Tematyczne > Neuro-Re-Edukacja

Leczenie według Organizacji Neurologicznej

(1/6) > >>

magda12:
O Neuro-Re-Edukacji (Organizacja Neurologiczna) jest dużo informacji w tablicy Ważne Tematy chciałam przedstawić krótko tu na Autyzmie jak to u nas wszystko wygląda, bo nie wszyscy mają czas czytać inne tablice. No i dla osób nowych wchodzących tu na forum i zagubionym chciałam przedstawić naszą opcję pracy.

A więc przede wszystkim dieta zdrowa (jesteśmy na niej od półtora roku, no i w ogóle na programie realizowanym przez Neuro-Re-Edukację stworzoną przez Bożenę Bejnar-Sławow na bazie met. Domana) - b/g (u autystów), b/m, bezcukrowa, bezdrożdżowa, z ograniczeniem skrobii, bez konserwantów i z ograniczeniem owoców przy leczeniu kandidy (chodzi o fruktoze oczywiście); no i ćwiczenia - syymulacja mózgu czyli: patterningi, pełzanie, raczkowanie, turlanie, inne stymulacje błednika, szczotkowanie uciski wokół oczu - stymulacja wzroku, maski - poprawia oddech i dotlenia mózg, maszyna oddechowa, patterning oddechowy, butla CO2O2, bieganie, brachiaton (mogłam żle napisać) terapia sonas samonas - stymulacja słuchu, program inteligencji - bity, słówka, matematyka itp.

Po drugie naturalne odtruwanie organizmu co wiąże się też z dietą, ale poza tym usuwanie met. ciężkich, leczenie kandydozy, usuwanie substancji chemicznych szkodliwych dla zdrowia, wywalanie robali, szkodliwych wirusów i bakterii, odtruwanie ze szczepień izopatią, lekami holograficznym, ziołami, które są nieszkodliwe dla zrdrowia oczywiści pod nadzorem odpowiedniego lekarza, specjalizującego sie w tym temacie.
Oczyszczamy także organizm kąpielami w glince kaolinowej (patrz wątek magnetic clay), leczniczymi olejkami eterycznymi do użytku wewnętrznego.
Oczywiście suplementowanie czystymi wyciągami lub odpowiednią żywnością.
Poza tym współpracujemy także z terapeutami od terapii czaszkowo-krzyżowej oraz hiropraktykami.
Wszystko w połączeniu razem daje super efekty.

Wkleje tu opis zmian jakie nastąpiły u Igora do listopada zeszłego roku w ciągu 7 muiesięcy od rozpoczęcia programu Tuhttp://www.dzieci.bci.pl/strony/rozwojczlowieka/igor.html

W chwili obecnej Igor poza wyrazistoscia mowy i tym ze nie bardzo lubi bawić sie z rówiesnikami rozwija sie naprawde super niewiele odbiega od pięciolatków. Oczywiście zdażają sie nam gorsze dni ale jest o niebo lepiej niz przed rokiem, nie mówiąc o tym co było 2 lata temu. Rozumienie mowy ekstra, mowa powie wszystko niestety jest niewyraźa ale coraz wyraźniejsza, kontakt wzrokowy bez zastrzeżeń, choć jak się od niego wymaga zeby zrobił coś na co zupełnie nie ma ochoty to w ogóle nie patrzy w oczy diabelec mały Zupełnie inaczej oddycha, nie ma problemu ze snem a jego oczy są zupełnie proste bez zeza!!      

O metodzie można poczytać też na stronie Karoliny tuhttp://www.nadzwyczajne-dzieci.wot.pl/
oraz na stronie samej Bożeny Bejnar-Slawow tuhttp://www.rozwoj-czlowieka.wot.pl/

Ja polecam. Są też inne mamy tu na forum autyzm które ta metodą prowadzą swoje dzieci mam nadzieję ze napiszą choć trochę o swoich osiągnięciach.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu wielu wielu sukcesóe wszcystkim forumowym dzieciaczkom.  

Magdaiwpal:
Magda, na czym polega brachiation?

sośka:
czy ta metoda org. neur. i całe to naturalne leczenie jest bardzo drogie ?
mam bardzo małe dochody i nie stac mnie na ABA i lekarzy zagranicznych , wiec moze to??
kim jest p. Bozena?

dodo:
Można powiedziec, że prowadzenie dziecka metodą organizacji neurologicznej nie jest drogie (w porównaniu do np. ABA); choc nie pozbawione kosztów, niestety. Leczenie izopatyczne stanowi pewien długoterminowy koszt (wizyta u lekarza, lekarstwa).
O Bożenie Bejnar Sławow przeczytasz w linkach, które podała Magda.
Bożena organizuje szkolenia i przeprowadza diagnozę dziecka w kierunku organizacji neurologicznej; ustawia program. Terapia jest czasochłonna i wymaga intensywności; warto a nawet trzeba poszukac wolontariuszy do pomocy. Natomiast nie wymaga ona prowadzenia przez pedagoga, psychologa, słowem specjalistów, którzy się cenia.
Ta metoda nie jest dyrektywna; ja ją tłumaczę jako wspomagającą w naturalny sposób zaburzony rozwój dziecka.

zaneta:
Przeczytalam o waszych sukcesach, to naprawde wspaniale, ze ci sie udalo, moje gratulacje !!! A tak swoja droga to niewiadomo co moze pomoc naszemu dziecku, trzeba probowac wszystkiego...to taka moja refleksja.
Magda napisz mi o tym szczotkowaniu, jak ty to robisz, opisz to dokladnie, chcialabym sprobowac sama z moim synkiem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej