Autor Wątek: akupresura, akupunktura  (Przeczytany 92810 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sezamek

• Zasłużony
Odp: akupresura, akupunktura
« Odpowiedź #660 dnia: Czerwiec 05, 2012, 09:50:32 »
ja się subtelnuie dokształacam we własnym zakresie... Najlepiej byłoby miec pod ręka lekarza, który mi te punkty na młodym narysuje :)-sprobowałabym tej metody dla poprawienia stanu watroby i jelit u mlodego...
franio -lipiec 2007     (autyzm)
zuza   -wrzesień 2009

http://AutyzmSoft.pl

www.pomagamy-franiowi.pl

Em

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #661 dnia: Czerwiec 07, 2012, 12:15:10 »
a może jednak ktoś odpowie?
Czy można jednocześnie stosować zioła i aku? Zielarz nie widział przeciwskazań, ale może aku by widział?

jozefina

• Aktywny
« Odpowiedź #662 dnia: Czerwiec 08, 2012, 18:26:02 »
Moim zdaniem można, akupunkturzyści często sami przepisują zioła właśnie.

Em

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #663 dnia: Czerwiec 10, 2012, 21:49:43 »
dziękuję :)

ania2008

• Zasłużony
« Odpowiedź #664 dnia: Listopad 17, 2012, 17:55:49 »
ja z synem chodze na akupresure ,raz w tygodniu,dzis nam dr namieszal rozne ziolka i inne roslinki,ktore mam podawac przez 5 dni,na jelita i alergie.
Nicolas 25.06.2005
Leon 28.05.2008 (autyzm)
GAPS,soki
Tinus,odtruwanie z mikrofali,cuprum,DPT,

mama_lobuziaka

• Zasłużony
« Odpowiedź #665 dnia: Kwiecień 29, 2014, 12:06:58 »
podbijam, czy ma ktos namiary na dr Yuana? i czy nadal ktos u niego sie leczy?
prosze o info na prv jesli tutaj nie mozna adresu itp :) dziekujeeeee:)
lobuziak - 01.2010 - ASD
brzoskwinka - 09.2011 - PDD-NOS/ASD

znizka iHerb: SJF196

very.martini

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #666 dnia: Maj 02, 2014, 23:38:06 »
Ale zabawne, nie mam nic wspólnego z autyzmem, a na forum trafiłam, bo google mnie tu wrzuciło, kiedy chciałam poczytać o dokonaniach mojego ulubionego ostatnio doktora:)
Mamo Łobuziaka, gabinet znajduje się obecnie na Dzielnej 9, ma swoją stronę internetową - znajdziesz w internecie. Obecnie wizyty kosztują 50 złotych (poza pierwszą, za stówkę), miło widzieć, że staniały.

Jak wspomniałam, nie mam wiele wspólnego z autyzmem, ale choruję na chorobę neurologiczną i czy to z jej powodu, czy to z powodu leków w pewnym momencie zaczęłam mieć okropne problemy z zebraniem myśli i mówieniem (plus inne dolegliwości, ale to obok głównego tematu). Utrudniało mi to życie, jak każdemu, ale przede wszystkim dlatego że mój zawód wymaga mówienia do ludzi, również w obcych językach, i często gubiłam słowa (najprostsze!). Oprócz tego wpadałam w taką pętlę, że produkując zdanie musiałam się  bardzo koncentrować na doborze słów do następnego, co odbijało się na tym pierwszym. Porażka na całej linii. Po dwóch seriach czuję poprawę, ale wiem, że długa droga przede mną, tym bardziej, że chińskie podejście do leczenia to 10% akupunktury i 90% diety, a z tym ostatnim ciężko... Oczywiście, jestem wątrobowcem:) Na marginesie, ma przyblokowaną wątrobę, to według medycyny chińskiej oznacza, że, jego nerki również są dodatkowo obciążone, ponieważ są to narządy od siebie zależne i przejmujące nawzajem swoje funkcje oczyszczania organizmu. Warto wziąć to pod uwagę, zwłaszcza teraz, na wiosnę:)
Pozdrawiam!

mikusia007

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #667 dnia: Maj 03, 2014, 11:00:23 »
Ja też  z synkiem na akupunkturę,tylko do kogoś innego,bo do W-wy mam kawał świata.2 m-ce temu 10 zabiegów codziennie i za 2 tygodnie znowu taka seria.Po 1 zaobserwowałam u młodego wyciszenie i lepszą koncentrację.A teraz zobaczymy,generlnie to walczymy ciągle z tą cholerną padaczką >:(
:D

mama_lobuziaka

• Zasłużony
« Odpowiedź #668 dnia: Maj 03, 2014, 14:48:56 »
very martini, a jakie sa metody diagnostyczne dr Y ?
czy sama akupunktura w sobie diagnozuje czy tez inaczje diagnozuje a potem wbija szpileczki ? :)

ja kiedys w rzeszowie poszlam na kilka zabiegow aku do takiego brdzo znanego tam kiedys chinczyka,,, wtedy cos mi to pomoglo...a moja babcie mocno podciagnal wtedy na zdrowiu  :)
lobuziak - 01.2010 - ASD
brzoskwinka - 09.2011 - PDD-NOS/ASD

znizka iHerb: SJF196

very.martini

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #669 dnia: Maj 18, 2014, 13:18:59 »
Chińscy lekarze diagnozują, ale ich diagnozy operują terminologią medycyny chińskiej, która dla większości z nas jest dość abstrakcyjna.

sylwiamama

• Zasłużony
  • google: facebook Sylwia Kowalska autyzm
    • Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet
« Odpowiedź #670 dnia: Maj 18, 2014, 17:18:12 »
a ja nie wiem czy taka niezrozumiała? kłania się pogłębianie wiedzy niczym studni bez dna
własnie poszukiwałam różnych książek i natrafiłam przez przypadek na taką, której opis jest w linku dość szeroki i  z tego powdu z "chińskiego" na nasze przekłada podstawę co zresztą mi na początku pomogło by przestać się bać opisów medycznych artykułów gdy przeczytałam kilka książek z medycyny chińskiej ale napisanych przez zachodnich autorów którzy dokładali do tego tłumaczenie na "zachodni język".

nie wiem kiedy ją kupię bo róznica w cenie w księgarniach sięga nawet 20 zł ale teraz szukam pracy więc może za dłuższy moment.

Polecam szczególnie, że to się wiąże z układem współczulnym i przywspółczulnym i tym co opisał w polskiej książce dr.Lutza o  układzie hormonalnym ale bez dodatku własnie o tych układach czyli nie wprost a więc cytuję:

bo nie działa kopiowanie strona jest zablokowana a może warto nie kupować tylko przeczytać? a coś podobnego wypożyczyć w bibliotece?

" Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM) i Ajurweda dzieli hormony na  dwie grypu Yin i Yang    ...zasada dualizmu dotyczy także hormonów...."
więcej w linku, chyba jeden z większych opisów tej książki....
http://ezo-ksiazki.blogspot.com/2014/04/91-rownowaga-twoich-hormonow.html

Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

krzem

• Aktywny
« Odpowiedź #671 dnia: Maj 18, 2014, 17:18:58 »
Zabawne jest to droga very.martini, że ja wczoraj zatonęłam w Twoich wypowiedziach na gazecie, a tu proszę - jesteś na forum ;)
A tak serio: to jakaś rzadka choroba neurologiczna?
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2014, 17:22:50 wysłany przez krzem »
Jeremi 12.2010