Autor Wątek: Apel do wszystkich Polaków leczenie marichuaną  (Przeczytany 5012 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zija

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 10
Apel do wszystkich Polaków leczenie marichuaną
« dnia: Czerwiec 03, 2015, 16:25:52 »
Apel do wszystkich Polaków
http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/apel-do-wszystkich-polakow/

Apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy otrzymują tą wiadomość, o natychmiastowe, jak najszybsze przekazywanie jej dalej !!

Ale… na początek, BARDZO PROSZĘ O OBEJRZENIE DO KOŃCA !! poniższych, krótkich filmików.
Oglądając je, miejcie na względzie, że u wielu dzieci takie epizody zdarzają się 200 a nawet 300 razu dziennie!!

https://www.youtube.com/watch?v=3rYyihPiY0Q
https://www.youtube.com/watch?v=7rK6-JpxR7sLeczenie padaczki na na bazie wyciągu z konopi indyjskich

Dr. Marek Bachański z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest pierwszym w Polsce lekarzem, który ODWAŻYŁ SIĘ leczyć dzieci z padaczką podając im substancje na bazie wyciągu z konopi indyjskich.

Dr. Bachański potrzebuje pilnej pomocy kolegów lekarzy, z wiedzą i SERCEM, dla których najważniejszym celem jest leczenie człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem cierpiących dzieci. Zwracamy się do nich z propozycją przystąpienia do listy lekarzy, którzy będą objęci uchwałą odpowiednie komisji, zezwalającą na stosowanie w ramach własnej praktyki konopi w postaci:

– Bedrocan (z importu docelowego)

– leków recepturowych ordynowanych wg farmakopei amerykańskiej, sporządzanych w aptece z surowca, na który zezwolenie wyda Główny Inspektor Farmaceutyczny (polskie uprawy za zgodą GIF).

Nie robimy badania wg. protokołu, tylko zgodnie z praktyką – wszystko zostaje na linii lekarz-pacjent. Wszystkie materiały/dokumenty zatwierdzone przez komisję, będą przekazane na adresy lekarzy zgłaszających swoje zainteresowanie.

Posiedzenie komisji jest 15 czerwca, gdzieś około 10 czerwca powinniśmy złożyć komisji listę lekarzy.

Lekarze tacy, proszeni są o jak najszybsze wysłanie e-maila, w którym wystarczy napisać tylko jedno zdanie : „jestem zainteresowany”, na adres: olejzkonopi@paz.org.pl

Adres ten, jest specjalnie utworzony przez Polską Akademię Zdrowia w Rzeszowie – http://www.paz.org.pl/o-akademii/

Uzgodniłem z Doktorem Bachańskim, że dla wszystkich lekarzy, którzy wyrażą swoje zainteresowanie, zorganizujemy spotkanie z nim, gdzie na spokojnie będzie mógł wymienić się z kolegami lekarzami swoim doświadczeniem w tym względzie.

Urzędnicy utrudniają leczyć dzieci?

Jak wiadomo zastosowanie wyciągu z oleju z konopi, w przypadku epilepsji (i nie tylko) ma działanie natychmiastowe. Dr. Bachański w ten sposób pomaga dzieciom niesamowicie chorym. Zdobycie preparatów z konopi jest możliwe tylko i wyłącznie poprzez tzw. Import Docelowy, co jest uzależnione od urzędników w Ministerstwie Zdrowia.

Z takiego dostępu do tego typu leku skorzystało już 13 rodziców dzieci z ciężką padaczką. Tysiące pozostałych rodziców z dziećmi dotkniętymi ciężką padaczką mogłyby również z tego skorzystać.

Niestety, w tym tygodniu, Ministerstwo Zdrowia zakazało Importu Docelowego nawet dla dzieci z padaczką, które już się tymi lekami leczą, do czasu zajęcia stanowiska przez tzw. Komisję Bioetyki.

Nie wiem kim są ludzie z tej Komisji. Z pewnością nie są rodzicami dzieci z padaczką. Nie wiem, czy wiedzą co to znaczy etyka.

Ja wiem jedno, że są to ludzie całkowicie pozbawieni serca i współczucia dla cierpiącego dziecka, nie wspominając już o rodzicach.

Czy ktoś ich zmusił do podjęcia takiej decyzji?

Normalnemu człowiekowi, który ma w sobie najmniejszy okruszek współczucia dla cierpiącego dziecka, nie przyszłoby do głowy, żeby takiemu dziecku odebrać lek!!! Członkowie Komisji Bioetyki to właśnie zrobili.
Kim oni są? Nie wiem. Wiem jednak, że są urzędnikami, których pensje płacimy my, podatnicy, Polacy.

Wiem, że podadzą jakieś bzdurne powody. Dla mnie jednak, nie istnieje żaden powód, który jest ważniejsze niż cierpienie chorego dziecka.
Żaden !!!

Wprowadzenie takiego zakazu oznacza, że kimkolwiek oni są, powinni być natychmiast, dzisiaj, wyrzuceni z pracy! Nie za taką pracę im płacimy.
Żadnemu urzędnikowi państwowemu nie płacimy za znęcanie się nad chorym dzieckiem poprzez odebranie dziecku leku, które przynajmniej łagodzi mu niewypowiedziane wręcz cierpienia. Jest to okrucieństwo i znęcanie się nad chorym dzieckiem, bo do tego to się sprowadza.

Bardzo wszystkich proszę, przekazujcie tę informację, każdemu znanemu Wam lekarzowi, osobiście czy przez Internet.

Proszą również lekarzy, żeby pomiędzy sobą tę informację przekazywali dalej, do innych swoich kolegów lekarzy.

Uważam, że każdy Polak, powinien również napisać e-mail swoim imieniu na adres Ministerstwa Zdrowia, do Ministra Bartosza Arłukowicza : kancelaria@mz.gov.pl

Zbliżają się wybory, niech o tym pomyślą.

zosia_

 • Global Moderator
 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 8011
Odp: Apel do wszystkich Polaków leczenie marichuaną
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2015, 17:57:49 »
Wysłane.
Najbardzije zadziwia mnie, ze nie przeszkadza nikomu morfina medyczna (a faszerują nią ostatnio wszystkich po operacjach) czy inne silne narkotyki, stosowane w medycynie, a olej z konopii, który już narkotykiem nie jest - przeszkadza.

karjes

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 4
Odp: Apel do wszystkich Polaków leczenie marichuaną
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2015, 14:28:32 »
Dokładnie, o tym samym pomyślałam! Już nie wspominając o tym, że papierosy są powszechnie dostępne, a wszyscy doskonale wiedzą jakie szkody wywołują w organizmie...

kasztann

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 2
Odp: Apel do wszystkich Polaków leczenie marichuaną
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2015, 11:53:40 »
Ten przykład dobitnie pokazuje, jak bardzo tutaj liczy się pieniądz a nie dobro ludzi. Ten temat należałoby załatwić bardzo szybko, ponieważ gdzieś teraz cierpli mnóstwo osób, które można spokojnie leczyć za pomocą wyciągu z konopi.

Moziek

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Apel do wszystkich Polaków leczenie marichuaną
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2015, 17:29:07 »
Jak ja bym się chciał tym uczyć to bym przede wszystkim pojechał sobie do Holandii i właśnie tym bardzo bym no wiecie się leczył. U nas w Polsce to jest zakazane ale ja nawet nie mam pojęcia dlaczego. Przecież u nas powinno to być też legalne. Nasz kraj nie jest gorszy.

zosia_

 • Global Moderator
 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 8011
Odp: Apel do wszystkich Polaków leczenie marichuaną
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2015, 01:47:31 »
Leczenie medyczną marichuaną nie ma nic wspólnego z paleniem marichuany i jej narkotycznym działaniem.

mikolaj.ek

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 8
Odp: Apel do wszystkich Polaków leczenie marichuaną
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2015, 15:54:51 »
czytalem w wysokich obcasach czy innej gazecie juz nie pamietam w kazdym razie rwelACJA MATKI, KTÓREJ DZIECKO jest chore i która jest za legalizacją marichuany wlasnie w celach leczniczych. ja gdybym był na jej miejscu to pewnie tez zrobiłbym wszystko, żeby moje dziecko nie cierpiało

renata26

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 5
Odp: Apel do wszystkich Polaków leczenie marichuaną
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2015, 11:05:46 »
Współcześnie wiele badań potwierdza lecznicze właściwości marihuany: w łagodzeniu objawów jaskry, bólów związanych ze stwardnieniem rozsianym, znoszeniu złego samopoczucia podczas chemioterapii nowotworów i pobudzaniu apetytu u chorych na AIDS.


MarzenkaH

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 9
Odp: Apel do wszystkich Polaków leczenie marichuaną
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2015, 14:24:17 »
Bo lecznicza marihuana różni się od "trawki" tym, że jest oczyszczona, wyizolowane są składniki które leczą (tetrahydrokannabinol - THC), to jest normalny, uznawany lek w wielu krajach, i nie sądzę żeby uzależniał bardziej od innych leków.

krzem

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 1782
Odp: Apel do wszystkich Polaków leczenie marichuaną
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2015, 23:25:59 »
Cytuj
W czarnych wizjach mojej przyszłości widzę, że przenoszę się pięć kilometrów od granicy z Polską, wynajmuję lokal po stronie czeskiej. Wiem, że polscy rodzice z dziećmi będą tam do mnie przyjeżdżać – mówi dr Marek Bachański, pediatra, który leczył preparatami marihuany, niedawno zwolniony dyscyplinarnie z warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

http://pediatria.mp.pl/wywiady/show.html?id=132089
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."