Autor Wątek: Trening uwagi słuchowej  (Przeczytany 3048 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gral

• Aktywny
Trening uwagi słuchowej
« dnia: Marzec 10, 2005, 23:07:54 »
Chciałam się zapytać, czy któreś dziecko przeszło może trening uwagi słuchowej u pani Małgorzaty Szurlej i jakie były tego efekty.

agnisia

• Aktywny
Trening uwagi słuchowej
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2005, 22:45:03 »
Witaj! Za kilka dni będę widziała się z koleżanką, której dziecko przeszło całą sesją słuchową u pani Szurlej więc się zapytam o szczegóły. Dam znać dopiero we czwartek (17 marca) bo wyjezdzam na szkolenie.  :D

"Dawaj to, co masz, czym jesteś.
Dawaj przedmioty, ale nade wszystko siebie,
swoją opiekę, swoją pomoc, swoje współczucie..."
                                                       M. Maliński
Pozdrawiam Agnieszka

agnisia

• Aktywny
Trening uwagi słuchowej
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2005, 18:35:15 »
Już jestem i odpowiadam na Twoje pytanie. Koleżanki dziecko korzystało z tego treningu. Początkowo było to 15 sesji po 2 godz dziennie i później przerwa 15 dniowa. Po tym odpoczynku była jeszcze jedna sesja tez 15 dniowa ale tylko po 1 godzinie. Rezultaty były bardzo szybko. Dziecko przestało wracac ze szkoły z bolaca głową, lepiej zachowywało sie w klasie, nie reagowało ucieczką lub    "zamknieciem " się na hałas (bo było nadwrażliwe). Dłużej skupiało uwagę na zadaniach. I oczywiście poziom przysfajanych przez ucho dzwiekow się zwiększył bo mial robione badania na jakiej częstotlowości reaguje.
Mam nadzieję że chociaż troszkę przyblizyłam ten temat a raczej zasygnalizowałam. Ja byłam na wykładzie p. Szurlej i jestem pod duzym wrażeniem możliwości jakie niesie trening uwagi słuchowej.
                                                       M. Maliński
Pozdrawiam Agnieszka

gral

• Aktywny
Trening uwagi słuchowej
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2005, 22:11:31 »
Dziekuję za informację. Ja też byłam na wykładzie pani Szurlej i myslę o zastosowaniu treningu u mojej córki. Chciałam tylko wiedzieć, czy faktycznie są jakieś "widzialne" efekty tej terapii.
pozdrawiam

aguzale

• Aktywny
Trening uwagi słuchowej
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2005, 00:32:51 »
Przy jakich schorzeniach stosuje się te treningi słuchowe?
AGA MAMA MATEUSZKA 8 LAT

szarlotka

• Aktywny
Trening uwagi słuchowej
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2005, 01:11:51 »
w autyzmie np. Trening likwiduje nadwrazliwosc sluchowa itp.
szarlotka

achwalek

• Bywalec
  • **
Trening uwagi słuchowej
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2005, 08:30:53 »
Wczoraj byłam z Kubą na wstęnej rozmowie u pani Szurlej.Zaczynamy z Kubą od 11 kwietnia jak będą efekty napewno napiszę.

agnisia

• Aktywny
Trening uwagi słuchowej
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2005, 13:08:16 »
Odpowiadam na pytanie dla kogo ta terapia :
    * dla osób w stanie depresji, nerwicy, cierpiących na brak motywacji, dezorientację oraz bezsenność jako pomoc w radzeniu sobie z ich dolegliwościami
    * dla dzieci, w celu rozwiązywania problemów szkolnych typu: dysleksja, zaburzenia uwagi, mowy, koncentracji oraz zapamiętywania
    * dla wszystkich uczących się języków obcych,
      z zakresu asymilacji i integracji językowej
    * dla kobiet w końcowych miesiącach ciąży jako przygotowanie do łatwiejszego porodu
    * dla muzyków, śpiewaków i aktorów w celu rozwiązywania problemów z głosem i słuchem
    * dla menegerów.

Imformacje te wzięlam ze strony p. Małgorzaty Szurlej
  tutaj
Wiem że do poradni przychodzi dużo dzieci autystycznych i z problemami szkolnymi.  Na tej stronie jest też artykuł "Tomatis i autyzm" gorąco polecam.
                                                       M. Maliński
Pozdrawiam Agnieszka

gral

• Aktywny
Trening uwagi słuchowej
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2005, 21:55:33 »
Witam

dla kogo terapia?
moja córka ma uszkodzenie mózgu przez co są problemy z mową. Być może trening uwagi słuchowej jej pomoże choć trochę pod warunkiem, że będzie konieczny. Z tego co wiem, to najpierw jest robione badanie, czy jest zaburzona uwaga słuchowa, czy nie ma lewouszności a później w razie potrzeby można się zdecydować na trening. Ja idę na badanie z Olgą 19 kwietnia. Zobaczę jakie bedą wyniki.
Achwalek czekam na Twoją relację

Pozdrawiam

gral

• Aktywny
Trening uwagi słuchowej
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2005, 14:06:18 »
Witam ponownie

znalazłam też trochę informacji na stronie www.pstis.republika.com.pl w zakładce biuletyny.

Pozdrawiam

wojtkam1

• Bywalec
  • **
Trening uwagi słuchowej
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2005, 14:23:36 »
A może ktoś wie  gdzie na Górnym Śląsku można skorzystać z treningu uwagi słuchowej??????????????????? :O
agata

gral

• Aktywny
Trening uwagi słuchowej
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2005, 21:45:15 »
Witam

Nie wiem gdzie na Górnym Śląsku, ale p.Szurlej w okresie wakacyjnym organizuje turnusy w Poroninie (chyba). Najlepiej do nie zadzwonić i się o wszystko dowiedzieć. Ja nie chciałabym przekazywać takich informacji, bo mogę coś pokręcić. (www.centrumapf.pl)
Powodzenia.

Lenek86

• Bywalec
  • **
Odp: Trening uwagi słuchowej
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2019, 13:11:00 »
Cześć:)
Tak z ciekawości co to jest trening uwagi słuchowej? Bo ja rozumiem, że trzeba o uszy dbać. Ja np. staram się regularnie usuwać woskowinę z uszu. Kiedyś nie miałam na ten temat, jak to się mówi, zielonego pojęcia. Oczy, a w zasadzie uszy:) otworzył mi dopiero ten artykuł https://www.fonix.pl/higiena-uszu/plukanie-uszu-w-domu-bezpieczne-czy-nie . Trzeba uważać z czyszczeniem uszu w warunkach domowych. Jak się źle do tego podejdzie to można zrobić więcej złego niż dobrego. Pozdrawiam serdecznie:) Dbajcie o swoje uszy!