Autor Wątek: depakine i lamitrin a chudnięcie i nauka?  (Przeczytany 9575 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iwa-d

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
depakine i lamitrin a chudnięcie i nauka?
« dnia: Listopad 14, 2005, 23:49:22 »
witam wszystkich,
jestem mamą 7-letniej klaudii, rok temu u mojego dziecka stwierzono padaczkę, tzn. ja ją stwierdziłam i podałam na tacy lekarzowi pediatrze i poprosiłam o skierowanie do czd w miedzylesiu, tam lekarze potwierdzili moją diagnozę, dziecko przez kilka miesięcy przyjmowało convulex, w związku z tym, że w przedszkolu nie pozwolono dziecku podawac leków, lekarz prowadząca zmieniła na depakine chrono 300 i lamitrin s. od 4 miesięcy nie zauważyłam u dziecka żadnych napadów, ale badanie eeg nie wykazuje żadnej poprawy, moje dziecko bardzo chudnie, w ciągu 5 miesięcy schudła 6 kg, czy to normalne? zrobiono jej morfologię itp badania i jest ok, ale niepokoję się, ponieważ po tych lekach podobno dziecko powinno miec wzmożone łaknienie a u niej wręcz przeciwnie, czy to wina tych leków? czy może mi ktoś powiedzieć, kto stosował te leki jakie były objawy, a może jakieś inne leki są lepsze, proszę o podpowiedź a ja zapytam sie lakarza prowadzącego co on na to,

dostałam dziś wynik badania eeg i jesli się ktoś zna na tych opisach t9o bardzo prosze o przełożenie mi na nasze, bo lekarz tylko skwitowała, że bez zmian  od ostatniego badania ia dalej zachowujemy takie samo leczenie, a oto opis" badanie wykonano w stanie czuwania, czynność pdst. stanowią fale alfa o częstotliwości 8,2 - 8,9 Hz i ampl. 30-60 uV. R.z. wyrazona. W odprowadzeniach z okolicy tylnoskroniowo-potylicznej obustronnie rejestruje się pojedyncze i grupy fal wolnych o częst. 3- Hz i ampl. 50-120 uV oraz pojedyncze fale ostr o ampl. 90-155 uV. Hv nasila powyższe zmiany (niekiedy w/w fale wystapiły w innych okolicach mózgu). Fs nieco nasila zmiany.
Zapis wykazuje zmiany w okolicy tylnoskroniowo- potylicznej obustronne.
"NIGDY NIE MÓW NIGDY"

terka

  • Aktywny
  • ***
  • Wiadomości: 193
depakine i lamitrin a chudnięcie i nauka?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2005, 10:38:07 »
cześć Iwa
moja córka też bierze Depakine Chrono od 5 miesięcy. I już od pierwszych dni zauważyłam u niej wilczy apetyt (wczesniej była niejadkiem). Przez ten czas przytyła około 6 kilogramów. Częściowo może jest to jednak spowodowane rozpoczętym procesem dojrzewania (11 rok zycia). Oprócz nabicia wagi nie zauwazyłam innych objawów ubocznych.
Pozdrawiam Cię
Teresa

iwa-d

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
depakine i lamitrin a chudnięcie i nauka?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2005, 11:10:22 »
WITAM,
Moja schnie w oczachi i niewiem czy to wina leków czy czegoś innego, przy wzroscie 130 cm ważyła tydzień temu 22 kg w ubraniu, na siłe wpychamy jej jedzonko, wczesniej jadła normalnie.
A mam pytanko, jak Twoje dziecko radzi sobie w szkole, czy ma kłopoty z nauką, że skupieniem się na tym co robi?
Pozdrawiam,
Iwa
"NIGDY NIE MÓW NIGDY"

terka

  • Aktywny
  • ***
  • Wiadomości: 193
depakine i lamitrin a chudnięcie i nauka?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2005, 11:54:42 »
Moja uczy się bardzo dobrze i w szkole skupia się chyba znacznie lepiej niz w domu przy odrabianiu lekcji :)
Nie jest chora na padaczkę. Ma mutyzm. Na podstawie eeg lekarz stwierdził że ogromne emocje mogą blokować ośrodek odpowiedzialny za motorykę mowy i stąd leczenie Depakine.
Swoją drogą twoja córeczka dopiero startuje w szkole i ma prawo mieć kłopoty z adaptacją do szkolnych wymagań takich jak spokojne siedzenie na lekcji lub skupienie uwagi.
Pozdrawiam
Teresa

Amir

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 20
depakine i lamitrin a chudnięcie i nauka?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2005, 15:53:32 »
Przede wszystkim chciałam Ci poradzić, żebyś nie sugerowała sie tak wynikiem EEG. Czasami u zdrowych ludzi jest nieprawidłowe, a u chorych na epi prawidłowe. Dopiero obraz objawów klinicznych powiązany z EEG może dać miarodajny obraz. Neurolodzy często mówią też, że to nie EEG sie leczy, ale dziecko w tym przypadku.
Leki mają to do siebie, że każdy chory inaczej na nie reaguje. Więc nie wszyscy muszą tyć po Depakinie i nie wszyscy muszą chudnąć po np. Topamaxie. Staraj się dokładnie obserwować dziecko i o wszelkich Twoich niepokojach powiedz lekarzowi.
Problemy z koncentracją mogą wynikać z leków, ale nie muszą. Podobnie się zachowywał się w szkole mój całkiem zdrowy 8-latek. W zerówce nikt sobie z tym nie umiał dać rady w szkole. Problemy z adaptacja też były. Wysłano nas do PPP i tam przylepiono mu łatkę ADHD i zalecono klase integracyjną. Zmieniliśmy szkołe, ale dyrektorka nie zgodziła się na wysłanie go do klasy integracyjnej, bo jej zdaniem on nie miał ADHD i okazało się, że miała rację. Marcin w tej chwili robi coraz większe postępy, a nad problemami z koncentracją pracujemy z terapeutami integracji sensorycznej. Więc u Ciebie niekoniecznie musi to być wpływ leków.  A swoją drogą też musimy wykazać sie w przypadku takich dzieci sporą cierpliwością.
Ale zgłoś to oczywiście lekarzowi.
Pozdrawiam serdecznie
Asia

Amir

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 20
depakine i lamitrin a chudnięcie i nauka?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2005, 15:58:57 »
Terko na pytanie o kłopoty z nauką, mogę Ci odpowiedzieć z mojego doświadczenia, bo choruję już od 28 lat. W szkole nigdy nie miałam problemów z nauką, byłam mocno-czwórkową uczennicą, ukończyłam studia wyższe. Więc może i z Twoją córką nie będzie tak źle.
Pozdrawiam serdecznie
Asia