Autor Wątek: Akupunktura  (Przeczytany 19449 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

monikamaja

• Nowicjusz
  • *
Odp: Akupunktura
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 18, 2016, 17:30:13 »
Ja nie stosowałam na dziecku, jednak kiedyś zdecydowałam się sama udać do osoby, która się tym zajmuje. Muszę powiedzieć, że wtedy bardzo mi to pomogło. Jednak problemy wróciły, więc albo będę musiała szukać czegoś innego, albo wrócę do czasu kiedy z akupunktury korzystałam.

Lenek86

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 08, 2016, 12:09:40 »
Jestem tu nowa i zapewne na początku będę zadawać wiele pytań. Od dłuższego już czasu zastanawiam się nad zabiegami akupunktury. Najpierw chciałabym ją wypróbować na sobie, bo na dziecku bardzo się obawiam. Mogłybyście mi polecić kogoś kto dobrze ja wykonuje? W grę wchodzi tylko Warszawa i Trójmiasto.

kj58

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 11, 2017, 19:25:19 »
 :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2019, 21:44:49 wysłany przez kj58 »

Rita010

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 04, 2017, 11:35:51 »
Różniez polecam akupunkture beziglowa. Plavowka w Wałbrzychu i Szczecinie to ta sama firma. U nas sprawdziła sie rewelacyjnie. Już prawie wszystkie problemy minely.

megara

• Kreatywny
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 08, 2017, 16:19:12 »
witam serdecznie
Akupunktura działa naprawdę bardzo silnie i dobrze dobrane punkty dla dziecka mogą bardzo pomóc uregulować organizm i niektóre choroby całkowicie wyleczyć ,czasem dobrze jest dołączyć też zioła aby wzmocnić działanie.
Musi być jednak postawiona dobra diagnoza, określająca na jakim poziomie znajdują się problemy, (odpowiednie postawienie igieł w punktach akupunkturowych narządów z nadmiarem w sposób redukujący, w punktach z niedoborem w sposób wzmacniający). Dobra diagnoza powinna oprócz wywiadu, poprzedzona być baczną obserwacją wyglądu języka, i badaniem pulsu na obu dłoniach, obserwacją twarzy dziecka, włosów na głowie, brwi, rzęsy, paznokcie, obserwacją dłoni (dotyczy szczególnie dzieci do 3 lat -wiele cennych informacji odczytać można o problemach dziecka).
Dawid ur. X 2001

megara

• Kreatywny
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 08, 2017, 16:45:28 »
Ja chodziłam z synkiem na akupunkturę do Polki - doświadczonej w leczeniu dorosłych, ale niestety nie dzieci.
Dodam, że mój synek nie jest autystyczny, ale mamy wiele rozwojowych tyłów.
Zaczęliśmy od pozbywania się nadmiaru śluzu z płuc....hmmm......być może dlatego po kilku spotkaniach mieliśmy mega biegunkę - po raz pierwszy w życiu (synek miał prawie 3 latka bez 2 miesięcy). Ale po biegunce z oddychaniem nie było lepiej, a nawet jakby nieco gorzej.
Ostatecznie po kilku spotkaniach i rozmowie byłam już pewna,  że pani nie zna się na organizmach dzieci, o wcześniakach nie wspominając....zaprzestałam więc chodzenia, tym bardziej że potem był turnus, potem pierwsza padaczka......

Nadmiar śluzu i biegunki to wynik niedoboru w śledzionie i trzustce mówiąc prościej te narządy pracują za słabo, należy je wówczas wzmacniać ciepłym gotowanym jedzeniem, zero surowych warzyw i owoców,mleka i wychładzających pokarmów i przypraw, zioła raczej o naturze ciepłej,  punkty akupunkturowe : redukująco odpowiednie punkty śledziony (aby było mniej wilgoci w organizmie , a wzmacniająco żołądek 36, nerka 3, nerka 6 , ren mai 4, ren mai 6 , , dodatkowo moksa na punktach ran mai 4 i ren mai 6 około 30 minut (najlepiej złotą moksą ).

Dawid ur. X 2001

mamcia9000

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 23, 2018, 19:28:23 »
słyszałam wiele dobrego o akupunkturze, ale jakoś mam opory przed wbijaniem igieł...

sezamek

• Zasłużony
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 28, 2018, 00:29:50 »
a elektropunktura? można kupić przyrząd do elektropunktury z regulacją (jest na baterie i trzeba mieć dobre mapy akupunkturowe albo kogoś kto znajdzie i zaznaczy punkty na dziecku).
franio -lipiec 2007     (autyzm)
zuza   -wrzesień 2009

http://AutyzmSoft.pl

www.pomagamy-franiowi.pl

mamcia9000

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 12, 2018, 19:22:11 »
elekropunktura brzmi dość ciekawie, gdzie można kupić taki sprzęt ?

Umpalump

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 05, 2018, 12:58:37 »
Ja się bym bała zarówno akupunktury i elektropunktury...  nie dla wszystkich igieł i innych dziwnych wpinań przyrządów w moje ciało ;)
Wejdź i zobacz, jak działa  laser do depilacji