Autor Wątek: mutyzm a niepełnosprawność  (Przeczytany 13264 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DOR100

• Nowicjusz
  • *
mutyzm a niepełnosprawność
« dnia: Maj 09, 2014, 13:35:25 »
Witam! Moja córka ma 6 lat choruje na mutyzm.Dowiedziałam się od psychiatry, że mutyzm kwalifikuje się jako niepełnosprawność. Czy ktoś posiada takie orzeczenie na dziecko z taką chorobą? A jeśli tak to czy pobieracie świadczenie pielęgnacyjne i zasiłek pielęgnacyjny. Moje dziecko do nikogo oprócz rodziny w domu się nie odzywa, nie funkcjonuje samo poza domem. Nie powie że ją coś boli, że chce jeść, do toalety, nieruchomieje jak głaz jak ktoś coś do niej mówi. Wymaga terapii i leczenia a ja ze względu na pracę nie mam czasu dziecku pomóc.

Saberity

• Nowicjusz
  • *
Odp: mutyzm a niepełnosprawność
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2014, 10:08:45 »
Nie spotkałam się z czymś takim jak orzeczenie odnośnie mutyzmu... Jeśli już na początku zakładasz, że nie masz czasu leczyć dziecka, to po co w ogóle tutaj napisałaś? Jeśli dziecko poddasz terapii, to nie będzie ona tylko przebiegała w placówce, ale trwa ona cały czas. Musisz wtedy inaczej rozmawiać w domu z dzieckiem, starać się je przekonać do interakcji z innymi. Zajmij się tym na poważnie, ponieważ jeśli dziecko jeszcze w młodym wieku nie poradzi sobie z tym zaburzeniem, przerodzi się ono później w fobię społeczną. Idź do specjalistycznej poradni (w Polsce nie ma ich za wiele, w Warszawie znam poradnię .........) i jak najszybciej skonsultuj się w celu terapii córki.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2014, 20:03:39 wysłany przez admin »

DOR100

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2014, 23:03:10 »
Słuchajcie kochani, złożyłam wniosek i moja córcia dostała orzeczenie o niepełnosprawność, także walczcie. A ja myślę że zrezygnuję z pracy, ponieważ nie mogę pogodzić jej z potrzebami swojego kochanego dziecka. Innym wydaje się że inaczej, a nie znają mojej sytuacji.

Ania MW

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2015, 01:36:05 »
W sekcji do pobrania jest opis przygotowany przez jedna z mam dotyczacy orzeczenia o niepelnosprawnosci, goraco polecam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2018, 10:40:59 wysłany przez admin »

DOR100

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2015, 20:03:55 »
Moja córcia zaczęła mówić z dziećmi w zerówce. Najpierw z jedną koleżanką a później co dzień z kimś innym. Dzisiaj zaczęła mówić do psycholog. Do pani w zerówce jeszcze nie mówi. Tak bardzo się cieszę :) :) :)

Ania MW

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2015, 14:16:01 »
świetna wiadomość!

my też mamy dobrą wiadomość - darmowe konsultacje ze specjalistą:

szczegóły na mutyzm.org.pl

DOR100

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2016, 08:12:59 »
Orzeczenia odnośnie mutyzm są wydawane tylko ludzie są niedoinformowani. Ja w tej chwili składam wniosek o pogorszenie stanu zdrowia na komisje orzekającą i staram się dodatkowo o świadczenie pielęgnacyjne. A orzeczenie wcześniej dostałyśmy na 2 lata. Wiem że są osoby które pobierają takie świadczenie na mutyzm, bo pisałam z takimi. A może tutaj też są takie osoby. U nas dodatkowo są jeszcze natrętne myśli i córcia zaczęła brać setaloft bo już sobie nie radziliśmy z codziennym funkcjonowaniem

DOR100

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2017, 09:14:27 »
dawno nie byłam orzeczenie o niepełnosprawności dostałyśmy na 4 lata, dodatkowo mogłam zrezygnować z pracy i przejść na swiadczenie pielęgnacyjne i zająć się dzieckiem.Mamy też z poradni orzeczenie o kształceniu specjalnym ale trzeba mieć wypisane od lekarza że mutyzm to zaburzenie lękowe

saraung

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2018, 15:31:04 »
hej

polang

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2018, 15:08:27 »
hej

bogumil

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2018, 13:32:58 »
Skoro dziecko chodzi do przedszkola to po co rezygnować z pracy? To zawsze dodatkowe pieniądze do zasiłku czy świadczenia.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2018, 19:44:29 wysłany przez admin »

emifx

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2018, 11:50:36 »
xxxxxx