Autor Wątek: co robić???  (Przeczytany 717 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

danusia-mamusia

• Nowicjusz
  • *
co robić???
« dnia: Kwiecień 18, 2005, 11:54:43 »
Mój synek to Michałek ma 5 lat i chodzi do przedszkola.Mam taki problem- własnie mąż przyniósł z przedszkola wiadomości że są bardzo duże problemy wychowawcze z Michałkiem-bije dzieci, łapie za nogi a dzieci się przewracają, niesłucha poleceń Pani wychowawczyni, dla niego najlepsza zabawa to bieganie , krzyki i popychanie się z kolegami. W domu  jest całkiem nieźle, słucha się chociaż z oporami bo jest bardzo uparty i zawsze chce zrobić po swojemu.Wymaga bardzo dużo cierpliwości w tym abyśmy uzyskali oczekiwany przez nas rezultat. Moj mąż jest bardzo nerwowy i czesto krzyczy na dziecko kiedy jest nieposłuszne. Ale nie chcę go oskarżać o to że źle robi itd.bo nie o to mi chodzi.Nie wiem poprostu co robić :( czuję się bezradna, nie wiem jak podejśc do problemu, jak się zachować w stosunku do dziecka-jak okazać mu że robi źle i jak uzyskać poprawę jego zachowania w przedszkolu.Kiedy jesteśmy na placu zabaw nie mam z nim większego problemu-kiedy np, postąpi źle przeprasza koleżankę czy kolegę, gra w piłke bawi się i nie widzę złych objawów a tu masz w przedszkolu okazuje się że takie problemy.I co tu robić.???????Kontaktowałam się juz z Poradnią pedagogiczna dla przedszkolaków-wybierzemy się tam ale spotaknie dopiero za dwa tygodnie, a teraz jak sie zachować co robić???????? Licze na Waszą pomoc, za podpowiedzi , moze jest na forum jakiś specjalista?? PROSZÊ
danusia-mamusia

halinak

• Aktywny
    • http://www.niezwykledzieci.adhd.org.pl
co robić???
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2005, 19:08:05 »
Danusiu dokładnie ten sam problem miałam z moim synem gdy miał 4 latateraz już jest pod opieką ośrodka wczesnej interwencji, poradni psychologiczno pedagogicznej konsultujemy sie z neurologiem i psychiatrą, okazało się, że mój syn ma ADHD, nam tez nie przeszkadzało jego zachowanie w domu, natomiast w przedszkolu było tragicznie, w następnym roku szkolnym zmieniliśmy tylko grupe i w przedszkolu juz jest dobrze, niestety nie chce tu źle mówić o przedszkolankach, ale zapytaj syna w jaki sposób mu zwracają uwagę, czy tylko widzą, jak robi cos źle, czy też zauważają jegozalety, czychwala go jak dobrze wykona jakies zadanie, jeśli cały czas go ganią to ja się nie dziwię, że nakrecają się jego zachowania nieakceptowane. Poszukaj dobrego neurologa, który zleci Twojemu dziecku EEg i inne może potrzebne badania, weź z przedszkola opinię o dziecku, bo lekarz Ci polecił do diagnostyki, wtedy dowiesz się, co tak naprawdę przedszkole chce od Twojego dziecka, idź do psychologa, a na końcu do dobrego (młodego psychiatry dziecięcego) żeby potwierdził, bądź oddalił diagnozę ADHD. Bo to mi na to wygląda.
Pozdrawiam

"Niezwykłe Dzieci" Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z ADHD i innymi Dysfunkcjami.
Zapraszam na
www.forum.adhd.org.pl

iwpal

• Zasłużony
    • http://iwona-palicka.republika.pl
co robić???
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2005, 20:11:33 »
Czasem takie zachowanie u dzieci może wynikać z deficytów integracji Sensoryczne, a ścislej z obronności dotykowej (na zasadzie: lepiej kogos trafić, zeby samemu nie zostać dotknietym); w całym zespole ADHD też to moze występowac (i występuje nader często) z innymi problemami. To, ze nie słucha poleceń moze byc wynikiem zaburzen uwagi słuchowej i tego, ze wsród róznych dzwieków nie jest w stanie wyłapać tego co istotne. Halina ma racje -rzetelna diagnoza pod kątem nadpobudliwości, ale tez deficytów SI. 5 lat, to wspaniały wiek do intensywnej pracy.

"Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz"
Pozdrawiam
IwonaP.