Autor Wątek: Zaproszenie na konferencję  (Przeczytany 1981 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krokpokroku

 • Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 38
Zaproszenie na konferencję
« dnia: Luty 01, 2012, 09:58:11 »
Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt zaprosić do udziału w VIII Międzynarodowym Sympozjum Naukowym Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej pt. „Stosowana Analiza Zachowania: oparte na dowodach i efektywne podejście do terapii osób z zaburzeniami rozwoju” („Applied Behavior Analysis – evidence-based and effective treatment for developmental disabilities”).

 

Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 marca 2012 roku w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, przy ulicy Chodakowskiej 19/31.

 

Będziemy gościć wybitnych przedstawicieli nauki i bardzo doświadczonych klinicystów, którzy zgodzili się być prelegentami w czasie Sympozjum. Konferencja rozpocznie się prezentacją dr Andy Bondiego i Lori Frost, MS (twórcy systemu komunikacji alternatywnej Picture Exchange Communication System; PECS). Drugiego dnia konferencji odbędzie się sześć wystąpień naukowców i klinicystów z USA i Wielkiej Brytanii: Prof. J. Wyatt (Marshall University, USA) , Prof. J. Howard (California State University Stanislaus, USA), Dr. C. Dempsey (California State University Stanislaus, USA), Dr. Sandy Toogood (Bangor University, UK), Coleen Sparkman, MA  (Kendall School, USA), Susanne Letso, MA (Connecticut Center for Child Development, USA).

Szczegółowy program Sympozjum przesyłamy w załączeniu. Wszystkie wystąpienia będą tłumaczone (symultanicznie) z języka angielskiego na polski.

 

Szczegółowe informacje i zapisy na www.ptpb.pl/sympozjum2012

UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

 

Organizatorami Sympozjum są Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej i Katedra Analizy Zachowania Wydziału Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej przy współpracy KROK PO KROKU – Fundacji na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin.

 

VIII Międzynarodowe Sympozjum Naukowe PTPB będzie poprzedzone warsztatami przedkonferencyjnymi, które są koncepcyjnie związane z sympozjum, ale w praktyce są niezależnym wydarzeniem. Warsztaty będą organizowane przez Pyramid Polska, a przeprowadzą je dr Andy Bondy i Lori Frost.

Więcej informacji o warsztatach oraz rejestracji mogą Państwo znaleźć na stronie: http://www.pecs-poland.com/workshopcat.php?id=19 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

 

KROK PO KROKU - Fundacja na Rzecz Dzieci

z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin

ul. Zwierzyniecka 1 lok 4, 00-917 Warszawa

tel. 501 347 991

http://www.krokpokroku.org

bozena

 • Global Moderator
 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 1345
Odp: Zaproszenie na konferencję
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2012, 18:47:34 »
Program Sympozjum

Sobota, 24 marca 2012

8:30-9:45 Rejestracja uczestników

10:00-10:20 Inauguracja Sympozjum: dr Monika Suchowierska, Prodziekan Wydziału Psychologii SWPS

10:20-10:40 dr Monika Suchowierska - Wspomnienie o dr Geraldzie Shooku – twórcy Behavior Analyst Certification Board;

10:45-12:15 dr Andy Bondy i Lori Frost, M.S. – The Pyramid Approach to Education (Part I) (Podejście Pyramid do edukacji, częśd I)

12:15 -12:45 Przerwa

12:45-14:15 dr Andy Bondy i Lori Frost, M.S. - The Pyramid Approach to Education (Part II) (Podejście Pyramid do edukacji, częśd II)

14:15-15:45 Przerwa

15:45-17:15 dr Andy Bondy i Lori Frost, M.S. - PECS and Skinner’s verbal behavior (System PECS i analiza zachowao werbalnych B.F. Skinnera)

17:15-17:30 Przerwa

17:30-19:00 dr Andy Bondy i Lori Frost, M.S. - Myths and misconceptions about PECS (Mity i nieporozumienia związane z systemem PECS)

Niedziela, 25 marca 2012

10:00-11:45 - Prof. W. Joseph Wyatt (Marshall University, USA) – Fraudulent therapies in psychology: The enduring value of science (Wątpliwe terapie w psychologii: trwała wartośd nauki) - Prof. Jane Howard (California State University Stanislaus, USA) – Science and pseudoscience in the treatment of autism (Nauka i pseudonauka w terapii autyzmu)

11:45-12:00 Przerwa

12:00-13:45 - Dr. Carrie Dempsey (California State University Stanislaus, USA) – Maintenance of behavior change (Utrzymanie efektów terapii) - Dr. Sandy Toogood (Bangor University, UK) – Science-based model for training staff to work effectively with individuals with developmental disabilities (Metody szkolenia kadry do pracy z osobami o zaburzonym rozwoju)

13:45-14:30 Przerwa

14:30-16:15 - Coleen Sparkman, MA (Kendall School, USA) – Science-based model of providing therapy for children with autism (Szkoła Kendall - oparty na dowodach model świadczenia pomocy dzieciom z autyzmem) - Susanne Letso, MA (Connecticut Center for Child Development, USA) - Parents' role in the therapeutic process (Rola rodziców w procesie terapeutycznym)

16:15-16:30 zakooczenie konferencji – dr Monika Suchowierska

Szczegóły i zapisy na: www.ptpb.pl/sympozjum2012
Bożena Nowakowska
"Strona Dzieci Sprawnych Inaczej"
http://www.dzieci.org.pl/

zosia_

 • Global Moderator
 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 8011
Odp: Zaproszenie na konferencję
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2012, 23:49:04 »
No to mamy już wnioski z tej konferencji. Bardzo ciekawe i odkrywcze.
Tutaj artykuł
http://www.rynekzdrowia.pl/Nauka/Eksperci-w-leczeniu-autyzmu-wiekszosc-metod-malo-efektywnych,118190,9.html

"Jedynie 30 proc. metod edukacyjno-terapeutycznych stosowanych w leczeniu autyzmu ma potwierdzoną efektywność. Spośród nich niemal wszystkie wywodzą się z psychologii behawioralnej - twierdzą zajmujący się tym schorzeniem psychologowie."

"- W leczeniu autyzmu wykorzystuje się też metody, które są wręcz szkodliwe, jak terapia chelatacyjna polegająca na usuwaniu z organizmu chorego trujących metali ciężkich oraz podawanie hormonów czy mega dawek witamin - podkreśla dr Suchowierska. "

Dowiadujemy się najpierw, że przyczyny autyzmu sa jeszcze nieznane:

"Wszelkie niesprawdzone terapie bazują na tym, że nie wszystko jeszcze wiadomo o autyzmie, np. co powoduje to zaburzenie i dlaczego głównie chorują chłopcy."

A zaraz potem, że behawioryści jednak dokładnie znają przyczyby autyzmu (tylko pewnie trzymają w tajemnicy jaki to gen autyzmu) i wiedzą kiedy powstaje, oraz, że  z autyzmem dziecko się już rodzi.

" Rozwija się w okresie życia płodowego i jest związane z mutacjami genetycznymi oraz nieprawidłowościami w funkcjonowaniu mózgu, a także pewnymi, jeszcze nieznanymi, czynnikami środowiskowymi. Ale nie powstaje dopiero po urodzeniu dziecka."

Jestem naprawdę zbulwersowana. Jak można rozpowszechniać taką dezinformację. Przecież gdyby znaleziono gen wywołujący autyzm, to byłaby to choroba genetyczna o wiadomej przyczynie. Jednak dotąd takiego genu nie znaleziono.
A te czynniki środowiskowe, które wpływają na płód tak, że już rodzi się z autyzmem - to jakie? A, tak, no przeciez powiedziano - nieznane jeszcze. Nieznane, ale juz się światu ogłasza, że są przyczyną autyzmu i to konkretnie działają w czasie życia płodowego.

I na koniec, dowiadujemy się, że:

"Podkreśla też, że obecny stan wiedzy pozwala nam stwierdzić, że najskuteczniejszą pomocą dzieciom z autyzmem są oddziaływania oparte na stosowanej analizie zachowania, czyli terapia behawioralna."

 

beata1

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 872
Odp: Zaproszenie na konferencję
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2012, 09:23:17 »
Żenujące.
Filip lipiec 2002r.