Autor Wątek: Akcja 1% na opp-konkretyzacja celu!!!  (Przeczytany 1426 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olgaz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Akcja 1% na opp-konkretyzacja celu!!!
« dnia: Listopad 15, 2009, 18:39:29 »
Pozwalam sobie załączyć poniższy tekst-z prośbą o rozsyłanie.

Ponieważ rok rocznie staje nad nami widmo odebrania możliwości pozyskiwania środków z 1%-prosimy o przyłączenie się do akcji zainicjowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzin Osób Niepełnosprawnych "Razem Możemy Więcej". Celem przedsięwziecia jest wprowadzenie ustawowego uregulowania kwestii konkretyzacji celu przy przekazywaniu 1% podatku od osób fizycznych. Jeżeli zgadzają się Państwo z załączonym pismem, prosimy o rozsyłanie go we wlasnym imieniu do wszystkich senatorów na e-maile podane w załączonym piśmie. Projekt zmiany Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie właśnie trafiła do Senatu jest zatem szansa na wprowadzenie do niego zmian przez Senatorów.Ponieważ sprawa jest pilna prosimy o wysłanie listu do dnia 8.12.2009. Za przyłączenie się do akcji z góry dziękujemy.

Tekst do wysłania-jako treść e-maila:

Zwracam się z prośbą o ustawowe zagwarantowanie istniejącej od trzech lat możliwości konkretyzacji celu przy przekazywaniu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz organizacji pożytku publicznego.
Proszę zatem o umieszczenie dodatkowego zapisu w Art. 27 pkt. 1 projektu Ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz niektórych innych ustaw z dnia (26.11.2008r.), który wskazywałby możliwość konkretyzacji celu na jaki organizacja pożytku publicznego zgodnie z zapisami statutowymi oraz przepisami w/w Ustawy winna przeznaczyć przekazany przez podatnika 1% podatku dochodowego.
Proponuję aby Art. 27 pkt. 1 rozszerzyć poprzez dodanie zapisu zbieżnego z poniższym;
„Podatnik ten z zastrzeżeniem postanowień Art. 27 pkt.2 może dokonać konkretyzacji celu, na który organizacja pożytku publicznego winna przeznaczyć przekazany przez podatnika 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.”
Organizacje pożytku publicznego część zgromadzonych środków finansowych pochodzących z przekazanego 1% podatku przeznaczają na leczenie i rehabilitację dzieci niepełnosprawnych. Polscy podatnicy są coraz bardziej świadomi możliwości pomocy przez 1% i chcą wiedzieć na co są przeznaczane ich podatki, dlatego o wiele chętniej przekazują środki wiedząc, że trafia one na realizację działań leczniczo-rehabilitacyjnych konkretnego dziecka, a nie do tzw. wspólnego worka czyli tak naprawdę na sfinansowanie „czegoś”.
Rodzic, który nie ma zagwarantowanych przez Państwo nawet minimalnych potrzeb w zakresie rehabilitacji i leczenia własnego dziecka propaguje idee”1% podatku dla OPP” gdyż pozyskane w ten sposób środki są jedynym źródłem pozyskania finansowania drogiej rehabilitacji i leków, które mogą uratować życie lub zdrowie jego dziecka.
Bardzo proszę aby Państwo nie skazywali nas na coroczną walkę o to źródło finansowania leczenia i rehabilitacji naszych dzieci i przy okazji aktualnej nowelizacji Ustawy o działalności pożytku publicznego wprowadzili zapis ustawowy dotyczący takiego rozwiązania.


E-maile i adresy Sanatorów:

 £ukasz Abgarowicz biuro@abgarowicz.info
 Małgorzata Adamczak senator@malgorzataadamczak.pl
 Piotr £ukasz Juliusz Andrzejewski biuro@andrzejewski.senat.pl
 Dorota Arciszewska-Mielewczyk dorota@arciszewska.pl
 Mieczysław Augustyn biuro@mieczyslawaugustyn.pl

 Grzegorz Banaś senator@grzegorzbanas.pl, biuro@grzegorzbanas.pl
 Ryszard Janusz Bender kiklublin@poczta.onet.pl
 Józef Bregier senator@bergierjozef.pl
 Stanisław Bisztyga senator@bisztyga.senat.pl
 Przemysław Błaszczyk biuro@blaszczyk.senat.pl
 Krystyna Bochenek biuro@krystynabochenek.pl,
 Bogdan Borusewicz borusewicz@nw.senat.gov.pl, biuro@b-borusewicz.pl
 Barbara Borys-Damięcka biuro@biurosenatorskie.pl

 Jerzy Chróścikowski biuro@chroscikowski.senat.pl
 Zbigniew Cichoń senator.z.cichon@interia.pl
 Lucjan Cichosz biuro@lucjancichosz.senat.pl
 Włodzimierz Cimoszewicz biurosen1@wp.pl,
 Grzegorz Czelej biuro@grzegorzczelej.pl

 Władysław Dajczak dajczak@vp.pl
 Wiesław Dobkowski biuro@dobkowski.senat.pl
 Jan Dobrzyński jan_dobrzynski@wp.pl
 Jarosław Duda jaroslaw@duda.org.pl,

 Janina Fetlińska senatorfetlinska@wp.pl
Piotr Głogowski - biuro@glowski.pl
Stanisław Gogacz - biuro@stanislawgogacz.pl
Stanisław Gorczyca - poczta@stanislawgorczyca.pl
Ryszard Górecki - biuro@ryszardgorecki.pl
Henryk Górski - senator@henrykgorski.pl
Maciej Grubski – kontak przez stronę lub biuro@grubskimaciej.pl
Piotr Gruszczyński - biuro@piotrgruszczynski.pl
Tadeusz Jerzy Gruszka - tadeuszgruszka@wp.pl
Andrzej Stefan Grzyb - kontakt przez stronę
Witold Lech Idczak – idczak.biuro@gmail.com
Stanisław Iwan - biuro@iwan.senat.pl
Kazimierz Jaworski - kazimierzjaworski@o2.pl
Stanisław Jurewicz - jurcewicz@neostrada.pl
Piotr Kaleta - kaleta.piotr@poczta.fm
Stanisław Karczewski - s.karczewski@wp.pl
Leon Kieres - biuro@leonkieres.pl
Kazimierz Kleina - biuro@kazimierzkleina.pl
Maciej Klima - biuro@maciejklima.pl
Paweł Klimowicz - biuro@klimowicz.org
Ryszard Knosala - ryszard@knosala.com
Stanisław Kogut rzecznik@onet.pl
Marek Konopka biuro@marek-konopka.pl
Bronisław Jan Korfanty kontaktprzez strone
Sławomir Kowalski biuro@kowalski.senat.pl
Norbert Krajczy senator.krajczy@interia.pl
Waldemar Jerzy Kraska - biuro@kraska.home.pl
Krzysztof Kwiatkowski senator@kwiatkowski.lodz.pl
Roman Edward Ludwiczuk roman@ludwiczuk.pl
Krzysztof Majkowski ad_c@op.pl
Adam Massalski massalski_a@interia.pl
Zbigniew Henryk Meres zbigniewmeres@o2.pl
Tomasz Wojciech Misiak tomasz.misiak@platforma.org
Andrzej Miziołek biuro@misiolek.senat.pl
Antoni Andrzej Motyczka antoni@motyczka.pl
Rafał Klemens Muchacki biuro@rafalmuchacki.pl
Ireneusz Niewiarowski biuro_kss@wp.pl
Michał Okła biuro@okla-senat.pl
Jan Olech kontakt@janolech.pl
Władysław Zenon Ortyl biuro@ortyl.senat.pl
Andrzej Owczarek biuro@andrzejowczarek.pl
Maria Pańczyk-Pozdziej sekretariat@panczyk.senat.pl
Bohdan Józef Paszkowski senator@bohdanpaszkow ski.pl
Andrzej Person kontakt przez stronę lub aperson@poczta.onet.pl
Antoni Piechniczek biuro@antonipiechniczek.pl
Krzysztof Marek Piesiewicz krzysztof@piesiewicz.pl
Stanisław Piotrowicz biuro@senatorpiotrowicz.pl
Zdzisław Stanisław Pupa biuro@zdzislawpupa.pl
Janusz Rachoń biuro@rachon.senat.pl
Marek Rocki marek@rocki.pl
Zbigniew Romaszewski senator@romaszewski.pl
Jadwiga Rotnicka biuro@jadwigarotnicka.pl
Jan Rulewski rulewski@janrulewski.pl
Czesław Ryszka czeslaw@ryszka.com
Sławomir Sadowski slawomirsadowski@slawomirsadowski.pl
Janusz Sepioł janusz@sepiol.pl
Władysław Sidorowicz wladyslaw@sidorowicz.org
Tadeusz Wojciech Skorupa Piotr Wachbiuro@skorupa.senat.pl
Wojciech Skurkiewicz w.skurkiewicz@wp.pl
Eryk Smulewicz senator@eryksmulewicz.pl
Jacek Swakoń biuro_JS@wp.pl
Zbigniew Szaleniec z.szaleniec@wp.pl
Andrzej Szewiński a@szewinski.senat.pl
Grażyna Anna Sztark senator@sztark.senat.pl
Marek Trzciński biuro@trzcinski.senat.p
Piotr Wach biuro@piotrwach.org.pl
Kazimierz Wiatr biuro.senatorskie@kazimierzwiatr.pl
Mariusz Sebastian Witczak kontakt przez stronę
Edmund Wittbrodt ewittbro@sunrise.pg.gda.pl
Michał Wojtczak biuro@wojtczak.info
Henryk Maciej Woźniak kontakt przez stronę lub hmw@wozniak.senat.pl
Jan Wyrowiński jan.wyrowinski@gazeta.pl
Stanisław Zając szajac@wp.pl
Krzysztof Piotr Zaremba biuro@zaremba.org.pl
Piotr Zientarski biuro@zientarski.pl
Marek Ziółkowski ziolkowski@nw.senat.gov.pl
Zbigniew Michał Pawłowicz
ul. Gdańska 31 lok. 6; 85-005 BYDGOSZCZ
tel./fax 052 322-65-56
Grzegorz Wojciechowski
ul. Kościuszki 18; 86-200 RAWA MAZOWIECKA
tel./fax 046 815-98-56