Autor Wątek: HORMON WZROSTU  (Przeczytany 2449 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

frezja85

• Kreatywny
HORMON WZROSTU
« dnia: Luty 20, 2014, 21:31:11 »
Drogie mamy,
potrzebuję Waszych opinii na temat badania hormonu wzrostu. Za nami pierwszy test, w przyszłym tygodniu czeka nas drugi - test prowokacyjny. Obawiam się bardzo tego badania i reakcji córki układu pokarmowego na podawane roztwory :( Macie doświadczenia?

Lola-Lola37

• Zasłużony
Odp: HORMON WZROSTU
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2014, 12:28:31 »
Nie mam doświadczenia z hormonem wzrostu, ale mam doświadczenia z synem, który był b.niski.

W jednym z artykułów umieszczonym w piśmie "AUTYZM", jest b.fajny artykuł o problemach trawiennych dzieci chorych na autyzm.
Amerykański gastrolog wyjaśnia, miedzy innymi, że problemy dzieci ze wzrostem wiążą się z zaburzeniami trawienia. Według tego lekarza czynnik wzrostu znajduje się w jelicie krętym. Zatem wyleczenie jelit gwarantuje normalny wzrost u dziecka,
Ja miałam problem niskiego wzrostu u syna, po przeleczeniu jelit, odrobaczaniu, chelatacji cutlerem, homopatii i prawidłowiej suplementacji syn ma teraz 18 lat i 180 wzrostu.
Nie stosowałam żadnych hormonów wzrostu.
Daj znać to prześlę ci ten artykuł.

maPatrykama

• Zasłużony
  • Patryk, grudzień 2008 r
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2014, 13:12:17 »
frezja85
Poczytaj o Alpha GPC, kiedys mialam to podawac na zwiekszenie zdolnosci poznawczych, ale w koncu nie podalam...jednak gdy wtedy o tym czytalam, to pamietam, ze gdzies w publikacjach wpominano o pobudzaniu przez Alpha GPC naturalnego hormonu wzrostu(uwanianiu go) i ze jest to alternatywa dla hormonalnych konwencjonalnych terapii.

frezja85

• Kreatywny
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2014, 22:15:43 »
Dzięki dziewczyny, za odzew.
Lola-Lola, prześlij artykuł, poczytam. Może nadzieja wzrośnie, bo u małej ze wzrostem jest dramatycznie. Jak duży był u Was niedobór?
Spotkałam się już z opinią, że przyczyna niedoboru wzrostu może leżeć w jelitach i bardzo chcę uwierzyć w teorię i możliwości wyleczenia.
Leżymy właśnie w szpitalu. Jutro test prowokacyjny z klonidyną.
Wszystkie mamy dzieci z niedoborem wzrostu - odezwijcie się!

frezja85

• Kreatywny
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2014, 22:22:14 »
Lola-Lola,
czy dobrze pamiętam, że Ty znasz się na Joalisach i masz dobre efekty w leczeniu dzieci tymi preparatami?
Myślisz, że pomogłyby małej na pobudzenie wzrostu? Abelia Capitulis pomógł w kwestii rozwoju psychicznego niesamowicie.

Lola-Lola37

• Zasłużony
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2014, 09:34:07 »
Myślę, że nie ma jedynego cudownego lekarstwa :) ale trzeba próbować różnych metod bo - wg mnie - medycyna konwencjonalna jest szkodliwa.

z joalisów to na oczyszczenie jelit świetnie działa - sama o tym się przekonałam :) - joalis colihelp ( w tabletkach, ale uwaga zawiera laktozę) i joalis colidren na alkoholu
oraz dodatkowo - po stosowaniu tych dwóch poprzednich - na jelito grube joalis COLON.

Im mniejsze dziecko tym szybciej widoczne są efekty.

a dodatkowo wszystko to co leczy jelita - dieta, odrobaczanie ( bo może dziecko ma lambie), polecam też  kwas kaprylowy - jest naprawdę skuteczny w leczeniu śluzówki jelitowej.

oczyszczone jelita - w tym jelito kręte - uaktywni naturalny hormon wzrostu.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2014, 11:46:24 wysłany przez Lola-Lola37 »

frezja85

• Kreatywny
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2014, 12:23:54 »
Dzięki Lola-lola, prześlesz artykuł?

Lola-Lola37

• Zasłużony
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2014, 10:16:13 »
Dziewczyny!
Artykuł o którym pisałam został opublikowany w półroczniku AUTYZM nr 10/2010r. wydawany przez fundację Dom Rain Mana

.......................  Pismo to jest do kupienia za jakieś grosze - chyba 20 zł.

a artykuł napisał Artur Krigsman pod tytułem" Stany patologiczne układu pokarmowego u dzieci z autyzmem".
 pozwolę sobie zacytować:  "Jeżeli jelito cienkie nie pracuje u dziecka właściwie, zaburzony zostaje również proces wzrostu"
polecam to pismo
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2014, 10:10:45 wysłany przez admin »

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2014, 11:18:01 »
Dzis na DDTVN "Zielone Drzwi"wystapila dziewczynka (nie zapamietalam na jaka chorobe choruje), ktora miala podawany lek na pobudzenie wzrostu o nazwie OMNITROPE, nie jest on refundowany u nas niestety, moze nawet nie zarejestrowany, jednak dziewczynka urosla sporo i zostalo to wyraznie podkreslone.

frezja85

• Kreatywny
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 16, 2014, 18:28:52 »
Wiecie co, mam podejrzenie, że to klonidyna (lek podawany przy badaniu hormonu wzrostu) spowodowała takie zawirowania w poziomie glukozy (założyłam o tym osobny wątek)  :(
Tak bardzo obawiałam się tego szpitala :(

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2014, 09:52:26 »
No, czytalam Twoj watek o hipoglikemii, a co jaśnie państwo doktory mowily o skutkach ubocznych podania tej klonidyny?? Jaki byl powod jej podania?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 09:59:24 wysłany przez maPatrykama »

frezja85

• Kreatywny
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2014, 22:18:34 »
Oczywiście, że z wielkim spokojem i zdziwieniem o moje obawy odpowiedzieli, że nic złego nie będzie się działo.
Podczas testu prowokacyjnego podaję się klonidynę i bada spowodowane nią wyrzuty hormonu wzrostu. Dziecko jest wtedy srasznie śpiące, krew pobiera się co pół godziny przez 180 min.

Agata3

• Kreatywny
  • Michał VII 2003
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2014, 15:36:30 »
Mój syn już 3 lata bierze omnitrope. Był do 7 roku zycia ponizej 3 centyla,hormon dostał z szwajcarskiego programu dla dzieci ,które urodziły sie z niską waga urodzeniowa ,trzeba było spełnic wiele warunków. W tym samym mniej wiecej czasie przeszedł na dietę b/g b/m b/c od tego czasu leczony jest homeopatycznie,akupunkturą więc sama nie wiem co tak naprawde spowodowało to ze dziś jest w normie zarówno pod względem wzrostu i wagi. Klonidyny bardzo sie bałam, długo po niej spał. Badania nie potwierdziły problemów przysadki więc nie zakwalifikował sie do programu jednak profesor zaproponowała nam wyzej wspomniana opcję. Do tej pory nie wiem czy ten hormon to własciwa decyzja jednak nadal mu go podaje.
Michał VII 2003

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 19, 2014, 22:43:29 »
Oczywiście, że z wielkim spokojem i zdziwieniem o moje obawy odpowiedzieli, że nic złego nie będzie się działo.
Podczas testu prowokacyjnego podaję się klonidynę i bada spowodowane nią wyrzuty hormonu wzrostu. Dziecko jest wtedy srasznie śpiące, krew pobiera się co pół godziny przez 180 min.
Ok, rozumiem, dzieki.

frezja85

• Kreatywny
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 22, 2014, 17:42:49 »
Agata3, czy homeopatycznie leczycie problemy ze wzrostem? Napisz coś więcej