Autor Wątek: tran padaczka  (Przeczytany 5864 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sandra16

• Nowicjusz
  • *
tran padaczka
« dnia: Maj 24, 2007, 21:07:41 »
witam wszystkich
moja córka od sześciu lat choruje na epi, od dwóch lat bez napadu. chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem co do podawania tranu dzieciom z padaczką. NIE MOŻNA PODAWAÆ TRANU, RYB, PONIEWAŻ NASILAJ¡ NAPADY. Kilka miesięcy temu chcąc wspomóc rozwój dziecka zaczełam podawać omega3. Po dwóch tygodniach podawania wystąpił napad, w postaci chwilowej utraty świadomości. Powtórzyło się to jeszcze dwa razy zanim organizm nie pozbył się całkowicie tłuszczu rybiego. Dzięki Bogu w tym czasie spotkałam lekarza, który powiedział mi o tym. Po odstawieniu omegi napady nie powtórzyły się. NIE MOŻNA TEŻ PODAWAÆ OLEJU RZEPAKOWEGO, LNIANEGO. Niestety moja niewiedza i lekarzy ( neurolog oli nie widział przeciwskazań) doprowadziła do ataków. Ważne jest podawanie witaminy B complex, sprawdzonej firmy, naturalne.Co do podawania leków, to ja podaję z trzech jeden w zmniejszonej dawce. Leki szkodzą córce min. wywołują silne bóle głowy. Jeden z leków Topamax wywołał napady, co potwierdził lekarz z czd, więc zamiast pomóc bardzo zaszkodził Oczywiście każdy organizm jest inny, ale uważam że to rodzice obcując z dzieckie na codzien najlepiej wiedzą co dla dziecka jest dobre a nie lekarz . Lekarze bardzo ostrożnie podchodzą do odstawiania leków. Pierwszy lek Depakinę odstawiłam na własną prośbę, lekarz wyraził zgodę. Topamaź odstawiłam sama, powiedziałam lekarzowi nie widział problemu. Obecnie jest na Lamitrinie w niewielkiej dawce. Dzisiaj zrobiliśmy EEG, zobaczymy co przyniesie wynik, aby dobre wieści. Pozdrawiam i życzę wszystkim rodzicom sukcesów w walce z chorobą.

ewasz

• Zasłużony
tran padaczka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2007, 08:23:36 »
Sandra,
wydaje mi sie, ze Twoje obserwacje dotycza Twojego dziecka, ktore byc moze jest szczegolnie wrazliwe na tluszcz rybi. Nam tran zalecal lekarz jednoczesnie wypisujac recepte na Depakine Chrono, obecnie sama zmienilam tran na Omega 3, 6 i widze ze jest LEPIEJ...
ewa

jaba2

• Bywalec
  • **
tran padaczka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2007, 18:47:55 »
Ja też słyszałąm o badaniach dotyczących oleju z wiesiołka - moze podobno nasilać napady.

jadzia

• Kreatywny
tran padaczka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2007, 17:51:53 »
Ja też kiedyś już pisałam na forum żeby nie podawać tranu dzieciom z epi.Tak mi powiedział lekarz z Krakowa neurolog.Nawet w badaniach z BIOMOLU zalecili nie podawać tranu Arturowi.Natomiast ma duży deficyt wit z grupy B.Pozdrawiam Jadzia
strona mojego syna www.arturek.zafriko.pl

krystynagra

• Zasłużony
tran padaczka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2007, 22:48:52 »
Ale czy jakos to uzasadniają?Bo jesli szkodzi tran , olej lniany czy z wiesiolka , to szkodzi i siemię i  tłuste ryby morskie .
To dlaczego tluszcze rybie poprawiaja sprawnośc intelektualna ? Czy to ma cos wspolnego z epi?