiadomość wysłana przez: smoczyca w Marzec 31, 2005, 23:49:12
Witam wszystich,
Pierwszy raz na forum i mam tremę.
Jestem mamą 3 letniego Kubusia. Mamy za sobą ciężkie chwile i wiele problemów przed nami do rozwiązania. Kubuś urodził się z zespołem prawostronnych przykurczy tak napisano w diagnozie, i uszkodzeniu nerwu okoruchowego. Rehabilitacja, ćwiczenia, systematyczność. Są fantastyczne efekty oprócz ... prawej powieki, której nawet po 3 operacjach nie udało się podnieść. We wrześniu miał zabieg podciągania powieki na paskach okostnej i było dobrze przez ok 3 msc. W grudniu zauważyłam, że powieczka zaczęła znowu opadać. Już przerabialiśmy kilkakrotnie taka sytuację ale tym razem miałam nadzieję,że to sie nie powtórzy dlatego zdecydowaliśmy się na ten zabieg. W czwartek przed świętami nasz lekarz zaproponował kolejną operację. Mam dosyć ponieważ bardzo źle znosi narkozę a przed nami jeszcze przycięcie migdałków.Dzięki szpitalowi ma gronkowca w gardle i od 18 mscy co miesiąc ma anginę ropną, jest po 15 antybiotykach.
Proszę podzelcie się ze mną swoimi doświadczeniami. Może ktoś z Was ma podobne problemy. Dziękuję. Agnieszka - smoczyca
Tytuł: opadanie powieki
Wiadomość wysłana przez: mamuska w Kwiecień 14, 2005, 21:19:17
wiesz, mialam taka kolezanke, której opadala powieka. W okresie dorastania sie wyrownalo. Nie wiem jak bardzo Twojemu synkowi ta powieka opada, ale jezeli nie przszkadza mu w patrzeniu, to moze nie warto az tak bardzo na razie go meczyc? Mi sie wydaje, ze to skutki tych trudnosci neurologicznych, o ktorych piszesz. To tak, jak z zezem - niektorym operacja pomaga i zez mija, a niektorym powraca. Mam nadzieje, ze twojemu malemu przejdzie za jakis czas :)
Tytuł: Odp: opadanie powieki
Wiadomość wysłana przez: agagro w Sierpień 21, 2019, 11:01:35
mam brata młodszego z podobnym problemem, jednak jakoś już przestało mu to przeszkadzać. Choć wiadomo, że każdy przypadek jest inny, więc zostaje następna konsultacja z lekarzem.