Forum Strony Dzieci

Tematyczne => Neuro-Re-Edukacja => Wątek zaczęty przez: magda12 w Wrzesień 06, 2005, 18:57:35

Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: magda12 w Wrzesień 06, 2005, 18:57:35
O Neuro-Re-Edukacji (Organizacja Neurologiczna) jest dużo informacji w tablicy Ważne Tematy chciałam przedstawić krótko tu na Autyzmie jak to u nas wszystko wygląda, bo nie wszyscy mają czas czytać inne tablice. No i dla osób nowych wchodzących tu na forum i zagubionym chciałam przedstawić naszą opcję pracy.

A więc przede wszystkim dieta zdrowa (jesteśmy na niej od półtora roku, no i w ogóle na programie realizowanym przez Neuro-Re-Edukację stworzoną przez Bożenę Bejnar-Sławow na bazie met. Domana) - b/g (u autystów), b/m, bezcukrowa, bezdrożdżowa, z ograniczeniem skrobii, bez konserwantów i z ograniczeniem owoców przy leczeniu kandidy (chodzi o fruktoze oczywiście); no i ćwiczenia - syymulacja mózgu czyli: patterningi, pełzanie, raczkowanie, turlanie, inne stymulacje błednika, szczotkowanie uciski wokół oczu - stymulacja wzroku, maski - poprawia oddech i dotlenia mózg, maszyna oddechowa, patterning oddechowy, butla CO2O2, bieganie, brachiaton (mogłam żle napisać) terapia sonas samonas - stymulacja słuchu, program inteligencji - bity, słówka, matematyka itp.

Po drugie naturalne odtruwanie organizmu co wiąże się też z dietą, ale poza tym usuwanie met. ciężkich, leczenie kandydozy, usuwanie substancji chemicznych szkodliwych dla zdrowia, wywalanie robali, szkodliwych wirusów i bakterii, odtruwanie ze szczepień izopatią, lekami holograficznym, ziołami, które są nieszkodliwe dla zrdrowia oczywiści pod nadzorem odpowiedniego lekarza, specjalizującego sie w tym temacie.
Oczyszczamy także organizm kąpielami w glince kaolinowej (patrz wątek magnetic clay), leczniczymi olejkami eterycznymi do użytku wewnętrznego.
Oczywiście suplementowanie czystymi wyciągami lub odpowiednią żywnością.
Poza tym współpracujemy także z terapeutami od terapii czaszkowo-krzyżowej oraz hiropraktykami.
Wszystko w połączeniu razem daje super efekty.

Wkleje tu opis zmian jakie nastąpiły u Igora do listopada zeszłego roku w ciągu 7 muiesięcy od rozpoczęcia programu Tuhttp://www.dzieci.bci.pl/strony/rozwojczlowieka/igor.html

W chwili obecnej Igor poza wyrazistoscia mowy i tym ze nie bardzo lubi bawić sie z rówiesnikami rozwija sie naprawde super niewiele odbiega od pięciolatków. Oczywiście zdażają sie nam gorsze dni ale jest o niebo lepiej niz przed rokiem, nie mówiąc o tym co było 2 lata temu. Rozumienie mowy ekstra, mowa powie wszystko niestety jest niewyraźa ale coraz wyraźniejsza, kontakt wzrokowy bez zastrzeżeń, choć jak się od niego wymaga zeby zrobił coś na co zupełnie nie ma ochoty to w ogóle nie patrzy w oczy diabelec mały :;): Zupełnie inaczej oddycha, nie ma problemu ze snem a jego oczy są zupełnie proste bez zeza!! :D  :)  :;):  :laugh:

O metodzie można poczytać też na stronie Karoliny tuhttp://www.nadzwyczajne-dzieci.wot.pl/
oraz na stronie samej Bożeny Bejnar-Slawow tuhttp://www.rozwoj-czlowieka.wot.pl/

Ja polecam. Są też inne mamy tu na forum autyzm które ta metodą prowadzą swoje dzieci mam nadzieję ze napiszą choć trochę o swoich osiągnięciach.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu wielu wielu sukcesóe wszcystkim forumowym dzieciaczkom. :D  :)

Magda
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: iwpal w Wrzesień 06, 2005, 20:04:29
Magda, na czym polega brachiation?
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: sośka w Wrzesień 06, 2005, 20:35:55
czy ta metoda org. neur. i całe to naturalne leczenie jest bardzo drogie ?
mam bardzo małe dochody i nie stac mnie na ABA i lekarzy zagranicznych , wiec moze to??
kim jest p. Bozena?
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: dodo w Wrzesień 06, 2005, 23:38:45
Można powiedziec, że prowadzenie dziecka metodą organizacji neurologicznej nie jest drogie (w porównaniu do np. ABA); choc nie pozbawione kosztów, niestety. Leczenie izopatyczne stanowi pewien długoterminowy koszt (wizyta u lekarza, lekarstwa).
O Bożenie Bejnar Sławow przeczytasz w linkach, które podała Magda.
Bożena organizuje szkolenia i przeprowadza diagnozę dziecka w kierunku organizacji neurologicznej; ustawia program. Terapia jest czasochłonna i wymaga intensywności; warto a nawet trzeba poszukac wolontariuszy do pomocy. Natomiast nie wymaga ona prowadzenia przez pedagoga, psychologa, słowem specjalistów, którzy się cenia.
Ta metoda nie jest dyrektywna; ja ją tłumaczę jako wspomagającą w naturalny sposób zaburzony rozwój dziecka.
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: zaneta w Wrzesień 06, 2005, 23:39:20
Przeczytalam o waszych sukcesach, to naprawde wspaniale, ze ci sie udalo, moje gratulacje !!! A tak swoja droga to niewiadomo co moze pomoc naszemu dziecku, trzeba probowac wszystkiego...to taka moja refleksja.
Magda napisz mi o tym szczotkowaniu, jak ty to robisz, opisz to dokladnie, chcialabym sprobowac sama z moim synkiem.
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: wikowamama w Wrzesień 06, 2005, 23:58:20
Magda, czy jeśli terapia jest tak czasochłonna to czy macie czas np. na basen , rower itp. Ja po przeczytaniu ksiązki Denisona, gdzie był przykładowy program stwierdziłam ,że tam jest ledwo czas na obiad , nie mówiąc juz o tym jak dziecko śpi w południe ( tracimy cenny czas no i wtedy chyba na pewno nie wyrabiamy się z programem ).
Czy Twój Igor chodzi do przedszkola jeśli stosujecie ta terapie, jestescie na programie czy stosujecie tylko wybrane elementy???
Macie suuuuper efekty, dlatego tak sie wypytuję :D
Ja juz nie mogę doczekać się szkolenia u Bożeny.
A te naturalne sposoby leczenia to z kim konsultujesz? Z dr Z. ze Swarzędza??
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: anet w Wrzesień 07, 2005, 00:19:55
co rozumiecie przez to ze ABA jest droga??
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: zosia_ w Wrzesień 07, 2005, 03:19:18
Sośka, ta metoda jest chyba najtańsza w sumie z dostepnych w kraju bo prowadzona jest przez przeszkolonych rodziców (dlatego szkolenia są niezbędne) i co jakiś czas konsultowana z prowadzącym (czyli Bożeną :) ). Ona ustawia program, który realizują rodzice. Sami, z pomoca rodziny, znajomych lub wolontariuszy. Program jest zawsze dostosowany do potrzeb i możliwości konkretnego dziecka i rodzica, większość materiałów wykonuje się samodzielnie (czytanie, bity itp), ewentualne przyżądy też we własnym zakresie (nie ma tego dużo i zawsze jest dokładny opis jak wykonać).

Polecam wszystkim ta metodę, warto spróbować :)
Niedługo Bożena przyjeżdża do Polski i będzie szkolenie - naprawde warto chociaż tego wysłuchać :)
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: dodo w Wrzesień 07, 2005, 09:30:54
Cytat (anet @ Wrze. 07 2005,00:19)
co rozumiecie przez to ze ABA jest droga??

To, ze np. w centrum Polski koszt 1 godziny ABA sięga nawet 30 zł (terapeuta - pedagog specjalny); nie mówiąc juz o superwizji. Ja mam takie doświadczenia; może ktoś ma "tańsze"... :)
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: magda12 w Wrzesień 07, 2005, 09:44:49
Metoda nie jest droga tak jak dziewczyny napisały. Nie kosztuje nic poza szkoleniem i konsultacją z Bożeną. Leczenie u lekarza no cóż kosztuje ale nie są to straszne koszta. Lekarz ze Swarzędza leczy mojego syna ale nie koniecznie to musi być akurat on, po prostu lekarz medycyny naturalnej.

Terapia tak zajmuje bardzo wiele czasu od rana do wieczora ja robimy ale mamy przerwy, no i robimy to w taki sbosób aby dziecko sie bawiło terapią nie było do niej zmuszane. Igor chodzi do przedszkola, tam raczkuje bo panie chca ze mną współpracować. I jakoś mimo napiętegoprogramu dnia mamy też czas na rower i na basen też by sie znalazł tylko dla Igora zagłęboko na basenie.

Szczotkowanie to nic innego jak stymulacja dotyku różnymi fakturami w zależności czy dziecko jest nadwrażliwe czy niedowrażliwe na dotyk. Szczotkuje sie całe ciało po kilka  lub kilkanaście razy dziennie w zależności od stopnia uszkodzenia dziecka. Zresztą cały program zależy od stopnia uszkodzenia.

Iwona Brachiaton to program zaawansowany do stymulacji równowagi, koordynacji ruchow, wzroku, orientacji przestrzennej polegajacy na chodzeniu i wiszeniu na rękach na specjalnej poprzecznej drabinie ustawianej na różnuch wysokościach (niżej, wyżej, na skos) w określony sposób.

Ja zachęcam bo uważam że warto!!! :D

szkolenia u Bożeny są mniej więcej 2 razy w roku, na tablicy ogłoszenia Karolina zamieściła już inwormację o planowanym na listopad szkoleniu.
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: Megi w Wrzesień 07, 2005, 09:46:13
Są ośrodki ABA w Polsce ,podaję link na forum:
ABA w Polsce
  O ile wiem, w Warszawie z ABA krucho, może stąd takie ceny.
----------------
Magda12- bardzo ci dziękuję za opis metody i gratuluję sukcesów. Już od dawna mam przekonanie, że nasze dzieci wymagają intensywnej pracy i we wszystkim sferach rozwoju, czego ta metoda jest przykładem.
Nie mam doświadczenia akurat w stosowaniu tej metody, gdyż doba ma tylko 24 godziny i  nie daje się wepchnąć więcej zajęć ( wg jakiegoś systemu ) ale jest dużo zbieżności.  Warto poznać różne podejścia do choroby dzieci i rehabilitacji aby potem wiedzieć co naszemu dziecku może pomóc.
Ogólnie jestem za pewnym eklektyzmem w doborze środków, ale na początku warto mieć przewodnika , często to konieczne.
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: magda12 w Wrzesień 07, 2005, 09:47:20
Dokładnie Dorotko ja mam "droższe" doświadczenia z ABA :;): w Polsce północnej
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: emmaf w Wrzesień 07, 2005, 09:55:29
Jestem bardzo zainteresowana tą matodą leczenia. Gdzie mozna udac się na badania  i opracowanie parogramu? Kiedy sa szkolenia dla rodziców? czy ktoś sie orientuje? bo na stronie Pani Bożeny nic nie znalazłam
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: magda12 w Wrzesień 07, 2005, 10:03:08
Na tablicy ogłoszernia jest watek o szkoleniu
Zapisy u naszej forumowej Karoliny.
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: ilona_wr w Wrzesień 07, 2005, 12:08:34
Co do ABA tania czy droga jeśli bierzemy prywatnie to oczywiście trzeba za to płacić wieć wtedy jest droga bo nikt za darmo nie pracuje  :D . Ja mam dziecko prowadzone ABA i nic za to nie płace bo mam to szczęście że w Krakowie jest przedszkole prowadzone tą metodą obenie też jest i szkoła i zarówno dzieci z przedszkola i ze szkoły nic nie płacą. Przez pierwsze pół roku nie miałam dziecka w przedszkolu i też dla mnie ta terapia była tania bo przeszkolili mnie terapuci z ABA i sama pracowałam z dzieckiem plus wolontariusze. Jeśli ktoś ma prywatnie to wiadomo niestety wychodzi to drogo. Więc jeśli do Domana tez by ktoś chciał sobie nająć osoby do pracy tą metodą z dzieckiem to też by musiał zapłacić. Sądze ze wszysko polega na tym aby załatwić sobie wolontariuszy bo niestety porównywanie co jest droższe co tańsze to jak to się mówi punk widzenia zależy od tego kto gdzie siedzi :D . Dla mnie jest ważne aby terapia była dobrze dobrana do dziecka i mama sie dobrze czuła prowadza dziecko właśnie tą metodą. żeby robiła to z sercem i z przeświadczeniem że to jest właśnie to. Zycze sukcesu dzieciaczkom i cierpliwości mamom :D
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: magda12 w Wrzesień 07, 2005, 12:32:20
Ilonko tu nie chodziło co tańsze cop droższe odpowiedziałyuśmy tylko na pytanie.  :;):
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: puma w Wrzesień 07, 2005, 16:37:39
Czy może mi ktoś wyjaśnić na czym polega stymulacja oczu?Mój synek ma bardzo uszkodzone oczka chętnie skorzystam z waszych doświadczeń.
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: Karolina w Wrzesień 07, 2005, 16:44:05
Program stymulacji wzroku wg tej metody jest uzależniony od stopnia widzenia lub nie dziecka, czy tez od samego braku konwergencji. To są bardzo indywidualne rzeczy. Mogą być uciski, środowisko, bity (ale w innym znaczeniu) slajdy, światło  - naprawde indywdualnie i bardzo specyficznie dobrane do dziecka.


......................


Kilka osób napisało do mnie w sprawie szkolenia, daty, ceny....

Jutro (lub dziś późnym wieczorem) umieszczę informacje i odpisze do was wszystkich. Jeszcze parę rzeczy uzgadniam - m innymi miejsce szkolenia Opole lub Pleszew - a to ma wpływ na resztę. Termin najprawdopodobniej bez zmian  4-6 listopad. Konsultacje 7 -10
 :)
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: bibika w Wrzesień 07, 2005, 20:13:53
Moja 9 letnia corka tez jest prowadzona programem organizacji neurologicznej. Dzis dowiedzialam sie, ze jest autysta, choc przypuszczalam to juz dluzej. Oprocz tego ma bardzo duze zaburzenia sensoryczne. Sylvia po patteringach robionych na turnusie w Jantarze z podpowiadaniem czy moze z pokazywaniem, ktora reka i ktora noga, zaczela pelzac pierwszy raz w zyciu swoim. Po przyjezdzie do domu zaczelismy robic program. Po 3 dniach patterningow, bylo ich 8 na dzien po 5 do 8 minut, Sylvia zaczela sama bez podpowiadania pelzac naprzemiennie. Dzis pelza 400 metrow bez jakiegokolwiek przymusu. Sama sie pyta, kiedy zaczynamy program. Ci z Was, ktorzy byli w Jantarze widzieli, moze raczej slyszeli, jak sie bronila od tego, jak dyskutowala i wymyslala. W programie mamy rowniez raczkowanie, Sylvia raczkuje obecnie 800m, szczotkowanie, maseczki, program AIT, masaz oczu i czytanie. Zwiekszamy tez inteligencje, Sylvia interesuje sie zwierzetami i jest wszystkiego ciekawa. Nowa pasja to geografia i panstwa: Niemcy, gdzie zyjemy, ale i Polska i wie jaka stolica, jakie gory, nawet jaki najwyzszy szczyt. Sylvia mowi nie pelnymi zdaniami po niemiecku, rozumie wszystko po polsku. A od czasu odtruwania i intensywnego programu zaczela mowic po polsku, i to coraz wiecej. Sylvia rysuje, sama nauczyla sie liter, cyfr uczy sie na podstawie kropek ( Doman), nawet zaczela sama pisac pierwsze litery.
Zaczelysmy rowniez leczenie u dr. Z. Na diecie bg jest od stycznia 2005, bc i bdrozdzy od lipca 2004. Znikly jej wszystkie wysypki, nie ma wzdec nareszcie, nie ma duzego brzucha, nie ma problemow z kupkami itd.
Polecam ta metode, jezeli sie program wykonuje, efekty sa.

Gabi
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: Megi w Wrzesień 07, 2005, 20:23:01
Dzięki wam że piszecie o programie i efektach. Uważam, ze to jest dobra alternatywa dla osób które chcą np. leczyć i prowadzić terapię, choć na pewno nie jest łatwo.  Pozwolicie, ze będę kierować do tego wątku każdego kto będzie rozważał możliwość prowadzenia samodzielnie intensywnej terapii.
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: anet w Wrzesień 07, 2005, 20:32:14
witam
zagadałam o tych kosztach ABA, ale tak na prawde to dla nas jest tanio bo mamy tu w Krakowie przedszkole w którym dzieci sa prowadzone met. behawioralna...
i tak na prawde wiem ze moze byc drogo bo płacilismy za nia jak nie było dla nas miejsca w osrodku.
ale nie o tym chciałam.
chciałam napisac, ze podziwiam wszystkie mamy, które pracuja ze swoimi dziecmi, niezaleznie od tego jaka to jest metoda!!!
wiem ile to wymaga wysiłku, bo ostani rok pracowalismy bardzo intensywnie....
Wiem też jaką sie ma satysfakcje jak widać efekty tej pracy!
Pozdrawiam wszystkie mamy i zycze powodzenia!
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: sandraw w Wrzesień 08, 2005, 21:03:03
no to jeszcze ja..

chciałam tylko nadmienić że metoda organizacji neurologicznej absolutnie wymaga konsekwencji!!! Ja kilka razy zaczynałam i kończyłam czytanie z martą, teraz widzę jak straszny błąd popełniałam. Od Jantara czytami i kropkujemy się ;D codziennie, Marta robi ogromne postępy w "wiedzy ogólnej", zaskakuje mnie stwierdzeniami których wcześniej nie rozumiała a teraz sama ją wypowiada.
Raczkujemy i pełzamy za malo- wiem, ale tak już u nas jest....

za to zaczynamy brachiation- myślę że to będzie strzal w 10 u martusi...

co do kosztowności- wolontariusze przy Domanie to ludzie prosto z ulicy, nie znam nikogo kto placiłby za pomoc przy patterningach.....
to co Ciebie kosztuje- to odtruwanie (my np u DR Z) , ewentualnie stół do patterningu (mi robił znajomy, 50 zl zapłaciłam), słowka i bity robić można samemu- papier i marker to jedyny koszt, drabina do brachiation- to póxniej, na zaawansowanym programie.... hmmmm nie sa to koszty przerażające....
przerażający jest czas- ale mozna go dostosowac pod dziecko. Wiem że powinno se pracować 24h/dobę, ale i na basen, i na turnus, i na wakacje, i na wyjście do kina,  naet na przedszkole znajdzie się czas!!!

wierzcie mi, że najgorzej jest ze zmotywowaniem nas, dorosłych, no i z wzięciem się do roboty.

pozdrawiam serdecznie

ps. Najbardziej program lubi moj polroczny synek- bity i kropki uwielbia, śmieje się jak glupi jak mu pokazujemy, najbardziej lubi kraty z dużą ilością kropek, pełza bez zachęcania..... heheheheh
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: bbetka w Wrzesień 08, 2005, 22:43:50
Dziewczyny, gratulacje!!!
 
Jak miło słyszeć o sukcesach Waszych dzieci, strasznie sie cieszę :D

My tez kropkujemy, kleimy bity, patterningujemy, maskujemy, robimy różne stymulacje,raczkujemy, pełzamy, odtruwamy itd.  jesteśmy na programie 2,5 roku Oczywiście znajdujemy tez czas na basen, kino czy rower. Mój Szymon od 1 wrzesnia chodzi na 2 godziny do przedszkola. Musimy wprawdzie wstawać brrrrrrrr wcześnie rano, żeby sie ' wyrobić", ale uwazam że warto  :D

Zgadzam sie zTobą Olu w zupełności, że najtrudniej jest zmotywowac samych siebie i wziąć sie do roboty. Dlatego powinniśmy spotykac się, rozmawiać, przekazywać sobie informacje itd.  

 Ja, po przeczytaniu ksiązki " Jak postepować..."  wiedziałam i czułam ,że to jest to czego szukałam.  I to był strzał w 10!!!!!!!

 Polecam wszystkim szukającym mamom "naszą" metodę i naszą cudowną Bożenę !!!!!!!!

Jak przypomnę sobie siebie sprzed 3 lat biegającą, miotajaca sie pomiędzy logopedami, pedagogami, psychologami, rehabilitantami  itd. itd. Nie rozumiejacą zupełnie tego co sie dzieje z moim dzieckiem, taką bezradną, słabą to trudno mi uwierzyć że taka byłam. I wiecie co , wtedy to ja faktycznie nie miałam na nic czasu  :D


Pozdrawiam gorąco
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: magda12 w Wrzesień 09, 2005, 08:44:06
hihihihi Beatko wyjęłaś mi z ust to o czasie. :;):

Jejka super że tak sie dzieje. Olka świetnie że biachration zaczynacie to jest naprawdę spuper sprawa. U nas sie strasznie orientacja Igora poprawiła  :D

Igor wczoraj zaczął sie w przedszkolu bawić w tzw. dom, miał mamę i tatę i pomagał im gotować obiad . No wżyciu by tergo niezrobił wcześniej. Jak już sie bawił z rówieśnikami to albo w zabawy rytmiczne albo w "gonionego". No wczoraj zszokował wszystkich i nas i panie bardzo mnie to ucieszyło. Pani powiedziała ze to nie to samo dziecko co z przed wakacji. No cóż nie ma to jak budujące słowa od osób "z zewnątrz", które widzą te zmiany (bo my je widzimy na codzień co nas strasznie cieszy).

Ciesze sie z sukcesów wszystkich dzieciaczków i uwierzcie mi, gdy po roku odbył się w Jantarze II turnus dzieci na programie organizacji neurologicznej, to trudno uwierzyć, jakie zmiany nmastapuiiły - jaki POSTEP, u dzieci, które były na pierwszym turnusie w Darłówku. :D  :)  :;):  :laugh:
Tytuł: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: Karolina w Wrzesień 09, 2005, 15:22:08
W ogłoszeniach podałam istone informacje dotyczące szkolenia

szkolenie - metoda organizacji neurologicznej
Tytuł: Odp: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: Forumowiczka w Marzec 16, 2011, 11:55:54
Czy ktoś mógłby wyjaśnić na czym polega "odtruwanie"?
Jak można się za to wziąć?
Jakie środki są najlepsze?
Tytuł: Odp: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: Forumowiczka w Marzec 16, 2011, 12:27:51
Oraz jak wspomóc rozwój fizjologiczny dziecka?
Tytuł: Odp: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: Karolina w Marzec 16, 2011, 23:20:27
Foruowiczko - sama odtruć nie dasz rady, najlepiej zrobić to pod okiem jakiegoś lekarza naturopaty.

O programie fizjologicznym możesz dowiedzieć się nasz szkoleniu NRE.
Tytuł: Odp: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: Jerzy Piekarski w Wrzesień 30, 2011, 16:50:33
Informacje na temat metody organizacji neurologicznej czyli metody filadelfijskiej tu
http://www.wix.com/jerzypiekarski/wczesny-rozwoj-dzieci (http://www.wix.com/jerzypiekarski/wczesny-rozwoj-dzieci)
Tytuł: Odp: Leczenie według Organizacji Neurologicznej
Wiadomość wysłana przez: magda12 w Grudzień 06, 2012, 21:30:09
Informacje na temat metody organizacji neurologicznej czyli metody filadelfijskiej tu
http://www.wix.com/jerzypiekarski/wczesny-rozwoj-dzieci (http://www.wix.com/jerzypiekarski/wczesny-rozwoj-dzieci)

Z doświadczenia wiem, że na temat tej metody nie dowiemy sie z żadnych książek, linków ani opowieśi ludzi, którzy "liznęli" tej metody ;). Właśnie dlatego Stowarzyszenie Nadzwyczajne Dzieci stara się 2-3 razy w roku zorganizować szkolenie z zakresu metody Neuro-Re-Edukacja, które prowadzi Bożena Bejnar Slawow, osoba pracująca bezpośredno z Glenem Domanem przez wiele lat.

Zainteresowanych szkoleniem w tej metodzie odsyłam do wątku szkolenie Neuro-Re-Edukacja na tej tablicy.