Forum Strony Dzieci

Tematyczne => Naturalne metody leczenia => Wątek zaczęty przez: mali28 w Marzec 08, 2019, 09:09:26

Tytuł: Dentysta prywatnie czy na fundusz
Wiadomość wysłana przez: mali28 w Marzec 08, 2019, 09:09:26
Interesuje mnie czy chodzicie do dentysty prywatnie czy może jednak na fundusz? I czym kierujecie się wybierając dentystę?
Tytuł: Odp: Dentysta prywatnie czy na fundusz
Wiadomość wysłana przez: Anettta w Marzec 08, 2019, 11:12:07
Dobrze jest kierować się opiniami innych.

Popytaj znajomych gdzie chodzą do dentysty, czy są zadowoleni z efektów leczenia. Następnie przejrzyj w internecie gabinety w swoim mieście. Pamiętajmy, że czasami dobrzy specjaliści mogą stacjonować w swoich prywatnych gabinetach na obrzeżach większych miast.

Sama wolę chodzić do dentysty prywatnie z uwagi na to, ze dentyści prywatnie uzywają o wiele lepszej klasy wypełnień zębów niż dentyści na nfz.....
[...]
Tytuł: Odp: Dentysta prywatnie czy na fundusz
Wiadomość wysłana przez: emilviol w Marzec 15, 2019, 17:36:09
fesdv
Tytuł: Odp: Dentysta prywatnie czy na fundusz
Wiadomość wysłana przez: mamazosi w Marzec 19, 2019, 14:43:06
Od lat chodzę do dentysty tylko prywatnie. Za plomby na NFZ i tak trzeba dopłacać, a jakość materiałów jest nieporównywalna. Mówię oczywiście o porządnym, profesjonalnym gabinecie.
Tytuł: Odp: Dentysta prywatnie czy na fundusz
Wiadomość wysłana przez: SilnaOla w Czerwiec 21, 2019, 13:56:19
Zgadza się...u dentysty na nfz i tak do lepszych plomb trzeba dopłacać - poza tym trzeba długo czekać na wolny termin wizyty. :)
Tytuł: Odp: Dentysta prywatnie czy na fundusz
Wiadomość wysłana przez: Laura44 w Czerwiec 24, 2019, 10:53:19
Niestety chcąc leczyć zęby na fundusz zdrowia musimy się uzbroić w dużą dozę cierpliwości, bo niestety kolejki bywają tam bardzo długie. Dlatego też jeżeli chodzi np. o Małopolskę, warto zapoznać się z ofertą, jaką posiada gabinet stomatologiczny kraków, a konkretnie [...] . Zakres świadczonych tam usług jest bardzo szeroki, poza tym miejsce to wyposażone jest w nowoczesny sprzęt, dlatego też wszelkie zabiegi przebiegają szybko i sprawnie.
Tytuł: Odp: Dentysta prywatnie czy na fundusz
Wiadomość wysłana przez: mamazosi w Lipiec 09, 2019, 08:09:01
To nie tylko cierpliwość, ale i pieniądze. Lepszej jakości plomby są płatne. Znieczulenie otrzymasz, jak zapłacisz, bo nie przewiduje NFZ przy leczeniu. Jak ząb wymaga leczenia dłuższego, to trwa to miesiącami, bo takie odległe terminy wizyt. No i po co się tak męczyć? Lepiej pójść do specjalisty prywatnie, np. do [...] . Usługa zostanie wykonana szybko, bez bólu i w miłej atmosferze.
Tytuł: Odp: Dentysta prywatnie czy na fundusz
Wiadomość wysłana przez: grubalinka22 w Wrzesień 18, 2019, 13:07:33
Ja chodziłam i tak i tak, ale ostatnio potrzebowałam zrobic sobie implanty i zdecydowałam się jednak pójsć prywatnie. jeśli chodzi o kliniki w Warszawie zajmujące się takimi zabiegami to od siebie mogę wam polecić abyście zapisali sie tutaj [...]. Moim zdaniem na prawdę warto.
Tytuł: Odp: Dentysta prywatnie czy na fundusz
Wiadomość wysłana przez: donatka w Wrzesień 23, 2019, 11:38:55
Jednak prywatnie z NFZ to nie wiele sie zyska. Ja już wolę zaoszczędzić i mieć zęby zrobione dobrze.Chodzę ostatnio to [...] na Józefowie. Bardzo nowoczesne gabinety i zęby leczą najnowszymi metodami. Takiego leczenia nie uzyska sie z NFZ. Taka  rzeczywistość .Ale tam warto, bo przynajmniej wiem że mam wszystko zrobione na 100%.
Tytuł: Odp: Dentysta prywatnie czy na fundusz
Wiadomość wysłana przez: kieros w Październik 22, 2019, 14:08:06
Prywatni doktorzy są znacznie bardziej kompetentni niż lekarze z NFZ. A na pewno tyczy się to dentystów. Jeśli ktoś szuka świetnego stomatologa dziecięcego to polecam Panią Ewę [...] [...].  Przyjmuje również na Białołęce, zajmuje się stomatologią dziecięcą, ortodoncją, protetyką i jeszcze kilkoma innymi dziedzinami stomatologii.
Tytuł: Odp: Dentysta prywatnie czy na fundusz
Wiadomość wysłana przez: KrystynaNowak w Listopad 21, 2019, 09:51:08
Nie chodze na fundusz. Z dwóch powodów
Po pierwsze bardzo trudno znaleźc miejsce, przynajmniej tutaj gdzie mieszkam Kiedys można było się zapisać z kilkudniowym wyprzedzeniem, obecnie trzeba o wiele dłużej czekac bo wielu stomatologów postanowiło zrezygnować z wizyt funduszowych

Po drugie niewiele zabiegow jest refundowanych w ramach narodowego funduszu zdrowia. Stosowane są również gorsze wypełnienia i lekarze mniej sie staraja.

Tak wiec dziekuję, wolę dopłacić ale być obsłużona porządniej.