Autor Wątek: 8-miesięczna dziewczynka z hipotrofią opóźniona psychoruchowo - pomoc w diagnozi  (Przeczytany 2913 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kefiras

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Witam,
Jestem tatą 8-miesięcznej Milenki urodzonej przez CC w 36. tygodniu ciąży. Zdiagnozowania hipotrofia, waga urodzenia 2100g. Od początku bardzo słaby odruch ssania, karmiona butelką mlekiem matki mimo kilku miesięcy usilnych prób, rehabilitowana Bobath od 2 miesiąca życia, atopowe zapalenie skóry.
Na dzień dzisiejszy opóźnienie psychoruchowe, nie przekręca się na brzuch i plecy, ma trochę cech autystycznych na moje kiepskie oko, mało interesuje się zabawkami co moim zdaniem utrudnia jej ten ogólny rozwój.
W międzyczasie zdiagnozowana hipoplazja ciała modzelowatego i nieduże zaburzenia mielinizacji, wada serca ASD2 - bierze leki i ma być operowana ok. 3-4 roku życia.
Kariotyp OK, kolejne badania genetyczne za 2 tygodnie (dodatkowo za jakiś czas w CZDZ). Za miesiąc również wizyta w CZDZ pod kątem chorób metabolicznych.
Ogólnie spora wiotkość, posadzona chwieje się na wszystkie strony, na brzuchu nie lubi leżeć ale musi i w miarę potrafi jak się już ją położy i zapewnie dobre bodźce :) W tym wszystkim przeszkadza jej duża asymetria, która jest skutecznie przez nas i rehabilitantów zwalczana, jednak ciągle przyciąga główke do jednego boku i obraca w drugi (ale coraz mniej). Jeżeli już dobrze się ją 'rozbuja' to potrafi krzyczeć i się śmiać do rozpuku, społecznie wygląda nieźle, chociaż te autystyczne cechy martwią (wpatrywanie się w lampy, czasem brak skupienia na twarzy itp.)
Szczepionki niestety miała już dwie zrobione, na razie wstrzymujemy się z jakimikolwiek innymi. Dwa dni temu miała atak, który wyglądał jak padaczka i powtorzył się na następny dzień. Na neurologii wstrzymaliśmy się z leczeniem bo ma infekcję i gorączkę, więc może to był nieszczęśliwy zbieg okoliczności - nie chcemy szprzycować jej prochami w takim wieku.
Będziemy pewnie robić dodatkowe badania w kierunku metali ciężkich  , robali i innego świnstwa.

Z góry dzięki za pomoc i podpowiedź co jeszcze możemy zrobić.