Autor Wątek: Zespół Aspergera  (Przeczytany 4049 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LaraCroft

• Nowicjusz
  • *
Zespół Aspergera
« dnia: Sierpień 09, 2017, 12:30:53 »
Czy są tutaj jacyś rodzice dzieci z zespołem Aspergera?
Nasz 9- latek jest właśnie osoba z tym zespołem.
W tym momencie ma przerwę w nauczaniu

Miałabym kilka pytań dotyczacych orzeczenia o niepełnosprawności
Każdy nosi w sobie dżumę, nikt bowiem nie jest od niej wolny. I trzeba czuwać nad sobą nieustannie, żeby w chwili roztargnienia nie tchnąć dżumy w twarz drugiego człowieka.

Magda1508

• Nowicjusz
  • *
Odp: Zespół Aspergera
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2017, 11:01:01 »
Jeśli potrzebujecie zaświadczeń do nauczania indywidualnego, Nauczania specjalnego – szkoła specjalna, nauczyciel wspomagający, klasa integracyjna dla twojego dziecka, stopnia niepełnosprawności, uprawniające do ubiegania się o rentę, grupę inwalidzką, opiekę społeczną to mozecie smiało zapisać się tu:
[zapraszam do wykupienia miejsca reklamowego]
Nam bardzo szybko i sprawnie takie zaświadczenie wydali.

Tu porady bardzo fajnej terapeutki zajmującej się Aspergerem/Autyzmem

[...]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2017, 11:28:21 wysłany przez admin »

ewa.m

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2018, 11:22:02 »
witam, teraz dopiero znalazłam to forum, ja mam 11 letniego syna z Aspergerem, diagnoze dostalismy niespelna rok temu, wczesniej latami odbijalismy sie od poradni do poradni, psychiatrzy, psycholodzy itp, a z diagnoza bylo tak ze w koncu przeczytalam gdzies o aspergerze, odhaczylam wszystko na liscie i poszlam do psychiatry spytac sie czy to jest to i ona tylko potwierdzila diagnoze, reszta przez poradnie, ma orzeczenie o potrzebie ksztalcenia specjalnego, od dwoch tygodni jest na diecie gaps, suplementujemy go jak dziecko z autyzmem, badania jeszcze przed nami, ale efekty sa ogromne:) pozdrawiam

FajnaMama

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2018, 11:57:43 »
Mojej przyjaciółki synek ma podejrzenia zespołu Aspergera ... od paru miesięcy chodzi z nim na terapie rozwoju sensorycznego i do logopedy i widac ogromne postępy :) jeszcze do nie dawna nie było z nim praktycznie kontaktu, a jak już był to płacz i wrzask... teraz potrafi nawet czasem przyjsc sie przytulic, wykazuje chęć zabawy z innymi dziećmi ..dodam tylko ze teraz ma 5 lat, podejrzenie padlo gdy skonczyl 4 lata...czy jest szansa żeby był w pełni zdrowy ?jak sądzicie ?

mamcia9000

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2018, 20:35:17 »
jakie główne objawy mają wasze dzieci ??

seniorita

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2018, 10:44:32 »
terapia sensoryczna jest bardzo pomocna. wiem, bo mój syn też przez nią przechodzi.

mamcia9000

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2018, 18:55:02 »
od czego zacząć jęśli podejrzewa się zespół Aspergera u swojego dziecka. Gdzie udać się najpierw ?

mordex

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2018, 14:39:01 »
brak tu watku powitan,jestem nowy

Puchatka

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 23, 2018, 15:15:28 »
Czy jezeli dziecko jest czesto bardzo ciche to mozna u niego podejrzewac aspergera?
Macierzynstwo to swiadomy wybor i dlatego jest piekne.

mali28

• Aktywny
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2018, 08:35:00 »
Dzieci z zespołem Aspergera charakteryzują się
unikaniem kontaktu wzrokowego,
ograniczoną mimiką twarzy i mową ciała lub jej brakiem oraz brakiem zdolności odczytywania mowy ciała i mimiki innych osób,
unikaniem kontaktu fizycznego,
niechęcią do pracy w grupie,
dużą powtarzalnością i rutynowością zachowania – dziecko z chorobą Aspergera nawet najprostsze czynności wykonuje ściśle według schematu,
problemami ze stosowaniem właściwych zaimków osobowych,
zaburzeniami mowy i języka w zakresie prozodii (tonu głosu, akcentowania itd.), rozumienia metafor i sarkazmu, ironii,
zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi, np. układaniem przedmiotów w rzędzie,
czasem niezdarnością ruchową
https://zdrowie.tvn.pl/a/asperger-objawy-zaburzenia-ze-spectrum-autyzmu-przyczyny-leczenie
Tak wiec to, że dziecko jest ciche nie znaczy już od razu, ze ma zespół Aspergera.Sama jednak jesteś matką oraz obserwujesz swojego malucha na co dzień. Jeśli coś Cie niepokoi to najlepiej będzie wybrać sie do pediatry, ewentualnie wykonać odpowiednie testy.Im wcześniej zostanie postawiona diagnoza, tym szybciej będzie można wprowadzić odpowiednią terapię.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2018, 06:41:19 wysłany przez mali28 »

tamale

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2018, 15:13:22 »
słusznie, poradź się specjalisty