Autor Wątek: Zespół Aspergera  (Przeczytany 2182 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LaraCroft

• Nowicjusz
  • *
Zespół Aspergera
« dnia: Sierpień 09, 2017, 12:30:53 »
Czy są tutaj jacyś rodzice dzieci z zespołem Aspergera?
Nasz 9- latek jest właśnie osoba z tym zespołem.
W tym momencie ma przerwę w nauczaniu

Miałabym kilka pytań dotyczacych orzeczenia o niepełnosprawności
Każdy nosi w sobie dżumę, nikt bowiem nie jest od niej wolny. I trzeba czuwać nad sobą nieustannie, żeby w chwili roztargnienia nie tchnąć dżumy w twarz drugiego człowieka.

Magda1508

• Nowicjusz
  • *
Odp: Zespół Aspergera
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2017, 11:01:01 »
Jeśli potrzebujecie zaświadczeń do nauczania indywidualnego, Nauczania specjalnego – szkoła specjalna, nauczyciel wspomagający, klasa integracyjna dla twojego dziecka, stopnia niepełnosprawności, uprawniające do ubiegania się o rentę, grupę inwalidzką, opiekę społeczną to mozecie smiało zapisać się tu:
[zapraszam do wykupienia miejsca reklamowego]
Nam bardzo szybko i sprawnie takie zaświadczenie wydali.

Tu porady bardzo fajnej terapeutki zajmującej się Aspergerem/Autyzmem

[...]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2017, 11:28:21 wysłany przez admin »

ewa.m

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2018, 11:22:02 »
witam, teraz dopiero znalazłam to forum, ja mam 11 letniego syna z Aspergerem, diagnoze dostalismy niespelna rok temu, wczesniej latami odbijalismy sie od poradni do poradni, psychiatrzy, psycholodzy itp, a z diagnoza bylo tak ze w koncu przeczytalam gdzies o aspergerze, odhaczylam wszystko na liscie i poszlam do psychiatry spytac sie czy to jest to i ona tylko potwierdzila diagnoze, reszta przez poradnie, ma orzeczenie o potrzebie ksztalcenia specjalnego, od dwoch tygodni jest na diecie gaps, suplementujemy go jak dziecko z autyzmem, badania jeszcze przed nami, ale efekty sa ogromne:) pozdrawiam

FajnaMama

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2018, 11:57:43 »
Mojej przyjaciółki synek ma podejrzenia zespołu Aspergera ... od paru miesięcy chodzi z nim na terapie rozwoju sensorycznego i do logopedy i widac ogromne postępy :) jeszcze do nie dawna nie było z nim praktycznie kontaktu, a jak już był to płacz i wrzask... teraz potrafi nawet czasem przyjsc sie przytulic, wykazuje chęć zabawy z innymi dziećmi ..dodam tylko ze teraz ma 5 lat, podejrzenie padlo gdy skonczyl 4 lata...czy jest szansa żeby był w pełni zdrowy ?jak sądzicie ?

mamcia9000

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2018, 20:35:17 »
jakie główne objawy mają wasze dzieci ??

seniorita

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2018, 10:44:32 »
terapia sensoryczna jest bardzo pomocna. wiem, bo mój syn też przez nią przechodzi.

mamcia9000

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2018, 18:55:02 »
od czego zacząć jęśli podejrzewa się zespół Aspergera u swojego dziecka. Gdzie udać się najpierw ?

mordex

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2018, 14:39:01 »
brak tu watku powitan,jestem nowy