Autor Wątek: podstawy SI, czyli układ przedsionkowy i inne  (Przeczytany 267995 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iwpal

• Zasłużony
Odp: podstawy SI, czyli układ przedsionkowy i inne
« Odpowiedź #495 dnia: Styczeń 27, 2013, 19:36:38 »
Zrobiłam jej diagnozę SI, ale nie jestem pewna czy jest ona miarodajna. Mała była wtedy w silnym stresie, bo coś nam się wydarzyło w przedszkolu. Przestraszyła się i wszelkie objawy jej zachowań bardzo się w tym okresie nasiliły.

Niestety, to jest istota zaburzeń - nasilają sie w stresie, a przeciez w życiu dziecka tych stresów, nowości itp. trudnych sytuacji będzie bardzo duzo.

Terapeutka mówiła, że nie miała jeszcze 5-latka, u którego diagnozę musiała rozkładać na 2 spotkania. Może szukać problemu jeszcze gdzieś indziej? Pomóżcie, proszę.
Jezeli ujawnia deficyty SI - terapia jest konieczna; gdy postępy będą szybkie - po pół roku ponowna ocena.
Czasem ocena rodzica jest inna niż ocena terapeuty - rodzic interpretuje zachowanie tak jak mu serce podpowiada, terapeuta nazywa tak jak jest uczony. Czasem mówią o tym samym, tylko innym językiem.

"Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz"
Pozdrawiam
IwonaP.

danabi

• Kreatywny
« Odpowiedź #496 dnia: Styczeń 27, 2013, 22:27:20 »
Iwpal, widzę ze bywasz w tym wątku, pozwolisz,że zadam pytanieTobie bezposrednio.
O czym swiadczy to krepowanie rąk, jak z tym postępować?

iwpal

• Zasłużony
« Odpowiedź #497 dnia: Styczeń 27, 2013, 22:33:35 »
Iwpal, widzę ze bywasz w tym wątku, pozwolisz,że zadam pytanieTobie bezposrednio.
O czym swiadczy to krepowanie rąk, jak z tym postępować?

To trudne pytanie - moze to być potrzeba sensoryczna (bodźce do czucia głębokiego), a może chcec poradzenia sobie z jakimiś nieprzyjemnymi odczuciami typu drętwienia mrowienia, skurcze naczyń czy inne.
Jak sobie radzic? Nie mam pojęcia, bo nie znam Twojego dziecka.
To, co pisała Zosia tez jest istotne, ponieważ wszelkie problemy zdrowotne, alergie, zaburzenia gospodarki minerałowej - wpływają na nasilenie deficytów przetwarzania sensorycznego bądź powodują pojawienie sie specyficznych "autystymulacji". Np. przy niedoborach żelaza może pojawić sie wyrywanie włosów z czubka głowy lub stukanie czy skubanie opuszkami palców (mrowienie w palcach lub na czubku głowy).
Pozdrawiam
IwonaP.

danabi

• Kreatywny
« Odpowiedź #498 dnia: Styczeń 30, 2013, 14:03:38 »
Iwpal, dziękuję za odpowiedź.
Skłaniam się do czucia głębokiego.Jeśli jest tak, jak myślę, to co robić?

ika_s

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #499 dnia: Styczeń 30, 2013, 14:35:53 »
A co moge zrobić, żeby te stymulacje wzrokowe troszkę zmniejszyć? Są jakies polecane ćwiczenia, pomoce?

iwpal

• Zasłużony
« Odpowiedź #500 dnia: Styczeń 30, 2013, 15:30:51 »
Pojedyncze, izolowane ćwiczenia nie mają specjalnie sensu.

Sens ma całościowa terapia we współpracy z terapeutą.

Wątek jest o tym - jak rozumieć zaburzenia przetwarzania sensorycznego.
Pozdrawiam
IwonaP.

annna10

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #501 dnia: Luty 21, 2013, 17:11:45 »
Witam wszystkich serdecznie, jestem nowa na forum i proszę o wyrozumiałość.Mój problem dotyczy terapii córki Oliwki , która ma 3,5 roku . Chodzimy na zajęcia wspomagania rozwoju gdzie oprucz psychologa,logopedy rechabilitacji i basenu mamy też 30 min SI. Problem polega na tym ,że terapeutka nie mówi mi nic ani o tym co robi z córką ani nie daje żadnych zaleceń do domu a ja obawiam się że tracę cenny czas . Oliwia jest "innym "dzieckiem od ukończenia 2 latek problemy zaczęły narastać lawinowo, mały kontakt wzrokowy, ciągłe ptrzenie w lustra, nie rozumienie mowy poleceń, potworny krzyk niewiadomo dlaczego, córcia ciągle biegała ,ogólnie nie do opanowania oprucz tego prawie nic nie chce jeść nie chce także dotykać owoców nie mówiąc o tym , zeby sprubowała je jeść. Byłam u wielu lekarzy zawsze mnie zbywano ,  że jest jeszcze mała żeby czekać,jednak ja wiedziałam że coś jest nie tak. Córcia poszła do przedszkola , jednak mowa nie ruszyła się powtarza pojedyńcze słowa, jednak nie rozumie co się do niej mówi wykonuje tylko bardzo proste polecenia, po kolejnych wizytach u lekarzy pewna pani psycholog powiedziała ,ze to zaburzenia SI, więc trafiłyśmy do ośrodka o którym pisałam na początku. Mam ogromną prośbę o jakiekolwiek rady jak ćwiczyć z córcią w domu bo nie stać mnie na dodatkowe płatne zajęcia  niepokojące objawy Oliwki:
kręci się w kołkoi niechce przestać,nie wchodzi po schodach płynnie dostawia nóżkę uwielbia zabawy na wysokośći albo wiszenie głową w dól boi się skakać nawet z małej wysokości ,nie umie stać na jednej nóżce ,jest uparta,nadpobudliwa nachalna do obcych ludzi, nie umie się skoncentrować ,czasem rozbiera się do naga niewiem dlaczego,bawi się swoją śliną rozmazuje ją po buzi ,zatyka uszy jak słyszy ostre dżwięki ale takżę jak coś ją irytuje,i problem najgorszy nie rozumie mowy .Dziękuję za cierpliwość ale pogubiłam się w tym wszystkim już i niechcę popełnić jakiegoś błędu. Od rkou jestem psychicznym wrakiem nikt nie umie powiedzieć co jest mojemu dziecku :-[
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2013, 17:40:18 wysłany przez annna10 »

nowa

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #502 dnia: Marzec 06, 2013, 19:31:37 »
Witam,
proszę wtajemniczone koleżanki o informacje co oznacza taki objaw że moje dziecko na badaniu Si zsunęło się i spadło z deski rotacyjnej?
synek jest sprawny ruchowo, duzo biega jeździ na rowerze nigdy nie zauważyłam lęku czy problemów na placu zabaw

iwpal

• Zasłużony
« Odpowiedź #503 dnia: Marzec 07, 2013, 20:50:31 »
Witam,
proszę wtajemniczone koleżanki o informacje co oznacza taki objaw że moje dziecko na badaniu Si zsunęło się i spadło z deski rotacyjnej?
synek jest sprawny ruchowo, duzo biega jeździ na rowerze nigdy nie zauważyłam lęku czy problemów na placu zabaw
Po ilu obrotach spadł?, na którą stronę?
Upadek z deski może być wynikiem osłabionych mechanizmów posturalnych bądź deficytów w obrębie częsci kanałów półkolistych w błędniku (są 3 po każdej stronie - górny, boczny i tylny).
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2013, 23:21:49 wysłany przez iwpal »
Pozdrawiam
IwonaP.

nowa

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #504 dnia: Marzec 11, 2013, 14:17:24 »
Zsunął się przy zatrzymaniu tej deski, to chyba było dziesięć obrotów nie pamiętam w którą stroną.  Tak po prostu osunął się na bok, został "złapany" bo inaczej runąłby na podłogę . Osoba badająca nie odniosła się do tego incydentu, a później juz nie miaałm z nia kontaktu. Wciąż jednak zastanawiam się czy nie jest to może coś niepokojącego.  Będę wdzięczna za odpowiedź

iwpal

• Zasłużony
« Odpowiedź #505 dnia: Marzec 11, 2013, 14:56:24 »
Zsunął się przy zatrzymaniu tej deski, to chyba było dziesięć obrotów nie pamiętam w którą stroną.  Tak po prostu osunął się na bok, został "złapany" bo inaczej runąłby na podłogę . Osoba badająca nie odniosła się do tego incydentu, a później juz nie miaałm z nia kontaktu. Wciąż jednak zastanawiam się czy nie jest to może coś niepokojącego.  Będę wdzięczna za odpowiedź
To trzeba weryfikowac w odniesieniu do wyników innych prób i wywiadu dotyczącego dziecka.
Generalnie jest to jakie osłabienie ze strony jednego kanału półkolistego.
Nic wiecej nie jestem w stanie "wygenerowac" na podstawie tak ubogich danych
Pozdrawiam
IwonaP.

nowa

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #506 dnia: Marzec 11, 2013, 19:30:43 »
dziękuję za dobre chęci, wiem że nie sposób zdiagnozować dziecka na odległość

fiadada

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #507 dnia: Kwiecień 09, 2013, 11:19:17 »
Iwpal doczytałam że nie każdy może zdiagnozować male dziecko odnośnie SI.
Bylam teraz ze swoim 20-miesięcznym synkiem na wstępnych badaniach z zakresu SI - już z tego wywiadu wyszlo -w dalszym ciągu obecne odruchy toniczne
-nadwrażliwość słuchowa i dotykowa
-wraca też wzmożone napięcie mięśniowe
-no i zaburzona SI.
Panie polecily masaż i dociskanie przez najbliższe dwa tygodnie. Kupiłam już szczotkę. Tylko kurczę, nie wiem jak ma być to mocny nacisk i jak dokladnie wygląda ten zabieg(
Chciałabym zrobić pełne badanie. Czy mogę prosić o polecenie kogoś z mazowieckiego

Costos

• Zasłużony
« Odpowiedź #508 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:31:11 »
wpisz sobie w Youtube masaż wilbarger i zobaczysz jak to wygląda- ae faktycznie lepiej gdyby ktoś "na żywo" zrobil Ci instruktaż
Jaś ( 06.2008 ) - 25mg  ALA#79,  25mg DMSA#18
TS: mmr.,  nux vom., inf., bcg, wzwb, pneumo, rota, depakina, polly antyb., polly vaccine, anaesthetic rem.
homeopatia klasyczna (A.Ś)

iwpal

• Zasłużony
« Odpowiedź #509 dnia: Kwiecień 10, 2013, 17:43:31 »
wpisz sobie w Youtube masaż wilbarger i zobaczysz jak to wygląda- ae faktycznie lepiej gdyby ktoś "na żywo" zrobil Ci instruktaż

Zeby tak jeszcze nacisk szczoteczki można było przez yutuba pokazać, to by było cudownie  ;)
Pozdrawiam
IwonaP.