Autor Wątek: Niepubliczna Szkoła Specjalna "Krok po Kroku" dla Dzieci z Autyzmem  (Przeczytany 874 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bozena

  • Global Moderator
  • Zasłużony
  • *****
  • Wiadomości: 1344
Witam,

Z przyjemnością informujemy, że od września 2010 r. rozpoczyna działalność Niepubliczna Szkoła Specjalna "Krok po Kroku" dla Dzieci z Autyzmem im. Bł. E. Bojanowskiego. Szkoła mieści się na Ursynowie i jest przeznaczona jest dla dzieci z diagnozą jednego z całościowych zaburzeń rozwoju (lub spektrum zaburzeń autystycznych)  i upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym.

Szkoła wspomaga wszechstronny i integralny rozwój Ucznia, wspiera w procesie nabywania wiedzy, umiejętności, i postaw, które zapewnią mu  przygotowanie do samodzielnego i godnego życia w społeczeństwie według chrześcijańskiego systemu wartości. Szkoła kształci i wychowuje w oparciu o podstawę programową kształcenia specjalnego. Zakres treści nauczania odpowiada indywidualnym potrzebom edukacyjnym Ucznia. Nauczanie odbywa się w oparciu o zasady stosowanej analizy zachowania i regułę „małych kroków” w budowaniu nowych umiejętności. W ramach współpracy szkoły z Centrum Wczesnej Interwencji „Krok po Kroku”, metodycy Centrum dzielą się swoją wiedzą z Rodzicami i Nauczycielami, prowadzą szkolenia kadry, podnosząc skuteczność pracy zespołów terapeutycznych.

Szkoła zapewnia:
       naukę w małych 2-4 osobowych klasach w obecności nauczyciela i nauczyciela wspierającego
        indywidualny program edukacyjny dostosowany do możliwości każdego Ucznia,
        zajęcia rewalidacyjne,
        w pełni podmiotowe traktowanie Ucznia
        spokojną i bezpieczną atmosferę,
        wysoko wykwalifikowaną i dbającą o dobro Dziecka kadrę pedagogiczną,
       współpracę z rodzicami ukierunkowaną na osiągnięcie spójności oddziaływań w zakresie nauczania i wychowania Dzieci,
       pomoc w zrozumieniu i przeżywaniu wartości religijnych oraz uczestnictwo w życiu Kościoła.
W ramach zajęć Uczniowie  rozwijają umiejętności komunikacyjne, poznawcze, społeczne  a także sprawność w samoobsłudze  i  osobistą zaradność. Podczas wycieczek edukacyjno – poznawczych poznają przyrodę, najbliższe otoczenie, środowisko społeczno – kulturalne, włączają się w życie środowiska lokalnego.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na 609-131-124.

Informacja zamieszczona na prośbę organizatorów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2010, 12:42:47 wysłany przez bozena »
Bożena Nowakowska
"Strona Dzieci Sprawnych Inaczej"
http://www.dzieci.org.pl/