Autor Wątek: Homeopatia klasyczna .....  (Przeczytany 636626 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pscółka

• Aktywny
Odp: Homeopatia klasyczna .....
« Odpowiedź #1500 dnia: Wrzesień 08, 2014, 13:38:15 »
Dziewczyny, czy któraś z Was orientuje się które konstytucje zgrzytają zębami podczas snu?

cała masa :D z tych popularniejszych i bardziej znanych to cina, tuberculinum, calcium carbonicum, beladonna, lycopodium, hyoscyamus, stramonium

lilylouise

• Zasłużony
  • "..tak mysle sobie ze..ta zima kiedys musi minac"
« Odpowiedź #1501 dnia: Wrzesień 22, 2014, 09:38:12 »
dziewczyny, a szczegolnie Liliannko-bo ty jestes ekspertka :),  mam pytanie: maly mi sie rozchorowal i daje mu jak zwykle hepar sulfur 15 CH.ale ma taki szczekajacy kaszel. mam w notatkach od homeopatki naszej 2 leki: spongia 15 CH i nux Vomica 15 CH.troche niewyraznie sobie zapisalam ktory na to jest.wydaje mi sie ze spongia (ale akurat jej nie moge dostac w tej potencji do popoludnia a chce juz na swiezo dac cos malemu na to, zeby sie nie rozwinelo).ale nux vomica tez mam w innych notatkach zapisane ze na taki kaszel ok.nie moge sie skontaktowac z nasza homeo :(
poza tym maly jak zwykle po oscilococcinum ma biegunke-za duzo laktozy, nie chce mu juz tego dawac
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

lilylouise

• Zasłużony
« Odpowiedź #1502 dnia: Wrzesień 22, 2014, 10:13:06 »
skarbus ja kupuje u nas w zwyklej homeopatycznej aptece te kulki z firmy boiron
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #1503 dnia: Wrzesień 22, 2014, 12:44:48 »
dziewczyny, a szczegolnie Liliannko-bo ty jestes ekspertka :),  mam pytanie: maly mi sie rozchorowal i daje mu jak zwykle hepar sulfur 15 CH.ale ma taki szczekajacy kaszel. mam w notatkach od homeopatki naszej 2 leki: spongia 15 CH i nux Vomica 15 CH.troche niewyraznie sobie zapisalam ktory na to jest.wydaje mi sie ze spongia (ale akurat jej nie moge dostac w tej potencji do popoludnia a chce juz na swiezo dac cos malemu na to, zeby sie nie rozwinelo).ale nux vomica tez mam w innych notatkach zapisane ze na taki kaszel ok.nie moge sie skontaktowac z nasza homeo :(
poza tym maly jak zwykle po oscilococcinum ma biegunke-za duzo laktozy, nie chce mu juz tego dawac

Na szczekający kaszel najlepsza jest spongia tosta, możesz dać też nux vomica albo ipeca. Możesz też kupić przy okazji Stodal w kulkach (dobry na wszystkie kaszle).

lilylouise

• Zasłużony
« Odpowiedź #1504 dnia: Wrzesień 22, 2014, 13:08:06 »
dzieki Ci Liliannko kochana-jestes nieoceniona  :-*
na szczescie mam nux vomice a ipece wlasnie kupilam dzis na zapas bo to z kolei moja homeo dala malemu na "kaszel do wymiotow".ale jak mozna to dam jedno z tych w razie jakbym tej spongii nie dostala.dzieki raz jeszcze :)
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #1505 dnia: Wrzesień 22, 2014, 14:02:31 »
Ipeca niekoniecznie jest tylko na kaszel do wymiotów. Całkiem sensownie pomaga na taki uporczywy kaszel - gdzie się kaszle bez końca.

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #1506 dnia: Wrzesień 22, 2014, 16:16:06 »
Mam już niezłą biblioteczkę  :). Z takich praktycznych książek żeby pomagać sobie czy dziecku w niegroźnych infekcjach, na początek polecam "Homeopatyczne leczenie chorób przeziębieniowych" autor: Janusz Bielec. Można ją kupić jeszcze na allegro. Tam są podstawowe leki, objawy i sposób stosowania przy najczęstszych infekcjach. Autor podaje tam leki w potencjach decymalnych (D), ale można używać tych samych leków firmy Boiron w potencjach centymalnych (CH). Do dziś korzystam z tej książki jak młody choruje albo ja. Mam też kilka innych książek, ale są trudnodostępne albo w ogóle niedostępne, bo kupiłam je dobrych kilka lat temu. Zresztą na początek, ta w zupełności wystarczy, jest bardzo dobrze napisana i zawiera wszystkie podstawowe informacje.

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #1507 dnia: Wrzesień 22, 2014, 17:45:04 »
Wątpię, bo to jakieś specyficzne schorzenie, ale homeopata poszukałaby coś po objawach.

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #1508 dnia: Wrzesień 22, 2014, 18:31:56 »
Dziewczyny, proszę załóżcie nowy temat dla takich porad. Tutaj jest o homeopatii klasycznej a to przeciez zupełnie cos innego niz wspomaganie czy niwelowanie objawów podczas zwykłej choroby.
Potem ludzie znowu beda mieli ogromny problem aby zrozumieć, czym się rózni homeopatia klasyczna od homeopatii zwykłej, "objawowej".

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #1509 dnia: Wrzesień 22, 2014, 19:28:42 »
Zosia, może wytnij ten kawałek poradniczy i wrzuć do nowego wątku, bo tylko ty możesz to zrobić. Faktycznie przyda się taki wątek. :)

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #1510 dnia: Wrzesień 22, 2014, 21:19:18 »
W tym dziale może to zrobić tylko admin, Karolina albo bożena, ja tu nie jestem moderatorem.

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #1511 dnia: Wrzesień 24, 2014, 21:06:14 »
Piszesz o stosowaniu homeopatii objawowo. A temat jest o homeo klasycznej.
(pewnie Cię zjedzie i słusznie ;) )

noviutek111

• Zasłużony
« Odpowiedź #1512 dnia: Wrzesień 26, 2014, 16:37:05 »
Witam. Wybieram się z moimi synami do dr Święcickiego w najbliższy wtorek, czy możecie polecić mi jakiś sprawdzony i niedrogi nocleg w Poznaniu? Z góry dziękuję.
Oliwier - III 2006 - Razem#45
DMSA - 6,25mg#10
ALA - 25mg#30
Combo - 16,5mg#5

no vaccination

• Aktywny
« Odpowiedź #1513 dnia: Październik 02, 2014, 23:13:16 »
Noviutek111 .
Ja zawsze rezerwuje poprzez booking.com są widoczne ceny mozna zobaczyć zdjecia odległości od gabinetu Dr czy ewentualnie od dworca.
Warto sprawdzić czy nie ma jakiś targów bo wtedy ceny są bardzo wysokie

Marcik

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1514 dnia: Luty 18, 2016, 18:55:47 »
Witam :)

Czy ktoś zagląda na ten wątek jeszcze?

pozdrawiam