Autor Wątek: Zaginął 10-latek chory na autyzm  (Przeczytany 802 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia_

  • Global Moderator
  • Zasłużony
  • *****
  • Wiadomości: 8011
Zaginął 10-latek chory na autyzm
« dnia: Wrzesień 06, 2011, 11:25:05 »
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lublin/zaginal-chory-10-latek-policja-apeluje-o-pomoc,1,4840403,region-wiadomosc.html

Zaginął chory 10-latek. Policja apeluje o pomoc

SG / PAP
Policjanci, strażacy, funkcjonariusze straży granicznej poszukują 10-letniego Michała, chorego na autyzm. Chłopiec zaginął w poniedziałek wieczorem w miejscowości Udrycze Koniec w powiecie zamojskim na Lubelszczyźnie – poinformowała we wtorek policja.

Zaginięcie 10-letniego Michała zgłoszono policji w poniedziałek po godz 22. - Chłopiec na stałe jest mieszkańcem Krasnegostawu. Wczoraj wraz z ojcem przyjechał w odwiedziny do dziadków zamieszkałych w miejscowości Udrycze Koniec w gminie Stary Zamość. Około godziny 20. chłopiec oddalił się z posesji dziadków nieznanym kierunku - powiedziała Joanna Kopeć z komendy policji w Zamościu.

Michał jest dzieckiem autystycznym, niezdolnym do samodzielnej egzystencji. Chłopiec nie mówi.


Dziecka poszukuje kilkudziesięciu policjantów wspomaganych przez funkcjonariuszy straży granicznej, członków ochotniczej straży pożarnej a także mieszkańców. - Dziś do poszukiwań wykorzystany będzie policyjny śmigłowiec - dodała Kopeć.

10-latek ma ok. 145 cm wzrostu, drobną sylwetkę, kręcone brązowe włosy, niebieskie oczy. Był ubrany w długie spodnie typu moro w zielone plamy, w pomarańczową koszulkę z krótkim rękawem, zielony sweter i brązowe sandały. Jego zdjęcie opublikowano na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Policja prosi o kontakt osoby posiadające jakiekolwiek informacje, które pomogą w odnalezieniu Michała.