Autor Wątek: 1% Twojego Podatku dla dzieci niepełnosprawnych  (Przeczytany 666 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrinc

 • Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 26
1% Twojego Podatku dla dzieci niepełnosprawnych
« dnia: Marzec 03, 2005, 17:47:48 »
1 % TWOJEGO PODATKU DLA DZIECI NIEPE£NOSPRAWNYCH  


Zgodnie z artykułem 27 Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie od 1 stycznia 2005 roku każdy podatnik-osoba fizyczna może w zeznaniu rocznym (PIT-36 lub PIT-37) pomniejszyć kwotę należnego podatku o kwotę przekazaną na rzecz organizacji pożytku publicznego do wysokości odpowiadającej 1% należnego podatku.

Podatnik chcąc skorzystać z odpisu 1% musi wpłacić na konto wybranej organizacji pieniądze i dokonać odliczenia kwoty odpowiadającej 1% należnego za dany rok podatku.

Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego jest organizacją pożytku publicznego zajmującą się terapią i rehabilitacją osób niepełnosprawnych, przede wszystkim dzieci. Jeżeli chcecie Państwo wspomóc nasze działania możecie wpłacić 1%  należnego podatku na nasze konto :    

STOWARZYSZENIE  NA  RZECZ  SZKOLNICTWA  SPECJALNEGO        

PKO BP S.A. o/Tczew     88 10201909 00003102 00364067
Jeżeli chcecie nas poznać bliżej zapraszamy codziennie w godz. 8 - 15 do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im Jana Pawła II w Tczewie przy ul. Grunwaldzkiej 1. Możecie też zadzwonić pod numer telefonu 531 55 50. Naszą działalność obrazują też strony internetowe SOSW pod adresem: www.sosw-tczew.neostrada.pl/snrss


CO  ROBIMY ?
 • Prowadzimy Warsztaty Terapii Zajęciowej, terapeutyczną grupę wsparcia oraz świetlicę integracyjną.  
 • W ramach Centrum Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej uruchamiamy Przedszkole Specjalne oraz program dla 120 dzieci niepełnosprawnych "Pokonać lęk - żyć pełniej".
 • Organizujemy i realizujemy szkolenia i konferencje dla rodziców i specjalistów (m.in. Międzynarodowa konferencja Dzieci Europy - sytuacja osób niepełnosprawnych w systemie europejskim , Trening Zastępowania Agresji).
 • Organizujemy  imprezy o charakterze kulturalnym (m.in.  Międzynarodowe Przeglądy Teatrów Wspaniałych,  Przeglądy Twórczości Regionalnej Szkół Specjalnych Nasze Kociewie),  sportowym i rekreacyjnym (m.in. Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych, festyny O Uśmiech Dziecka,)
  Wydajemy informatory dotyczących osób niepełnosprawnych i dokonań Stowarzyszenia.
 • Rozwijamy bazę lokalową i materialną Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tczewie.
 • Organizujemy różne formy wypoczynku  i terapii osób upośledzonych umysłowo ( zimowiska i kolonie w Kłębowie i Zakopanym, turnusy terapeutyczne w Przebrnie).

              
  CHCESZ NAM POMÓC ?  -  TO PROSTE!

  JAK TO ZROBIÆ ?
 • Podatnik chcąc skorzystać z odpisu 1% musi wpłacić na konto  STOWARZYSZENIA  pieniądze i dokonać odliczenia kwoty odpowiadającej 1% należnego za dany rok podatku. Wpłata  musi być dokonana pomiędzy 1 stycznia a 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym, którego dotyczy odpis.
 • Wypełniając zeznanie roczne PIT-36 podatnik w części "Obliczenia zobowiązania podatkowego", w rubryce "Kwota zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego - na podstawie art. 27d ustawy", w pozycji 192 wpisuje kwotę odpowiadającą 1% należnego podatku z pozycji 191 i pomniejsza o nią kwotę należnego podatku.
 • Wypełniając zeznanie roczne PIT-37 podatnik w części "Obliczenia zobowiązania podatkowego", w rubryce "Kwota zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego - na podstawie art. 27d ustawy", w pozycji 123 wpisuje kwotę odpowiadającą 1% należnego podatku z pozycji 122 i pomniejsza o nią kwotę należnego podatku.

 •