Autor Wątek: akupresura, akupunktura  (Przeczytany 106579 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sezamek

• Zasłużony
Odp: akupresura, akupunktura
« Odpowiedź #660 dnia: Czerwiec 05, 2012, 09:50:32 »
ja się subtelnuie dokształacam we własnym zakresie... Najlepiej byłoby miec pod ręka lekarza, który mi te punkty na młodym narysuje :)-sprobowałabym tej metody dla poprawienia stanu watroby i jelit u mlodego...
franio -lipiec 2007     (autyzm)
zuza   -wrzesień 2009

http://AutyzmSoft.pl

www.pomagamy-franiowi.pl

Em

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #661 dnia: Czerwiec 07, 2012, 12:15:10 »
a może jednak ktoś odpowie?
Czy można jednocześnie stosować zioła i aku? Zielarz nie widział przeciwskazań, ale może aku by widział?

jozefina

• Aktywny
« Odpowiedź #662 dnia: Czerwiec 08, 2012, 18:26:02 »
Moim zdaniem można, akupunkturzyści często sami przepisują zioła właśnie.

Em

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #663 dnia: Czerwiec 10, 2012, 21:49:43 »
dziękuję :)

ania2008

• Zasłużony
« Odpowiedź #664 dnia: Listopad 17, 2012, 17:55:49 »
ja z synem chodze na akupresure ,raz w tygodniu,dzis nam dr namieszal rozne ziolka i inne roslinki,ktore mam podawac przez 5 dni,na jelita i alergie.
Nicolas 25.06.2005
Leon 28.05.2008 (autyzm)
GAPS,soki
Tinus,odtruwanie z mikrofali,cuprum,DPT,

mama_lobuziaka

• Zasłużony
« Odpowiedź #665 dnia: Kwiecień 29, 2014, 12:06:58 »
podbijam, czy ma ktos namiary na dr Yuana? i czy nadal ktos u niego sie leczy?
prosze o info na prv jesli tutaj nie mozna adresu itp :) dziekujeeeee:)
lobuziak - 01.2010 - ASD
brzoskwinka - 09.2011 - PDD-NOS/ASD

znizka iHerb: SJF196

very.martini

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #666 dnia: Maj 02, 2014, 23:38:06 »
Ale zabawne, nie mam nic wspólnego z autyzmem, a na forum trafiłam, bo google mnie tu wrzuciło, kiedy chciałam poczytać o dokonaniach mojego ulubionego ostatnio doktora:)
Mamo Łobuziaka, gabinet znajduje się obecnie na Dzielnej 9, ma swoją stronę internetową - znajdziesz w internecie. Obecnie wizyty kosztują 50 złotych (poza pierwszą, za stówkę), miło widzieć, że staniały.

Jak wspomniałam, nie mam wiele wspólnego z autyzmem, ale choruję na chorobę neurologiczną i czy to z jej powodu, czy to z powodu leków w pewnym momencie zaczęłam mieć okropne problemy z zebraniem myśli i mówieniem (plus inne dolegliwości, ale to obok głównego tematu). Utrudniało mi to życie, jak każdemu, ale przede wszystkim dlatego że mój zawód wymaga mówienia do ludzi, również w obcych językach, i często gubiłam słowa (najprostsze!). Oprócz tego wpadałam w taką pętlę, że produkując zdanie musiałam się  bardzo koncentrować na doborze słów do następnego, co odbijało się na tym pierwszym. Porażka na całej linii. Po dwóch seriach czuję poprawę, ale wiem, że długa droga przede mną, tym bardziej, że chińskie podejście do leczenia to 10% akupunktury i 90% diety, a z tym ostatnim ciężko... Oczywiście, jestem wątrobowcem:) Na marginesie, ma przyblokowaną wątrobę, to według medycyny chińskiej oznacza, że, jego nerki również są dodatkowo obciążone, ponieważ są to narządy od siebie zależne i przejmujące nawzajem swoje funkcje oczyszczania organizmu. Warto wziąć to pod uwagę, zwłaszcza teraz, na wiosnę:)
Pozdrawiam!

mikusia007

• Aktywny
« Odpowiedź #667 dnia: Maj 03, 2014, 11:00:23 »
Ja też  z synkiem na akupunkturę,tylko do kogoś innego,bo do W-wy mam kawał świata.2 m-ce temu 10 zabiegów codziennie i za 2 tygodnie znowu taka seria.Po 1 zaobserwowałam u młodego wyciszenie i lepszą koncentrację.A teraz zobaczymy,generlnie to walczymy ciągle z tą cholerną padaczką >:(
:D

mama_lobuziaka

• Zasłużony
« Odpowiedź #668 dnia: Maj 03, 2014, 14:48:56 »
very martini, a jakie sa metody diagnostyczne dr Y ?
czy sama akupunktura w sobie diagnozuje czy tez inaczje diagnozuje a potem wbija szpileczki ? :)

ja kiedys w rzeszowie poszlam na kilka zabiegow aku do takiego brdzo znanego tam kiedys chinczyka,,, wtedy cos mi to pomoglo...a moja babcie mocno podciagnal wtedy na zdrowiu  :)
lobuziak - 01.2010 - ASD
brzoskwinka - 09.2011 - PDD-NOS/ASD

znizka iHerb: SJF196

very.martini

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #669 dnia: Maj 18, 2014, 13:18:59 »
Chińscy lekarze diagnozują, ale ich diagnozy operują terminologią medycyny chińskiej, która dla większości z nas jest dość abstrakcyjna.

sylwiamama

• Zasłużony
  • google: facebook Sylwia Kowalska autyzm
    • Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet
« Odpowiedź #670 dnia: Maj 18, 2014, 17:18:12 »
a ja nie wiem czy taka niezrozumiała? kłania się pogłębianie wiedzy niczym studni bez dna
własnie poszukiwałam różnych książek i natrafiłam przez przypadek na taką, której opis jest w linku dość szeroki i  z tego powdu z "chińskiego" na nasze przekłada podstawę co zresztą mi na początku pomogło by przestać się bać opisów medycznych artykułów gdy przeczytałam kilka książek z medycyny chińskiej ale napisanych przez zachodnich autorów którzy dokładali do tego tłumaczenie na "zachodni język".

nie wiem kiedy ją kupię bo róznica w cenie w księgarniach sięga nawet 20 zł ale teraz szukam pracy więc może za dłuższy moment.

Polecam szczególnie, że to się wiąże z układem współczulnym i przywspółczulnym i tym co opisał w polskiej książce dr.Lutza o  układzie hormonalnym ale bez dodatku własnie o tych układach czyli nie wprost a więc cytuję:

bo nie działa kopiowanie strona jest zablokowana a może warto nie kupować tylko przeczytać? a coś podobnego wypożyczyć w bibliotece?

" Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM) i Ajurweda dzieli hormony na  dwie grypu Yin i Yang    ...zasada dualizmu dotyczy także hormonów...."
więcej w linku, chyba jeden z większych opisów tej książki....
http://ezo-ksiazki.blogspot.com/2014/04/91-rownowaga-twoich-hormonow.html

Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #671 dnia: Maj 18, 2014, 17:18:58 »
Zabawne jest to droga very.martini, że ja wczoraj zatonęłam w Twoich wypowiedziach na gazecie, a tu proszę - jesteś na forum ;)
A tak serio: to jakaś rzadka choroba neurologiczna?
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2014, 17:22:50 wysłany przez krzem »
Tulo 12.2010

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #672 dnia: Czerwiec 04, 2015, 21:42:43 »
Znalazła ciekawy tekst, więc wklejam:

Akupresura
Akupresura zwana inaczej refleksoterapią jest pochodną akupunktury. Wywodzi się z medycyny chińskiej, a polega na masażu uciskowym poszczególnych punktów ciała. Punkty te nazywają się receptorami. Są to unerwione miejsca pozostające w ścisłym związku z określonymi organami. Poprzez masaż receptorów osiągamy ich lepsze ukrwienie, a co za tym idzie, również ukrwienie określonego narządu. Dlaczego i w jaki sposób to się odbywa nauka jeszcze nie wyjaśniła do końca. Mamy jednak szereg dowodów na potwierdzenie skuteczności masażu receptorów. Ten leczniczy masaż pozwala przywrócić zdrowie, poprawić samopoczucie, zwiększyć energię i siły regenerujące organizm.

BARDZO WAŻNE Akupresura wykorzystuje punkty akupunkturowe. Masaż zaczynamy zawsze od lewej nogi i od śródstopia.

Kolejność masowania receptorów:

Nerki, przewód moczowy i pęcherz moczowy, aby substancje trujące wyzwolone wskutek masażu zostały wydalone i nie przedostały się do krwioobiegu.
Głowa – centrum sterujące każdym narządem.
Żołądek, jelita, wątroba i trzustka – narządy odtruwające i przemiany materii. Od ich działania zależy, czy występują produkty regeneracyjne dla każdego narządu.
Punkty limfatyczne – wskutek czego zagwarantowany jest rozpad produktów osadowych i wystarczająca ilość przeciwciał.
Pozostałe punkty różne w zależności od schorzenia wg wykazu chorób i receptorów.
Kolejność i ilość receptorów nie jest przypadkowa w momencie istnienia choroby nigdy nie jest osłabiony tylko jeden organ. Wszystkie narządy pozostają w zależności wobec siebie, jedno uszkodzenie powoduje inne. Dlatego należy usprawnić pracę całego organizmu.
Każdy receptor powinien być masowany ok. 2 – 3 minut. Codziennie masujemy receptory na obydwóch stopach. Na początku możliwe są niewielkie reakcje negatywne /opuchnięcie, nasilenie objawów choroby/ i pozytywne /zwiększone oddawanie moczu/.
Należy nadmienić, że w przypadkach ostrych /atak serca, atak kolki, migreny/ masujemy natychmiast t y l k o odpowiednią strefę.

Zalecenia

Wiedząc o tym, że na naszych stopach istnieją receptory organów całego ciała zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszego zdrowia jest zdrowie i dobry stan naszych stóp. Dbając o stopy możemy przy okazji poprawić ukrwienie wszystkich narządów naszego ciała.

Dlatego pamiętajmy o:

moczeniu stóp w solach
usuwaniu zgrubień i nagniotków
używaniu różnego rodzaju wałków do masażu stóp
używaniu wkładek do butów z uwypuklonymi receptorami
noszenia specjalnego obuwia pobudzającego receptory
Wykaz chorób i receptorów, czyli co masuje się przy ….?

Alergia – nadnercze, nerki, przewód moczowy, pęcherz, przytarczyczka.
Angina – krtań, migdały, punkty limfatyczne.
Angina pectoris – nadnercze, nerki, przewód moczowy, pęcherz, żołądek, serce, krążenie. Dieta.
Artrosis – uszkodzenie kolana – recepror kolana, łokieć bezpośrednio. nerki, moczowód, nadnercze, zmienić odżywianie.
Astma – nadnercze, nerki, przewód moczowy, pęcherz. przytarczyczka, płuco, oskrzela. Dieta.
Bark – dolegliwości – receptor barku, masaż okolicy biodra. Nosić szerokie buty.
Basedowa choroba – przytarczyczka, przysadka mózgowa.
Bezsenność – głowa, nie jeść bezpośrednio przed spaniem, wyeliminować promieniowanie żył i siarki geobiologicznej.
Białaczka – gruczoły limfatyczne, śledziono, migdałki, dieta, narządy przemiany materii.
Boku kłucia – śledziona.
Ból głowy – usunąć przyczynę dolegliwości, receptor głowy. Zmienić dietę.
Bóle grzbietu, pleców – kręgosłup, ramię – bark ew bioder /nie receptor/.
Bóle w ramionach – masować odpowiednie punkty kolana i barku, receptor.
Brak apetytu, łaknienia – żołądek, jelito, tarczyca.
Brak wapna – przytarczyczka.
Brak żelaza – śledziona.
Bronchit – płuca, oskrzela, przytarczyczka, punkty limfatyczne, dieta, nadnercze.
Biegunka – żołądek, przewód pokarmowy, gruczoły limfatyczne, dieta. Biegunka silna – splot słoneczny.
Cellulitis – punkty limfatyczne, przydatki, narządy płciowe.
Cholera – żołądek, przewód trawienny, punkty limfatyczne, śledziona, dieta.
Choroba Bechtera – pierwotny zesztywniający gościec, kręgosłup, nerki, przewody moczowe, pęcherz, żołądek, jelita. Dieta.
Choroba krtani – krtań, oskrzela, migdałki, przytarczyczka, gruczoły limfatyczne.
Choroba morska – błędnik.
Choroby infekcyjne – nerki, moczowód, pęcherz, nadnercze przytarczyczki, gruczoły limfatyczne.
Chrapanie – lepiej przeżuwać.
Chrypka – krtań, migdałki, punkty limfatyczne.
Chudnięcie – tarczyca, żołądek, przewód pokarmowy, wątroba.
Ciąża – przysadka mózgowa, jajniki, macica, piersi. Wzmocnienie przemiany materii.
Coxarthrose – nerki, przewód moczowy, pęcherz, nadnercze, żołądek, przewód pokarmowy. Dieta. Masować staw biodrowy, barkowy, stawy nóg i w samym kręgosłupie część lędźwiową.
Dalekowzroczność – nerki, moczowód, pęcherz, oczy.
Dna skaza moczanowa – nerki, przewód moczowy, pęcherz, nadnercze – ograniczyć jedzenie.
Dolegliwości kobiece – jajniki, punkty limfatyczne, przysadka mózgowa, tarczyca.
Duszność – płuco, oskrzela, receptory nosa, głowy, pnia mózgu, serca, krwiobieg. Dieta.
Dolegliwości serca – dieta – by ułatwić procę serca i nie powodować wzdęć – masaż – żołądek, nadnercze, serce, kręgosłup część środkowa.
Dziąseł zapalenie – masaż górnej i dolnej szczęki.
Eustachiusza trąbki zapalenie – uszy, skroń, punkty limfatyczne, nadnercze, przytarczyczka.
Febra – punkty limfatyczne, migdałki, śledziono.
Gardła zapalenie – górna i dolna szczęka.
Gardła bóle – krtań, migdały, receptory gruczołów limfatycznych.
Gorączka sienna – masaż nerek, przewodów moczowych i pęcherza, nadnercze, gruczoł przytarczycowy, nos, krtań, oskrzela. Jeść miód zebrany z pobliskich okolic.
Grypa – punkty limfatyczne, migdałki, śledziona, nos, zatoki.
Hallux valgus – tarczyca, gruczoły limfatyczne – wszystkie.
Hemoroidy – kiszka stolcowa (w stopie i z boku łydki), nerki, przewód moczowy, pęcherz, nadnercze.
Ischias, zapalenie nerwu kulszowego – nerki, moczowód, pęcherz, nadnercze – dokładny masaż wzdłuż nerwu kulszowego na nodze i na ręce, receptor kolan – zmienić odżywianie.
Impotencja – jądra
Jaskra – nerki, przewód moczowy, pęcherz, nadnercze, oczy, głowa.
Karku bóle – mięśnie szyi, kręgosłupa, część szyjna i część ogonowa, receptor kręgosłup – część dolna.
Kaszel – masaż oskrzeli, płuc, punkty limfatyczne, przytarczyczka, nadnercze – nosić szerokie buty.
Katarakta i zielonka – nerki, moczowód, pęcherz, nadnercze, oczy, głowa.
Kości ogonowej bóle – receptor kręgosłupa, masaż mięśnia szyjnego i kręgosłupa części szyjnej.
Krótkowzroczność – nerki, moczowód, pęcherz, oczy.
Krwawienie narządów rodnych – przysadka mózgowa, jajniki, macica, tarczyca, zewnętrzna strona łydek – brzuch.
Kryptorchimus – jądra, nasieniowód, przysadka mózgowa, brzuch.
Łamanie się paznokci – wzmocnienie organizmu – brak wapna. Masaż receptorów wzmacniających przemianę materii, przytarczyczka.
Łękotki uszkodzenie – bóle – masować kolano – receptor.
Łuszczyca – nerki, moczowód, pęcherz, nadnercze, przytarczyczka, narządy przemiany materii, punkty limfatyczne.
Macica – zapalenie – krwawienie – mięśniak – macica (mimo krwawienia) jajniki, przysadka mózgowa, punkty Iimfatyczne.
Menstruacja dolegliwości – jajniki, macica, masaż łydek z zewnątrz na obu nogach.
Menstruacja nieregularności – jak wyżej oraz przysadka mózgowa.
Migdałków zapalenie – migdałki, gruczoły limfatyczne.
Migrena – skroń, błędnik, przytarczyczka, żołądek.
Mięśniaki – macica, punkty limfatyczne.
Moczenie nocne – nerki, przewód moczowy, pęcherz – unieszkodliwienia scieków i rusztu szwajcarskiego.
Morbus Scheuermann – kręgosłup, nerki, moczowód, pęcherz, narządy przemiany materii.
Nadciśnienie tętnicze – nerki, przewód moczowy, pęcherz, pień mózgu.
Nadczynność tarczycy – wychudzenie, tarczyca, przysadka mózgowa, odpowiednia dieta.
Nadkwasota – żołądek, splot słoneczny – dieta.
Nerek zaburzenia – nerki, moczowód, pęcherz, nadnercza, gruczoły limfatyczne.
Nerwowość, pobudliwość – nerki, moczowód, pęcherz, narządy przemiany materii, przytarczyczki, wyeliminowanie promieniowania.
Niedociśnienie tętnicze – nerki, przewód moczowy, pęcherz, pień mózgu, błędnik.
Niedokrwistość – anemia – śledziona, receptory przemiany materii.
Nieżyt nosa – nos, oskrzela, gruczoły limfatyczne.
Nogi rozstawione – nerki, moczowód, pęcherz, żołądek, jelita, wątroba, pęcherzyk żółciowy, punkty limfatyczne, odpowiednie punkty ramion – dieta.
Nos krwawienie – brak śluzówki – nos, przytarczyczki.
Nowotwór – receptor odpowiedniego narządu, gruczoły limfatyczne, śledziona, migdałki.
Obrzęk gruczołu – punkty limfatyczne (bez obawy czekać na reakcje).
Obrzęki – nerki, moczowód, pęcherz, nadnercze, krążenie, gruczoły limfatyczne.
Obstrukcja – cały układ trawienny, odbytnica, (po wewnętrznej stronie łydek).
Obrzęk nóg – masaż nerek, przewód moczowy, pęcherz, serce, punkty limfatyczne.
Odbytnicy zapalenie i nieżyt – masaż receptora lewej stopy i obydwu wewnętrznych stron łydek.
Oka jęczmień – masaż receptora oka i punkty limfatyczne.
Omdlenie – serce, nadnercze.
Oparzenia – receptory oparzonych narządów, gruczoły limfatyczne, nerki, moczowód, pęcherz, nadnercze, przytarczyczka.
Osłabienie słuchu – receptor uszu.
Osteoporoza – masaż tarczycy – dieta.
Oziębłość – przysadka mózgowa, jajniki, macica.
Padaczka – wzmocnienie organizmu, głowa i punkty limfatyczne.
Palce młotowate – szerokie buty bez obcasów – nie drewniaki, masaż palców u nóg i podbicia stopy.
Paradentoza – dolna i górna szczeka, narządy przemiany materii, zmienić dietę.
Parcie na mocz – nerki, przewód moczowy, pęcherz, ew. macica, gdy jest opuszczona.
Parkinsona choroba – drżączka porażenna – nerki, moczowód, pęcherz, nadnercze, głowa i mięsień szyjny, przytarczyczka, narządy przemiany materii, zmienić odżywianie.
Przepuklina pachwinowa – narządy przemiany materii, przepona, zmienić odżywianie.
Przetoka – masaż odpowiedniego receptora wg własnego wyczucia punkty limfatyczne, nadnercze.
Pieczenie nóg – drętwienie – masaż wszystkich receptorów.
Pochwy kurcz- swędzenie – pochwa, macica, ew. punkty limfatyczne.
Podstawy czaszki złamania – głowa i przytarczyczka.
Postrzał – masaż kręgosłupa (część lędźwiowa).
Półpasiec – zakończenie nerwowe – nerki, przewód moczowy, pęcherz, nadnercze, przytarczyczka, ogroniczyć odżywianie.
Prostaty zaburzenia – nerki, moczowód, pęcherz, prostata.
Rak – gruczoły Iimfatyczne, śledziona, organ zaatakowony, organy przemiany materii, zmienić odżywianie.
Reumatyzm – nerki, moczowód, pęcherz, nadnercze, przytarczyczki, narządy przemiany materii.
Ropień – masować odpowiednie receptory i punkty limfatyczne.
Skolioza – boczne skrzywienie kręgosłupa – kręgosłup, ogólne wzmocnienie.
Skleroza multiplex – nerki, moczowód, pęcherz, narządy przemiany materii, zmiana odżywiania, przytarczyczki, głowa, kręgosłup, gruczoły limfatyczne.
Słabe zęby – górna i dolna szczęka, narządy przemiany materii.
Stany lękowe – nerki, przewód moczowy, pęcherz, żołądek, odbyt, masaż głowy, błędnik – dieta
Stan zapalny w organizmie – punkty limfatyczne, przytarczyczka, narząd zaatakowany.
Staw promieniowo – nadgarstkowy – masować staw skokowy.
Staw skokowy – zwichniecie, uszkodzenie – masować staw ręki.
Suchość jamy ustnej – górna i dolna szczęka, jeść wolno i dobrze mieszać ze śliną, gruczoły ślinowe potrzebują „treningu”.
Szczęki, zaburzenia – górna i dolna szczęka, gruczoły limfatyczne, nerw trójdzielny.
Ślepota śnieżna – oczy, nadnercze.
Świnka – gruczoły limfatyczne, migdałki, gruczoły płciowe.
Torbiele – masaż odpowiednich receptorów, gruczoły limfatyczne.
Trudności ze sztuczną szczęką – górna i dolna szczęka.
Ucha środkowego zapalenie – uszy, gruczoły limfatyczne, przytarczyczka.
Uczucie pełności – ścisła dieta, wolno jeść, dobrze żuć, żołądek, dwunastnica.
Upławy z pochwy – pochwa, macica, punkty limfatyczne.
Uszkodzenie międzykręgowe chrząstki – nerki – przewód moczowy, pęcherz, kręgosłup, żołądek, jelito, wątroba, pęcherzyk żółciowy – dieta.
Uszkodzenie kręgosłupa – kręgosłup ogólne wzmocnienie.
Uszkodzenie mózgu – masaż głowy.
Uszkodzenie mięśni – masaż odpowiednich receptorów.
Uszkodzenie wiązadeł – masować odpowiednie punkty.
W uszach ból i szum – uszy, głowa, punkty limfatyczne: przy szumie błędnik.
Uszkodzenie jąder – masaż jąder i punktów limfatycznych.
Wada serca – masaż serca, gruczołów limfatycznych, nadnercza, narządów przemiany materii – odpowiednia dieta.
Wątroby zaburzenia – żołądek, dwunastnica, wątroba, pęcherzyk żółciowy, dieta; przy infekcji -gruczoły limfatyczne.
Weneryczne choroby – receptory norządów płciowych, nadnercze, narządy przemiany materii.
Wole – tarczyca, przysadka mózgowa.
Wrzód dwunastnicy – żołądek, dwunastnica, zmienić odżywianie.
Wypadki różne – masować zaraz odpowiednie receptory.
Wypryski – nerki, przewód moczowy, pęcherz, nadnercze, przytarczyczka, narządy przemiany materii, dieta.
Wzdęcie podbrzusza – żołądek, dwunastnica, dieta.
Zaburzenia nerwowe – korzonki – kręgosłup, przytarczyczka, ogólne wzmocnienie.
Zaburzenia trzustki – jelita, żołądek – dieta.
Zaburzenia wegetatywne – splot słoneczny, ogólne wzmocnienie.
Zaburzenia wzroku – nerki, przewód moczowy, pęcherz, oczy.
Zaburzenia wzrostu – przysadka mózgowa, ogólne wzmocnienie.
Zaćma – oczy, nerki, przewód moczowy, pęcherz, oczy.
Zakażenie krwi – punkty limfatyczne, śledziona.
Zakłócenia równowagi – masaż błędnika – nosić szerokie buty.
Zakłócenia smaku – głowa, szczęka dolna i górna.
Zakrzep – nerki, moczowód, pęcherz, nadnercze, odnośny receptor.
Zanik mięśni – przysadka mózgowa, nerki, moczowód, pęcherz, nadnercze, przytarczyczki, narządy przemiany materii; zmienić jedzenie; gruczoły limfatyczne: ważna jest gimnastyka mięśni.
Zapach z ust – żołądek nie w porządku; żołądek, zmienić pożywienie.
Zapaść – natychmiast serce i nadnercze.
Zapalenie gruczołu – migdały, limfy, śledziona.
Zapalenie jelita grubego – małe jelita, punkty limfatyczne.
Zapalenie jelit – żołądek, przewód jelitowy, dieta, punkty limfatyczne.
Zapalenie jajowodu – jajowód (na boku stopy), limfy, przytarczyczka.
Zapalenie moczowodu – nerki, przewód moczowy, pęcherz, punkty limfatyczne.
Zapalenie pęcherzyka żółciowego – kamienie – dwunastnica, pęcherzyk żółciowy, wątroba, punkty limfatyczne, dieta.
Zatrzymanie obiegu limf – gruczoły limfatyczne, śledziona.
Zatrucia – nadnercze, nerki, przewód moczowy, pęcherz, wątroba, pęcherzyk żółciowy – dieta.
Zawroty głowy – błędnik.
Zez – oczy i głowa.
Zapalenie płuc – płuca, gruczoły limfatyczne, nadnercze, przytarczyczka.
Zapalenie pochewki ścięgna – masaż odnośnego receptora, gruczoły limfatyczne.
Zapalenie siatkówki – oderwanie – nerki, moczowód, pęcherz, oczy, gruczoły limfatyczne.
Zapalenie stawu biodrowego – masaż biodra, ramion (i w nodze i ramieniu).
Zapalenie stawów – masaż receptorów stawów, nerki, przewód moczowy, pęcherz, nadnercze, przytarczyczka, punkty limfatyczne – ścisła dieta.
Zapalenie wyrostka robaczkowego – wyrostek robaczkowy i punkty limfatyczne.
Zapalenie trzustki – żołądek, dwunastnica, trzustka, punkty limfatyczne, śledziona.
Zapalenie zatok czołowych – zatoki, gruczoły limfatyczne, przytarczyczki.
Zapalenie zatok nosowych – zatoki czołowe, gruczoły limfatyczne, przytarczyczki.
Złamanie kości – masowanie odpowiednich receptorów stref odruchu, żołądek, przewód pokarmowy, przytarczyczki, narządy przemiany materii.
Zła przemiana materii – krążenie, gruczoły limfatyczne, nerki, moczowód, pęcherz. nadnercze, masaż palców u rąk ew. i u nóg.
Zmęczenie – nerki, moczowód, pęcherz, narządy przemiany materii, przytarczyczki, głowa (przy bezsenności), krążenie; zmienić odżywianie.
Zmętnienie rogówki – masaż oczu, gruczołów limfatycznych, nerek, przewodu moczowego, pęcherza.
Zapalenie tętnic – nerki, przewód moczowy, pęcherz, nadnercze i krwioobieg.
Zwężenie naczyń – masaż zaatakowanych organów, nadnercze, przytarczyczka, nerki, przewód moczowy, pęcherz, układ krążenia.
Zwichnięcie palca u ręki – masaż odnośnego palca nogi.
Zaburzenia krążenia – serce, krążenie, nadnercze, zmienić odżywianie, nerki. Moczowód, pęcherz.
Żołądek bóle – żołądek, dieta.
Żołądek zatrucie – wywołać wymioty, żołądek, dwunastnica, gruczoły limfatyczne.
Żółtaczka – dwunastnica, wątroba, pęcherzyk żółciowy, gruczoły limfatyczne, ścisła dieta.
Żylaki – nerki, moczowód, pęcherz, nadnercze, kręgosłup.
http://www.zielarnia.pl/medycyna-naturalna/akupresura/
Tulo 12.2010

mikolaj.ek

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #673 dnia: Lipiec 16, 2015, 15:50:54 »
moze jestem optymistą ale wierze, że takie metody mogą działać. znam jednego specjaliste od takiej medycyny naturalnej - jego pacjenci zadowoleni, twierdzą że im pomaga. i to chyba jest najważniejsze. sam nie jestem zwolennikiem faszerowania się lekami.

Bogusz88

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #674 dnia: Lipiec 17, 2015, 22:39:22 »
Akupresurę znam i stosuję od kilku lat. U mnie głównie chodzi o masowanie punktów limfatycznych i gardła, które mam bardzo wrażliwe i często chore. Dzięki temu nie jestem ciągle na lekach, jak bywało wcześniej. Bardzo polecam.