Tematyczne > Neuro-Re-Edukacja

Obrazki do nauki czytania

(1/3) > >>

agal38:
Czy moglibyście powiedzieć jakiego rozmiaru powinny być zdjęcia/obrazki, które pokazujecie swoim dzieciakom ucząc je czytać metodą Domana?
Jesli nie ma jakiegoś konkretnego rozmiaru to napiszcie proszę w jakim rozmiarze wy macie obrazki i jak one się sprawdzają?
A jakiej wielkości powinny być litery pod obrazkami?
Dzieki za pomoc.

zosia_:
Co nauki czytania raczej nie służą obrazki ale napisy. Na poczatku powinny być dość duże.. ale najlepiej poczytaj - jest o tym już sporo na forum   dokładnie - co i jak zrobić.

agal38:
Powiem szczerze, że szukałam, ale niestety nie udało mi się odnaleźć jeśli byłby ktoś tak miły i mógłby mnie poinformować będe wdzięczna.

zosia_:
Jest książka Domana "Jak nauczyć małe dziecko czytać" i tam sa dokładne wskazówki. Trudno ją kupić ale bywa do wypozyczenia  w bibliotekach, może poprosisz rodziców, którzy maja - o ksero.
Warto to przeczytać aby nie popełniac błędów (np ze sprawdzaniem umiejętności dziecka, tempem i czestotliwoscią pokazywania napisów itd)
 Na pewno jest tez gdzies dokładnie opisane na forum ale naprawde nei mam czasu teraz szperać w starych tematach.

Z tego pamietam (a robiliśmy to kilka lat temu), to  robi się napisy najpierw na czerwono, krótkie wyrazy - tak, żeby były czytelne.
Każdy wyraz osobno na kartonie (tak+/- bo dokładnych wymiarów nie pamietam)  50x10 cm i pokazuje się dziecku kilka razy dziennie, krótkimi seriami, szybko, tak tylko na "rzut oka" mówiąc głosno wyraz (po 3 lub 5 w  serii.  Codziennie zmienia się wyrazy dodając nowe i usuwając część juz czytanych.
Tak coś czuje, że pamięc mnie zawodzi i opisuję Ci to dość poglądowo a mało dokładnie
Może odezwie się ktoś, kto jest bardziej na bieżąco w temacie ?

 Tu jest tez ciekawy - pomoce, może znajdziesz tam dokładniejsza instrukcję ?

http://www.dzieci.org.pl/cgi....e+doman

i może  w watku "dla Domanowców" coś znajdziesz ?

  http://www.dzieci.org.pl/cgi/forum/ikonboard.cgi?act=ST&f=18&t=6493

mskib:
Witam Wszystkich,

Pod adresem     http://AutyzmSoft.pl/Prof_Marcin.html

możecie zapoznać się z programem komputerowym napisanym przeze mnie właśnie na podstawie tej książki - Glenn Doman "Jak nauczyć małe dziecko czytać" (jestem informatykiem).
Mój autystyczny syn bardzo lubił na nim pracować, o wiele bardziej niż oglądać kartki. Na karteczki niestety nie chciał patrzeć, ale od komputera trudno go było odpędzić, co jednak nie ujmuje nic Domanowi i jego książce - cały ten program na komputer, to właściwie idea Domana zrealizowana trochę 'nowocześniej'.
Program jest do pobrania z mojej strony, zapraszam - http://AutyzmSoft.pl/obsluga01.php

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej