Autor Wątek: Jaki ośrodek wybrać?  (Przeczytany 5063 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iwcia

• Bywalec
  • **
Jaki ośrodek wybrać?
« dnia: Maj 05, 2005, 11:27:56 »
witajcie!!!
Jestem już po badaniach neurologicznych i gastrologicznych. Wiem już że syn - 7 latek z mutyzmem wybiórczym i stereotypiami ma celiakię i padaczkę.
10 latka z nadpobudliwością i deficytem uwagi, 2 latka z celiakią, po wylewie IIstopnia IVH, wydaje mi się, że z leksza odbiega od normy.
Pomóżcie mi wybrać proszę- ośrodek gdzie oddalibyście swoje dziecko pod opiekę lekarza bez zastrzeżeń. Za polecenie dr Czapskiej bardzo dziękuję!!!!

Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Autystycznych
Wrocław,Ul. Lelewela 13/6

"Promyk słońca" Wrocław

diagnoza i terapia dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju we Wrocławiu na ulicy Wagonowej, przy Instytucie Kształcenia dla Nauczycieli tel. (071) 3552240

Navicula - Centrum Rehabilitacji i Edukacji dla Dzieci i Osób Dorosłych z Autyzmem    £ódź

Polski Instytut Eriksonowski   £ódź

Uniwersytet Medyczny w £odzi
Klinika Zaburzeń Afektywnych i Psychiatrii Młodzieżowej
92-216 £ódź, ul. Czechosłowacka 8/10

Poradnia Zdrowia Psychicznego Punkt
£ódź  Ul. Wierzbowa 13 a

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Autystycznym w Kaliszu

Licze na wasze dobre serduszka   :D

Iwona

Megi

• Zasłużony
Jaki ośrodek wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2005, 17:31:23 »
Iwcia- słyszałam dobre opinie o Naviculi, ale tylko ze słyszenia. Może łodzianie się wypowiedzą?
 Ale wiesz co? Mnie zastanowiła ta celiakia i powikłanie neurologiczne w Twojej rodzinie ??? . Wygląda to tak jakby  problemy dzieci miały genetyczne podłoże zaburzeń trawienia , wchłaniania i to wpływa na układ nerwowy. Moim zdaniem - wszystkie muszą mieć dietę, rany... ale ci współczuję i obiecuję nie narzekać, że mi trudno. Trzymam kciuki za was!
Napisz  czy dzieci jakoś są leczone? Może one potrzebują też enzymów trawiennych? Albo minerałów?

iwcia

• Bywalec
  • **
Jaki ośrodek wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2005, 12:41:20 »
Dzięki  Megi!

Cała trójka miała robione badania w kierunku celiakii, tylko że najstarsza miała endoskopowo i jeszcze nie znam wyników, ani zaleceń. Mam więc taką nadzieję, że te zaburzenia w większości są spowodowane działaniem glutenu... Gastrolog z Zabrza widzi powiązanie glutenu z autyzmem!
 U genetyka byłam w £odzi - hmm  Dr Badura z Poznania o niebo lepsza! Została mi jeszcze poradnia metaboliczna - zobaczymy.
Myślę, że dzieci potrzebują suplementacji - 2 latka ma fatalne wyniki krwii. Od 1.05 cała 3 jest na diecie bg bm bc

Żałuję tylko, że nie mogę jak wiele z was pojechac do dr Verzeli...
Będę niedługo walczyć o niebagatelną (dla nas) sumę - 140 zł zasiłku!

Jakby tak ktoś znał jeszcze dobrego okulistę lub alergologa (£ódź, Wrocław, Kalisz) byłabym wdzięczna!

Mimo, iż to nie są ich jedyne dolegliwości, wychodzę też tego samego założenia i  nie narzekam, bo inni mają gorsze problemy  :)

dziękuję i pozdrawiam