Autor Wątek: mutyzm wybiórczy  (Przeczytany 168597 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

terka

• Aktywny
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #405 dnia: Wrzesień 25, 2008, 14:30:18 »
dalila, nie martw sie, córka na pewno sobie poradzi w szkole. Wkurza mnie tylko postawa pani dyrektor. Powinna się zastanowić jak dać Wam wsparcie a nie z góry straszyć. Dziecko z mutyzmem, które nie ma dodatkowych problemów rozwojowych (mam na mysli jakies upośledzenia będące wskazaniem do specjalnego toku nauczania) powinno i ma prawo chodzić do zwykłej szkoły.
Trzymam kciuki za powodzenie.

dalila9

• Aktywny
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #406 dnia: Wrzesień 25, 2008, 18:45:14 »
Witam.
Nie mam Jej tego za złe.Dyrektorka jest bardzo fajna.Powiedziała tak,ponieważ nie zna mojej córki i nie wie jak się zachowuje,co umie ,itd.Po drugie córka ma orzeczenie (jednak myśle,że to nie ma nic do rzeczy).
Większość osób nie ma pojęcia co to mutyzm i niektórzy mylą z autyzmem.Wiem to ,bo sama tak kiedyś kojarzyłam,kiedy mnie to spotkało.
Dałam dyrektorce całą dokumentacje odnośnie mutyzmu,do wglądu też dla innych np; Pani pedagog.Wychowawczyni córki dostała osobny egzemplarz.
Dałam wychowawczyni wydrukowane informacje z komputera z forum nauczycielskiego.Tam nauczycielka opisuje taki przypadek w swojej klasie,dzień po dniu.
Dziękuje za wsparcie.
Pozdrawiam

MoniaAnia

• Nowicjusz
  • *
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #407 dnia: Wrzesień 27, 2008, 10:24:51 »
Witajcie wszyscy!
Mój synek rozpoczął pierwszą klasę.
Pani mówi,że jestdobrym uczniem - pilnym, starannym, wykonuje polecenia.
Nie czta i nie odpowiada na pytania.
W szkole nie rozmawia z nikim.
Pani co kilka dni pyta go z czytania sam-na-sam na przerwie. Zaczął szeptać po literce... Mam nadzieję,że będą następne sukcesy!
Wysłałam go już 2 razy samego do sklepu. To taki mały supersam - wziął z półki co miał wziąć -zapłacił, odebrał resztę i przyniósł do domu.
Z dzieci rozmawia z 2 kuzynkami w jego wieku. Gdy do zabawy dołącza ktoś,z kim nie rozmawia - drętwieje i raczej nic nie mówi nawet do osób,z którymi gada...

Dalli
dlaczego córka ma orzeczenie o niepełnosprawności? po co to jest? córka ma jeszcze inne problemy?

Z iloma osobami rozmawiają Wasze dzieci i jak zachowują się,gdy zbliży się ktoś nowy?

Czy jest tu ktoś z byłego jeleniogórkiego?

Pozdrawiam

dalila9

• Aktywny
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #408 dnia: Wrzesień 29, 2008, 10:24:09 »
Witam.
Córka ma orzeczenie na mutyzm.Nie ma innych dodatkowych defektów.

MoniaAnia

• Nowicjusz
  • *
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #409 dnia: Październik 09, 2008, 10:13:59 »
Wczoraj moje dziecko dostało 5 z czytania! przeczytał czytankę -cicho i tylko dla pani, ale PRZECZYTA£!
mam nadzieję,źe dalej będzie tylko dobrze!
Nie ma żadnych terapii,z psycholog widział się 3-4 razy co pół roku; nie uważa za potrzebne spotykać się częściej; mamy od niej wskazówki jak postępować, pani w szkole też
Myślę,że Pani ma w szkole do niego dobre podejście, bo wymaga,ale nie nalega. Jestem jej wdzięczna,że poświęca mu więcej swojego czasu (przerwy!)
W domu syn ma szlaban na laptopa, już od ilku miesięcy. Postępy w mówieniu będą nagradzane laptopem. Wczoraj dostał godzinkę grania. Może to też go mobilizuje. Ale także na pewno podejście Pani, i to że ona w niego wierzy.Ja też.
Pozdrawiam. Co u Was?

dalila9

• Aktywny
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #410 dnia: Grudzień 26, 2008, 11:51:14 »
Witam.

Na poczatku życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Czy na forum pisane było już o cudownym FLAVONIE.

dalila

terka

• Aktywny
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #411 dnia: Styczeń 05, 2009, 14:08:41 »
Dalila
o co chodzi z tym Flavonem? Uchylisz rabka tajemnicy? Dlaczego jest cudowny?

dalila9

• Aktywny
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #412 dnia: Styczeń 06, 2009, 18:27:50 »
Witam.
W danych które posiadam, tak jest nazwany.
Dla dzieci nazwa jest FLAVON KIDS.
Skład boichemiczny to koncentraty sokowe;czarna porzeczka,wisnia,jezyna,jagody,burak i rokitnkika.Ma bardzo duzo witamin.
Witaminy;C,A,E,B1,B2,B3,B5,B6,B8,B12,B9,wapń-Ca,miedź-Cu,magnez-Mg,żelazo-Fe,fosfor-P.
Z tych witamin opisze najwazniejsze.

Wit.B1.-tiamina zwana witaminą ;dobrego nastroju''..Bierze udział w procesie spalania cukrów,co zapewnia odpowiedni poziom energii do rozwoju mózgu u rozwijajacego sie płodu.Poprawia sprawność umysłową,wspomaga proces wzrostu.

Wit.B2-ryboflawina, wspomaga wzrost organizmu,wzrok oraz skórę.Jest niezbedna do rozwoju kości,mięśni i układu nerwowego.

Wit.B6.-pirydoksyna,pirydoksal.Wspomaga metabolizm tłuszczów białek i weglowodanów.Bierze udział w procesie tworzenia erytrocytów,rozwoju mózgu i układu nerwowego.

Wit.B8 biotyna.Wit Hjest jedną a witamin grupy B.Jej nidobór wystepuje dość rzadko i objawia sie między innymi zmianami w skórze,bólami mieśniowymi ,apatią,osłabieniem,stanami lekowymi i halucynacjami.

Wit.B9-kwas foliowy,Wit.M-foliacyna.Reguluje wzrost i funkcjonowanie systemu nerwowego i mózgu.Wazna też w diecie kobiet ciężarnych,zmniejsza ryzyko powstawania wad cewy nerwowej ,ma pozytywny wpływ na wagę i rozwój noworodków.

terka

• Aktywny
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #413 dnia: Styczeń 08, 2009, 10:36:20 »
Dalila, stosujesz to u swojego dziecka z jakimis efektami?

dalila9

• Aktywny
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #414 dnia: Styczeń 09, 2009, 13:17:48 »
Nie stosuje.Napisałam tylko tak ,bo chciałam sprawdzić czy ktoś to stosuje..Mam tylko informacje.
Mojej córce daje eye g.Myśle ,że to działa.

koniekrasc

• Bywalec
  • **
Odp: mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #415 dnia: Wrzesień 25, 2010, 09:51:49 »
Kochani!
Mieszkam na Śląsku, okolice Bytomia, Tarnowskich Gór. Moje dziecko od 4 lat ma problemy w kontaktach z ludźmi. Chodzi do 1 kl i dziś już wiem że jest to mutyzm wybiórczy.  Poszukuję dobrego terapeuty z moich okolic.
Do tej pory pracowałam nad swoimi problemami wychowawczymi i na dzień dzisiejszy jestem już nieźle wyedukowana. Jak się okazuje to nie wystarcza... :-\
POZDRAWIAM!

anecia153

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #416 dnia: Luty 27, 2015, 22:43:12 »
Witam, poszukuję pozycji A Herzyk Afazja i mutyzm dziecięcy. Nie mogę jej nigdzie dostać. Proszę również o polecenie dobrego terapeuty w warszawie który będzie w stanie pomóc mojej 5-letniej córce

Ania MW

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #417 dnia: Luty 28, 2015, 21:14:03 »
To książka z 1992 roku, przeżytek...

Wiedza o MW zmieniła się bardzo w ciągu ostatnich 20 lat.

http://mutyzmwybiorczy.wix.com/home tu jest garstka nowoczesnej wiedzy i doświadczeń osobistych oraz linki do stron i grupy.

Yuuki2534

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #418 dnia: Kwiecień 03, 2015, 16:42:40 »
Mam 15 lat i pani psychiatra stwierdziła u mnie mutyzm (w 6 klasie albo wcześniej). Macie jakieś wskazówki jak sobie z tym samej poradzić?  Brałam kiedyś tabletki, które mi przypisali, ale nie widzac żadnych efektów psychiatra powiedziała, że dalsze leczenie nie ma sensu i wszystko zależy tylko i wyłącznie ode mnie. Rozmawiam już z trzema koleżankami, rodziną i czasami w sklepie się odzywam albo w jakimś publicznym miejscu, ale tylko do osób, których wcale nie znam, gdy nie ma w pobliżu znajomych (nie znioslabym tego zaskoczenia), a przy tym zdarza mi się jakac i robię się czerwona. Największym problemem tak naprawdę pozostaje rodzina, nienawidzę gdy pytają się o różne dotyczące "tego" sprawy, gdybym mogła gdzieś wyjechać sama, bez nich, jestem pewna, że poradzilabym sobie jakoś, bo i tak musiałabym się dostosować. Ale takiej możliwości nie ma.

Yuuki2534

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #419 dnia: Kwiecień 03, 2015, 17:18:31 »
I jeszcze jedno: czy jest ktoś w moim wieku z tym problemem? Chciałabym kogoś takiego poznać i ewentualnie popisać np. na skype :)