Autor Wątek: Czy to autystyczne dziecko?  (Przeczytany 2712 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

teresa26

• Nowicjusz
  • *
Czy to autystyczne dziecko?
« dnia: Marzec 03, 2018, 14:41:30 »
Witam, czytałam wiele o objawach i rodzajach autyzmu ale no własnie podobno jest wiele odmian. Nie twierdze, ze dziecko ma autyzm ale bardzo bym chciala wiedziec co jej jest. To nie jest jedyne moje dziecko, pozostałę sa rozwojowo super. Corka ma 3 lata. Była szczepiona euvax b po kazdej serii 2 miesiace choroby w domu, ona zdrowa. Podejrzewam zaburzenia neurologiczne. Dziecko ma problemy ze snem od poczatku, spi jak mysz pod miotla jesli w ogole spi bo potrafi nie spac dobe, dwie. Najbardziej niepokoi mnie to ze jest niska ma 84 cm jako 3 latek, chuda a je jak za troje. Ciagle jest glodna, zawsze chce jesc i je tak powoli obiad je 1,40 h i musze przy niej siedziec co nie jest latwe majac inne dzieci. Szuka jedzenia miedzy posilkami, znajduje okruchy mikroskopijne. Kolejna sprawa jest to ze ona nie ma sily moim zdaniem moze zanik miesni no nie wiem bo ja wiatr zwiewa, sama sie o siebie przewraca, chwieje sie. Jej dzien kazdy wyglada tak ze je, pije, siedzi, polozy sie i kolejny posilek je, pije, siedzi i caly dzien. Nie chce sie bawic, nie chce rysowac, nie chce tanczyc, nie ma energii piszczy i drapie przy probie pobawienia sie z nia, nie lubi sie hustac, jechac wozkiem, tanczyc, poskakiwac, chodzic nie chce robic nic co wymaga ruchu. Piszczy, tupie przy kazdej probie. Corka chce tylko siedziec i moze tak siedziec calymi dniami z przerwami na jedzenie i picie. Od roku walcze zeby oduczyc ja od papmersa, nie mam juz sily. Obdziera tapete ze scian, pogryzla szczeble w lozeczku, odgryzla 10 cmtrowy kawal drewna od krzesla. Nie umie pic ze szklanki, nie potrafi sie sama ubrac, czekam na wiosne obetne jej wlosy bo kazda fryzure rozwala w moment. Jak juz prowadze ja gdzies za reke to prawie ciagne ja za soba, nie chce isc jak idzie to powoli. Interesuje ja jedzenie i siedzenie. Prosze o podpowiedz co to moze byc. Morfologia ok robilam. Moze ktos mial taki przypadek, juz nie mam sily.

zebra111

• Nowicjusz
  • *
Odp: Czy to autystyczne dziecko?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2018, 17:14:52 »
Musisz isc do dobrego neurologa, alergologa, dalej do specjalisty od chorób metabolicznych i psychologa, po kolei. Sprawdź kupę, pasożyty, tarczycę i wszystkie inne badania, które pediatra powinien Ci już dawno dać. Jeśli nie idź prywatnie.

fillipp88

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2018, 11:36:47 »
Na pewno to jest autentyczne i tak to wygląda u nas w kraju i na świecie
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2018, 23:03:58 wysłany przez admin »

tatianaTINA

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2018, 11:09:32 »
to moze byc od szczepionek ale nikt tego nie powie

mamcia9000

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2018, 20:30:44 »
może problemy z tarczycą ??? Duże ilości jedzenia i chudnięcie kojarzy mi się z nadczynnością tarczycy.

seniorita

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2018, 10:49:23 »
idź z córą do neurologa. Czy autyzm - na to pytanie nie odpowiem, bo autyzm ma różne postaci, a córka ma dopiero 3 lata.

romchia

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2018, 21:10:02 »
hej

juliettaa

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2018, 11:16:13 »
Twoja córka może być zwyczajnie cichym dzieckiem. Tylko wizyta u odpowiedniego lekarza specjalisty pozwoli może poznać konkretne przyczyny. Po samym opisie nie da się niczego stwierdzić, tym bardziej, że my, jako rodzicie, subiektywnie postrzegamy nasze pociechy...

Laluchna

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2018, 14:09:53 »
Tak jak wszyscy ci tu mówią, idź do specjalisty, ale od siebie dodam jeszcze, że nie bój się autyzmu. Wiadomo, że lepiej by dziecko było zdrowe, ale też mnie wkurza, że tyle się o tym dziś pisze jak o jakimś mordercy, podczas gdy łagodniejsze formy nie są w cale takie straszne. Mój brat ma autyzm i utrzymuje dobrą prace, ma rodzinę, dzieci i własne mieszkanie.

alehin

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2018, 22:30:39 »
hje

migra82

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2018, 22:25:58 »
Zależy od klasyfikacji ale rzeczywiście różnie autyzm może się przejawiać, zobacz klasyfikacje dsm 4 i 5 oraz idc10 :)