Autor Wątek: Antybiotyk połączony ze srebrem zabija 1 tys razy więcej bakterii  (Przeczytany 3630 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

seeker

 • Aktywny
 • ***
 • Wiadomości: 144
badania naukowe opublikowane w medycznym czasopiśmie  Science Translational Medicine
wynika z tego ze warto dodawać przy zastosowaniu antybiotyków srebro koloidalne. spowoduje to duże szybsze wyleczenie z infekcji bakteryjnej

Najciekawszy wniosek z tych badań naukowych, że antybiotyk podany ze srebrem zabija 1 tys. razy więcej bakterii niż podany tylko sam antybiotyk.


ponieważ translator wchodzi w pętle po wrzuceniu strony podaje tłumaczenie skopiowane

Właściwości przeciwbakteryjne srebra są znane od tysięcy lat, ale nie było jasne, jak metal siał spustoszenie na najeźdźców chorobotwórczych. Teraz, badacze wyjaśnili procesy komórkowe, przez co metale szlachetne osłabia bakterie i sprawia, że ​​są bardziej podatne na antybiotyki, według badania opublikowanego wczoraj (June 19) w Science Translational Medicine. Odkrycia sugerują, że srebro może być stosowany w celu zwiększenia skuteczności antybiotyków wobec bakterii opornych na leki.

Zespół kierowany przez Jim Collins, inżynier biomedyczny na Boston University, wykazały, że rozpuszczone jony srebra zakłócają kilka procesów komórkowych bakterii, w tym obligacji dwusiarczek formacji homeostazy żelaza i metabolizm. Zmiany te nie tylko, aby błona komórkowa bardziej przepuszczalne, ale także prowadzą do zwiększonej produkcji reaktywnych form tlenu, który może wywołać śmierć komórki poprzez uszkodzenie DNA. (W zeszłym miesiącu, raport z innej grupy wykazały, że witamina C ma podobny wpływ na bakterie, które wywołują gruźlicę.)

Gdy Collins i jego koledzy uzupełnione antybiotyki z niewielką ilością srebra, zarówno in vitro, w mysim modelu infekcji dróg moczowych, połączenie zabitych do 1000 razy więcej bakterii niż antybiotyki zrobił na własną rękę. Ponadto, naukowcy wykazali, że srebro uczula bakterii Gram-ujemnych, na wankomycynę dużą cząsteczkę antybiotyku, które zwykle nie może naruszać zewnętrznej powłoki na bakteryjnej błony komórkowej.

"Praca ta wykazuje, że srebro może być stosowany w celu zwiększenia działania istniejących antybiotyków wobec bakterii Gram-ujemnych, wzmacniając w ten sposób antybiotyk arsenału zwalczania infekcji bakteryjnych," jak piszą autorzy.

Vance Fowler, fizjolog zakaźna choroba na Duke University w Karolinie Północnej, powiedział Nature, że nauka jest "naprawdę cool", ale ostrzegł, że srebro może być toksyczny. Ale Collins powiedział, że nawet z nietoksycznych dawek srebra, jego zespół zaobserwował zwiększoną skuteczność antybiotyków w modelach mysich infekcji. Collins dodał, że inni badacze mogą teraz próbować znaleźć nietoksyczne związki naśladujące Silvera osłabiające mechanizmy bakterii

źródło:

http://www.the-scientist.com/?articles.view/articleNo/36102/title/Silver-Boosts-Antibiotic-Efficacy/borsooq

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 1212
Odp: Antybiotyk połączony ze srebrem zabija 1 tys razy więcej bakterii
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2013, 13:18:49 »
Super info. Super. Następnym razem, jak małemu będziemy podawać jakieś antybiotyki nie omieszkam nabyć uprzednio srebra koloidalnego i mu podać. Na niego antybiotyki zdaje się działają w bardzo pozytywny dla zachowani sposób.
Dawid - 08.2009 - w trakcie diagnozy
Piotr - 09.2012

zniżka na iherb: VCP976

zosia_

 • Global Moderator
 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 8011
Odp: Antybiotyk połączony ze srebrem zabija 1 tys razy więcej bakterii
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2013, 14:43:07 »
A to bezpieczne? Bo 1000 razy silniejsze działanie leku... to naprawdę duzo. I z taką siłą wybija też pewnie również te pożyteczne bekterie, nie tylko patogeny.

seeker

 • Aktywny
 • ***
 • Wiadomości: 144
Odp: Antybiotyk połączony ze srebrem zabija 1 tys razy więcej bakterii
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2013, 23:15:07 »
to zalezy od dawki srebra.
srebro w formie koloidalnej posiada wg producentow ( np. Pro Activ ) bezpiecznie dawki.
a antybiotyk nie jest  1 tys. razy mocniejszy, tylko tyle bakterii zabija. dotyczy to jednak duzych dawek srebra.
przypuszczam że srebro w formie koloidalnej zwieksza "tylko" kilkakrotnie ta ilość.
przetestowane na własnym dziecku. ma tyle energii, że go nosi. po chorobie po 2 dniach ani śladu ( angina )

mama mama

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 923
Odp: Antybiotyk połączony ze srebrem zabija 1 tys razy więcej bakterii
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2013, 23:25:00 »
Używałam zawsze SAMEGO srebra koloidalnego w przypadku chorób i infekcji dla całej rodziny...suuper działa na wszystkich, nawet bez antybiotyku, natomiast gdzieś kiedyś się natknęłam na info, że nie można używać srebra podczas chelatacji (z wiadomych względów), więc w przypadku starszego syna w tym momencie odpada.....
Synuś 2009 :)
ALA : 42 # 50 mg - zakonczona.
TINUS: DPT/POLIO/HIB, MMR, Hepatitis B, Poly Combo Antibotics, PolyCombo vacc , homeopatia klasyczna
LDN, GCmaf