Nasze sprawy > Prawo na codzień

Odpis od podatku

<< < (2/3) > >>

Dottie:
Obrazki- takie rzeczy na pewno nie w Polsce:)

obrazki:
Własnie w Polsce,podkreslam, ze od dochodu ;) i tylko do kwoty 2tys cos tam rzecz jasna

mama_Dyzia:
Mangomama..... od dochodu moze odpisac wydatki poniesione na cele rehabilitacyjne osoba niepełnosprawna lub osoba na ktorej utrzymaniu jest osoba niepelnosprawna( dziecko z orzeczeniem niepelnosprawnosci) Nie wiem co ma tutaj opinia o ksztalceniu specjalnym..... Musi byc orzeczenie o niepelnosprawnosci. Jesli Twoje dziecko takie orzeczenie posiada to mozesz odpisac od dochodu wydatki poniesione na cele rehabilitacyjne takiej osoby( wg rachunków za np terapie logopodeczna, pedagogiczna , Si, pomoce rehabilitacyjne) Mozesz także odpisac od dochody wydatki poniesione na wykorzystywanie do przewozu np na terapie samochodu do wysokosci okreslonej w przepisach( na razie bylo 2.280).
Jesli chodzi o to co napisała Dottie to nie do konca ma racje,ale troche tez ja ma:)
Odpisujemy wydatki od dochodu, co w rezultacie daje obnizenie naleznego podatku, gdyz obniza podstawe opodatkowania. Natomiast de facto dostajemy zwrot procentowy tych wydatkow( w zaleznosci od skali podatkowej).

pozdrawiam

mangomama:
Dzięki dziewczyny.Ta logopedka pracuje głównie z dziećmi z ZD,które maja orzecz.o niepełnospraności,więc odpis im się nalezy.Pewnie nie skojarzyła,ze my mamy inne orzeczenie.
Dzięki raz jeszcze!

nowika:
Proszę o podsumowanie tego zagadnienia osoby, które się rozliczają, bo się pogubilam. My dostaliśmy właśnie teraz orzeczenie o niepełnosprawności. Powiedzmy więc, że od września do grudnia wydam jakieś 2500 zł na rehabilitację syna (SI i logopeda) - ile z tej kwoty mogę otrzymać w zwrocie?Gdy odliczałam internet 480 zł,to otrzymałam 480 zl zwrotu. A jak jest z tymi odpisami i ulgami dla osoby niepełnosprawnej?Rozumiem, że odliczanie ma sens tylko wtedy, gdy dziecko nie jest podopiecznym jakiejś fundacji. Dobrze myślę?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej