Autor Wątek: podstawy SI, czyli układ przedsionkowy i inne  (Przeczytany 268048 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

studentka_

• Nowicjusz
  • *
Odp: podstawy SI, czyli układ przedsionkowy i inne
« Odpowiedź #465 dnia: Maj 23, 2011, 22:14:27 »
Witam
Jestem studentką III roku wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Potrzebuję pomocy do napisania pracy badawczej na temat integracji sensorycznej, w związku z tym bardzo proszę chętne osoby -  rodziców dzieci, które korzystają z metody integracji sensorycznej, oraz terapeutów prowadzących terapię SI, o wypełnienie kwestionariusza, zajmie to Państwu około 5 minut, a bardzo mi pomoże w napisaniu pracy licencjackiej. Z góry serdecznie dziękuję!
:)

podaję link do ankiety dla rodziców:
http://www.ankietka.pl/ankieta/62254/metoda-si-ankieta-dla-rodzicow.html

i dla terapeutów:
http://www.ankietka.pl/ankieta/62260/metoda-si-ankieta-dla-terapeutoacutew.html

Pozdrawiam ciepło!

dorika

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #466 dnia: Lipiec 18, 2011, 20:31:15 »
Witam
O SI już od dłuższego czasu myślę i się zastanawiam czy to dotyczy mojej córeczki czy nie. Wokoło mnie wszyscy uspokajają że to jest tylko żywe dziecko ale ja intuicyjnie czuje że cos jest nie tak.
"Zrobiłam" jej test ryzyka zaburzeń sensorycznych i wyszło mi że jednak jest cos na rzeczy.
W grupie II Równowaga i ruch ma ryzyko w podwrażliwości
W grupie VIII Uwaga i zachowanie na wszystkie odpowiedziałam tak ewentualnie w jednym się wachałam. Czyli ma wielkie niedobory. (test robiłam taki http://www.integra.zgora.pl/kis )
Wiem że kolejnym krokiem jest dobra diagnoza, ale że ja lubię wszystko dobrze wiedzieć to chciałabym się dowiedzieć od Was co to są za zaburzenia odnośnie tej uwagi i zachowania.
Ogólnie ja bym powiedziała że ona jest pobudzona, czasem zachowuje się jakby cos od srodka ją cos drażniło. Jest rozchwiana emocjonalnie - od radości do głośnej histerii w jednej chwili. Często zmienia decyzje i nie umie sama ich podjąć. Czuję że to nie wynika z jej wychowania ale raczej coś ją rozprasza. W przedszkolu tez jest nadaktywna. Gdy były zajęcia z rodzicami to konczyła prace niedbale szybko i poszła sama na dywan skakać wywijać. Nie umie usiedzieć w miejscu, choc zimą przy puzzlach potrafiła 2h przesiedzieć az nie ułozyła wszystkich.
Za wszelkie cenne uwagi bardzo bardzo dziękuję.

alicjada

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #467 dnia: Wrzesień 24, 2011, 16:38:27 »
Witam serdecznie,
szukam terapeuty SI w Katowicach albo okolicach. Zależy mi na jakiejś rekomendacji. Przeglądam wątek, jeżeli już gdzieś są namiary to wybaczcie  8)

tommasino

• Aktywny
Re: podstawy SI, czyli układ przedsionkowy i inne
« Odpowiedź #468 dnia: Wrzesień 25, 2011, 11:44:10 »
Z tego co wiem, w Katowicach nie ma. My jeździmy do Rudy Śl. Kłodnicy i na razie jesteśmy zadowoleni. Są też prywatne gabinety w Tychach i Mikołowie.

Wysłano z HTC Magic z użyciem Tapatalk

alicjada

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #469 dnia: Październik 03, 2011, 16:07:18 »
Tak, nie znalazłam niczego w Katowicach. Poszukam w Rudzie Śląskiej, dziękuję.
A kogo polecacie w Krakowie? Chcę wysłać dwójkę dzieci, które mam pod opieką na solidną diagnozę.

iwsia

• Kreatywny
« Odpowiedź #470 dnia: Październik 05, 2011, 14:35:10 »
Witam wszystkich

Mam pytanie odnośnie zaburzeń SI, poszukuje terapii w Kielcach jak dotąd  bezskutecznie, jest jedna Pani przyjmuje prywatnie ( i tak mnie nie stać ) , natomiast nie ma nikogo na NFZ,

Słyszałam ze ćwiczenia Mazgutowej mogą pomoc, czy faktycznie one zastąpią terapie SI, nadmienię ze syn ma 2,5 roku jesteśmy w trakcie diagnozy, ma zaburzenia czucia, ogromny próg bólu, telewizor ogląda na kilka cm przed
Marcel 04.03.2009 autyzm dziecięcy

Agata3

• Kreatywny
  • Michał VII 2003
« Odpowiedź #471 dnia: Październik 05, 2011, 15:18:49 »
Ćwiczenia Masgutowej nie zastąpią terapii si choć maja z nią wiele wspólnego.One głównie stymulują układ dotykowy i proprioceptywny (czucia głębokiego) -w ramach terapii taktylnej. Natomiast   na pewno bardziej będą pomocne w integracji niewygaszonych odruchów niemowlęcych.Ja z Michałem byłam na kilku sesjach terapeutycznych w instytucie Masgutowej i tam terapeutka uczyła mnie jak pracować z dzieckiem w domu. Dostałam od niej materiały ,opis ćwiczeń.
Dobrze żebyś zrobiła dziecku diagnozę SI. Dobry terapeuta powie Ci jak w warunkach domowych możesz ćwiczyć integrację sensoryczną. Najważniejsze jest zdiagnozować obszary,które wymagają terapii,sala si nie jest jedynym miejsce w którym można skutecznie pracować tą metoda .
Michał VII 2003

iwsia

• Kreatywny
« Odpowiedź #472 dnia: Październik 05, 2011, 16:57:02 »
Problem w tym, ze w Kielcach jest 2 terapeutki, , ale jedna teraz nie przyjmuje, pisze prace doktorka, a druga nawet na diagnozę nie przyjmuje, w KTA tez nie maja nikogo od SI, tylko jakiś program stymulacji 

iwsia

• Kreatywny
« Odpowiedź #473 dnia: Październik 05, 2011, 16:57:48 »
Agata ile płaciłaś za wizytę w instytucie ??

Agata3

• Kreatywny
  • Michał VII 2003
« Odpowiedź #474 dnia: Październik 05, 2011, 18:04:14 »
150 zł za godzinę terapii,masowało Michała 2 lub nawet 3 terapeutów głównie taktylną w trakcie ja się włączałam.żeby się uczyć. Diagnoza kosztowała mnie 220zł.
Michał VII 2003

gonzallo

• Zasłużony
« Odpowiedź #475 dnia: Październik 05, 2011, 23:27:33 »
mój Jaś ma chyba niewygaszone odruchy niemowlęce.Pewnie będę musiała zgłosić sie do instytutu
06. 2009

Hiox

• Zasłużony
« Odpowiedź #476 dnia: Październik 07, 2011, 19:50:39 »
telewizor ogląda na kilka cm przed

oj moj Mlody tez tak lubi ogladac i jeszcze raczką 'lapie' to co go interesuje.
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30

TS: Infanrix 30ch, 200ch, 1M
      Infanrix IPV +HIB 30ch, 200ch, 1M

Czy mam dość odwagi by, móc obronic swoje sny...

firefox

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #477 dnia: Październik 19, 2011, 21:04:03 »
Problem w tym, ze w Kielcach jest 2 terapeutki, , ale jedna teraz nie przyjmuje, pisze prace doktorka, a druga nawet na diagnozę nie przyjmuje, w KTA tez nie maja nikogo od SI, tylko jakiś program stymulacji

Witam,

pisałem o tym na innym forum, a przez przypadek kliknąłem tutaj więc podrzucam link
FORUM:
Zaczynam "przygodę" z autyzmem mojego syna-pomóżcie.
« Odpowiedź #356 dnia: Październik 07, 2011, 19:47:16
http://www.dzieci.org.pl/forum/autyzm/zaczynam-'przygode'-z-autyzmem-mojego-syna-pomozcie/345/

Powodzenia!

gonzallo

• Zasłużony
« Odpowiedź #478 dnia: Październik 20, 2011, 22:34:45 »
czy ktoś spotkał się z niewygaszonym odruchem ryjkowym? Jaś podobno ma...co chwilę robi dzióbka ustami.
06. 2009

erogo

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #479 dnia: Maj 12, 2012, 22:08:34 »

Iwpal ,czytam twoje wypowiedzi na temat integracji sensorycznej i stwierdzam, że takich terapeutów ze świecą szukać.
Postanowiłam do Ciebie napisać bo już nie wiem jak pomóc synkowi.Jeżeli możesz to  bardzo cię proszę o  zerkną na tego posta i
http://www.dzieci.org.pl/forum/neurologiczne-problemy-rozwojowe/niedostymulowanie-i-machanie-rekoma/

Chodzimy na terapię si, ale mam wrażenie, że  nowa terapeutka nie wie co dolega małemu. Chodzimy od roku, ale nie widzę poprawy :(Poszłabym na konsultacja prywatnie, ale narzazie mamy tyle wydatków więc to musi na razie zaczekać :/
VI 2010